Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłącznie modułu haka holowniczego


lezy1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę - jeżeli któryś z kolegów posiada schemat i sposób podłącznia ori modułu od haka holowniczego to bardzo bym prosił o przesłanie - [email protected]. Prosiłbym również o wskazówki co do montażu i podłączenia. Hak holowniczy - 8E0 800 491 B. Dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki a wiesz może czy są gdzieś z tyłu przygotowane kostki żeby się wpiąć z modułem czy trzeba ciągnąć wszystko do przodu (ten schemat co mi podesłałeś dotyczy podłączeń ale w którym miejscu ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem czy są tam przygotowane kostki i w którym miejscu powinien być ten moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to że kostki będą w którymś z boczków i wystarczy podłączyć moduł (czy standardowo A4 B7 miało pociągniętą wiązkę na hak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w B7 nie znajdziesz żadnego ułatwienia, aby podłączyć hak. Zasilanie trzeba ciągnąć od skrzynki bezpiecznikowej, can jedynie dałoby się zmostkować, gdybyś miał parktronika. Jeżeli nie, to ciągniesz z przodu od licznika lub modułu MCE. Moduł haka jest umieszczony na stelażu pod tapicerką bagażnika z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mam umieścić moduł haka na stelażu pod tapicerką ? Czy jest tam ? Zasilanie to nie problem ale gdzie podłączyć can i pozostałe kabelki ? Może ma ktoś schemat podłączenia modułu : 8E0 907 383 B, albo wie jak to zrobići mgógłby to opisać.

---------- Post dopisany 03-07-2013 at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany 27-06-2013 at 20:47 ----------

Hak już zamontowany i wszystko podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mam umieścić moduł haka na stelażu pod tapicerką ? Czy jest tam ? Zasilanie to nie problem ale gdzie podłączyć can i pozostałe kabelki ? Może ma ktoś schemat podłączenia modułu : 8E0 907 383 B, albo wie jak to zrobići mgógłby to opisać.

---------- Post dopisany 03-07-2013 at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany 27-06-2013 at 20:47 ----------

Hak już zamontowany i wszystko podłączone.

A powiedzcie mi czy jak zapnę coś do gniazda przy haku to powinno mi odłączać czujniki parkowania z tyłu. Mam tak że po zamontowaniu platformy na rowery i podłączeniu jej oświetlenia do gniazda haka to na wstecznym czujniki cały czas piszczą. Dodam że hak i sterownik ori. Linia CAN pociągnięta od przodu samochodu. Wszystko podobno zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie podłączenie wtyczki do gniazda przyczepki powinno powodować wyłączenie czujników parkowania z tyłu.

Skoro działa Ci oświetlenie przyczepki prawidłowo a nie rozłącza PDC to pewnie masz coś źle zakodowane. W b7 pod haka koduje się trzy sterowniki: MCE, liczniki no i właśnie PDC jeżeli jest w aucie.

Sprawdź jeszcze czy po podłączeniu wtyczki przyczepki i zapaleniu przeciwmgielnych świecą one tylko w przyczepce a nie świecą w aucie- bo tak powinno być. Ja obstawiam że masz nie zakodowany moduł PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...