Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tarcze i klocki hamulcowe


boro80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam prawdopodobnie problem z pokrzywionymi tarczami hamulcowymi.

Jak hamuje przy wyższych prędkościach to strasznie bije na kierownicy do tego stopnia, że muszę puszczać hamulec i ponownie wciskać.

Pierwsze pytanie, czy to na pewno tarcze hamulcowe? Pytam, bo to auto mam od niedawna, a tarcze i klocki wydają się dość nowe, do tego ATE.

Drugie pytanie na wypadek, gdyby jednak moje obawy co do krzywych tarcz się potwierdziły to:

Jakie tarcze i klocki polecacie - TRW, Brembo, Ferrodo, Zimermann, ATE...?

Słyszałem też, że jest kilka średnic tarcz do mojego A4 Avant 1.9 TDI AVF...czy mogę wybrać jaką chcę, a jeśli tak to jaka byłaby najlepsza?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie też było bicie przy hamowaniu.Tarcze i klocki poszły na wymiane,wsadzilem komplet Ate.Drugi raz już tego badziewia nie zaloze.Mocno polecane jest Ferodo.Sam zamierzam taki zestaw wsadzić.

Co do średnicy tarcz nie pomogę,ale myślę że jak zadzwonisz do ASO to po nr.VIN podadzą Ci wszystko.

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bicie to nie koniecznie krzywe tarcze są winne, mogą to być nawet źle wyważone koła powodujące bicie przy wyższych prędkościach.

Jeśli chodzi o producentów to najdziesz na forum bardzo dużo wątków o tym jakie klocki i tarcze wybrać. Ja osobiście mam Boscha i jestem zadowolony:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam prawdopodobnie problem z pokrzywionymi tarczami hamulcowymi.

Jak hamuje przy wyższych prędkościach to strasznie bije na kierownicy do tego stopnia, że muszę puszczać hamulec i ponownie wciskać.

Pierwsze pytanie, czy to na pewno tarcze hamulcowe? Pytam, bo to auto mam od niedawna, a tarcze i klocki wydają się dość nowe, do tego ATE.

Drugie pytanie na wypadek, gdyby jednak moje obawy co do krzywych tarcz się potwierdziły to:

Jakie tarcze i klocki polecacie - TRW, Brembo, Ferrodo, Zimermann, ATE...?

Słyszałem też, że jest kilka średnic tarcz do mojego A4 Avant 1.9 TDI AVF...czy mogę wybrać jaką chcę, a jeśli tak to jaka byłaby najlepsza?

Pozdrawiam

Nie sugeruj się wyglądem tarcz. U mnie roczne ATE PowerDisc powiedziały papa, po rozgrzaniu i hamowaniu biło tak, że ciężko było utrzymać auto na drodze. Wymiana na gładkie tarcze rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...