Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie turbo?


Lolo-Krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie małe pytanko, tylko nie najeżdżajcie od razu:) czytałem trochę na forum ale żadnych konkretów nie znalazłem które by mnie interesowały: Mam 1,8T 180KM seria. I planuje mody itd ale interesowała by mnie wymiana turbiny, i tu mam takie pytanko czy istnieje jakaś turbina pasująca p&p do mojego silnika czy bez wymiany kolektora itd się nie obejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k03s z bex-a

k04-15

a tu reszta

http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/b5-b6-b7-modyfikacje-1-8t-1342/

znajdziesz tam odpowiedz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie myślałem o K04-15 tylko nie byłem pewien, a co do Bex-A to nie jest może ta sama turbina co ja mam? bo ja też mam K03s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze takie :decayed:

2zrpctk.jpg

a tak powaznie jak celujesz w K04-015 to tylko ORI :whistling: nie ma mowy o chinskich podjeb... ktore kosztuja 4-5 razy mniej :wink:

tu masz porownanie k04-015 | eBay

Wiec najtansza opcja to 899 euro + przesylka :wink: do tego wypada :whistling: zrobic jeszcze pare dodatkowych modow + program $$$$ :wink: aby calosc miala sens.

przeczytaj ten temat - http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/b5-b6-b7-modyfikacje-1-8t-1342/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem chińską k04 i przez 1,5 roku nie mogłem na nią narzekać dmuchała sobie spokojnie 1,4 bara i ani nie mruknęła a ze mną nie miała lekko

naj ważniejsze to dbać o turbo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz co jest, kolejny chinczyk ?

rozne osoby testowaly K04 made in china... ja nie :wink: ale praktycznie wszystkim padly przed lub po 2000 mil :grin::kwasny:

Teraz nie ma juz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zwykłe k03.

sprawdzone w ASO mam K03s a nie k03

k03 była w 150km

a ja mam AJL seryjnie 180km i turbo K03s

---------- Post dopisany at 14:43 ---------- Poprzedni post napisany at 14:34 ----------

...moze takie :decayed:

http://i42.tinypic.com/2zrpctk.jpg

a tak powaznie jak celujesz w K04-015 to tylko ORI :whistling: nie ma mowy o chinskich podjeb... ktore kosztuja 4-5 razy mniej :wink:

tu masz porownanie k04-015 | eBay

Wiec najtansza opcja to 899 euro + przesylka :wink: do tego wypada :whistling: zrobic jeszcze pare dodatkowych modow + program $$$$ :wink: aby calosc miala sens.

przeczytaj ten temat - http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/b5-b6-b7-modyfikacje-1-8t-1342/

Ten temat na forum mam przeczytany pare razy:) co do dalszych modów to pare rzeczy już tam siedzi min:

wtryski 420cc

sztywny Tip ze stożkiem PIPERCROSSA

chwilowo IC z audi TT 225km

mam jeszcze wydech od kata do końca 2,5" ale jeszcze nie założony:)

i większą pompę paliwa z Audi S8

dlatego myśle jeszcze o turbo i wystrojeniu tego wszystkiego, nie chcę dużo celuje tak w max 240-250 km bardziej wole dużo niutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dobrej k04 to jakoś tego nie widzę i jeszcze nie zapomnij o dobry sprzęgle bo ori się posypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dobrej k04 to jakoś tego nie widzę i jeszcze nie zapomnij o dobry sprzęgle bo ori się posypie

a znasz jakąś dobrą firmę która robi dobre sprzęgło do 1,8T 132KW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze takie :decayed:

http://i42.tinypic.com/2zrpctk.jpg

a tak powaznie jak celujesz w K04-015 to tylko ORI :whistling: nie ma mowy o chinskich podjeb... ktore kosztuja 4-5 razy mniej :wink:

tu masz porownanie k04-015 | eBay

Wiec najtansza opcja to 899 euro + przesylka :wink: do tego wypada :whistling: zrobic jeszcze pare dodatkowych modow + program $$$$ :wink: aby calosc miala sens.

przeczytaj ten temat - http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/b5-b6-b7-modyfikacje-1-8t-1342/

Ten temat na forum mam przeczytany pare razy:) co do dalszych modów to pare rzeczy już tam siedzi min:

wtryski 420cc

sztywny Tip ze stożkiem PIPERCROSSA

chwilowo IC z audi TT 225km

mam jeszcze wydech od kata do końca 2,5" ale jeszcze nie założony:)

i większą pompę paliwa z Audi S8

dlatego myśle jeszcze o turbo i wystrojeniu tego wszystkiego, nie chcę dużo celuje tak w max 240-250 km bardziej wole dużo niutów

"zwykle" sprzeglo nie wystarczy na dluzszy okres :wink: jeszcze oprocz wydechu trzeba wywalic kata ( wstawic ryrke, badz HFC ) i na dobra mape pojechac.

Przy tych wszytkich modach i tak bedzie bardzo ciezko o 240-250 przynajmniej ja tak mysle :wink:

ps. nie zapomnij o wiekszych hamulcach :decayed: to podstawa :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ośce sprzęgło przy 230km wytrzyma,tylko na mokrej nawierzchni to sobie nie poszaleje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem właśnie że powyżej 300Nm jest problem z ori sprzęgłem (ślizga) dlatego chciałbym wymienić ale nie znam żadnych dobrych firm,polecicie jakąś firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy sprzęgło wytrzyma to też jest pojęcie względne wszystko zależy od tego jak się jeździ takim autem... jeśli będziesz strzelał ze sprzęgła jeździł na pół sprzęgle i palił je to nie wytrzyma nawet wzmocnione... jeśli będziesz jeździł normalnie i z głową to nic się nie stanie moje jechało na 310Nm seryjne sprzęgło i dawało radę!

---------- Post dopisany at 18:59 ---------- Poprzedni post napisany at 18:57 ----------

a fakt hamulce to podstawa bo rozpędzić się łatwo a zatrzymać trudniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulców to ten temat mam już zamknięty:) zawsze zmieniam heble po zakupie auta niezależnie czy je będe modził czy nie:) z przodu miałem seryjne tarcze 288mm teraz siedzą 312mm Zimmermann Sport z klockami ferodo Red Sift i oczywiście płyn Motul i przewody w stal oplocie. szkoda tylko że nie da się nic wymodzić z tyłem:( bo jak wiadomo z tyłu jest tarczo-piasta 245mm. łatwiej miałbym jakbym miał Quattro bo wtedy przeszczep z eski i problem z głowy hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z Tylu 255, pogadaj z kolegą Devastation.

Swoja drogą skad pewność ze masz k03s? Patrzyles na tłoczenia na muszli albo na tabliczke znamionowa turbiny? Pojecie k03s jest czasami inaczej tłumaczone np. w usa k03-005 to niby k03 natomiast k03-029 to już dla nic k03s. Ty pewnie masz k03-029...

Prawdziwe k03s to k03-073.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...