Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rolka alternatora ze sprzęgiełkiem


fanthomas18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Nie wiem czy w dobrym dziale to umieszczam, jeśli w złym to proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Mam u siebie mały problem z napinaczem paska wielorowkowego, a mianowicie padły mi już bodajże 3 sztuki, jakiś czas temu wymieniłem na napinacz INA razem z paskiem conti. Przez jakiś czas był spokój, lecz po jakiś czasie zobaczyłem, że pasek w miejscu gdzie idzie z pompy wspomagania do alternatora ma spore bicie, tzn pracuje w osi po całości a bicie ma tak jakby do środka i na zewnątrz, jeśli rozumiecie co mam na myśli i silnik strasznie strasznie "brzydko" pracuje, chodzi o dźwięk, jest zbyt głośno (nawet jak na zeciora!) zauważyłem że po psiknięciu wd-40 na koło pompy wspomagania (wiadomo, po chwili rozejdzie się po całym pasku) silnik zaczyna ładnie pracować i pasek przestaje bić. Gdzieś wyczytałem, że sytuację ma uratować założenie rolki alternatora ze sprzęgiełkiem, i pytanie, czy do alternatora który miał samą rolkę, bez sprzęgiełka da radę dołożyć sprzęgiełko? Chodzi mi o to, czy gwintu starczy na przykręcenie rolki. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

---------- Post dopisany 11-06-2013 at 08:51 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2013 at 15:17 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie paska wielorowkowego zwykle spowodowane jest tym ze ktoras rolka lub walek sa krzywe. Czasem po kolizji niby nic nie widac a kolo krzywe. Sprzegielko na alternatorze raczej nie pomoze bo ono zabezpiecza alternator, a dokladniej uklad paska wieorowkowego , gdy alternator ulegnie uszkodzeniu, zrywa sie sprzeglo a nie pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja w swoim 1z też miałem ten problem. Po zamontowaniu sprzegiełka spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło alternatora, służy do tego żeby podczas szybkiego ,,schodzenia'' silnika z obrotów alternator nie zwalniał równie szybko co silnik tylko jeszcze się kręcił.Ja również bym spróbował założyć owe sprzęgiełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprzęgiełko np od poliftowej B5?

---------- Post dopisany 13-06-2013 at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany 12-06-2013 at 23:31 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jakie sprzęgiełko. Kazałem swojemu mechanikowi założyc i tyle. On sam je dobrał. Pewnie od polifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

---------- Post dopisany 22-06-2013 at 15:54 ---------- Poprzedni post napisany 19-06-2013 at 14:48 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...