Skocz do zawartości
IGNOROWANY

QUATTRO Wymiana sterownika ABS lub całej pompy - co kupić?


bacius

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu błędów z komunikacją muszę wymienić sterownik lub całą pompę ABS (nie mam ESP). Była już w "regeneracji" ale problem nadal występuje. Pytanie tylko co kupić do mojego Quattro? Sterownik taki jak ja mam czyli 0 273 004 134 (numer Bosch) to koszt rzędu 2000 zł nowy, a na allegro nic takiego nie ma. Pytanie czy można zastosować z innym numerem?

W przypadku całej pompy ze sterownikiem 8E0 614 111M też bida bo są na allegro ale ceny od 700 zł.

Może całą pompę mogł bym wymienić bo z innym indeksem na końcu np AB zamiast M ceny zaczynają się już od 100. I może tylko kodowanie trzeba będzie zmienić?

Robił to ktoś kiedyś? Może ktoś się na tym zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompy nie demontuj, uziemisz auto i w dodatku zapowietrzysz sobie niepotrzebnie uklad, sam sterownik jest demontowalny bez jej wyjmowania

z tymi sterownikami do Q rzeczywiscie jest ciezko, w najgorszym wypadku wyslij do serwisu za ok150zł naprawią ci i dadzą gwarancję rok/dwa z tym że dobrze trzeba zabezpieczyć sterownik w wysyłce tak żeby tulejki w środku nie latały

zamiennikiem twojego numeru jest pompa 8E0614111N wiec i sterownik od niej bedzie taki sam

ewentualnei 8E0614111E ale za tego nei dam sobie głowy uciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z koncowka A

Musisz miec wersje ABS/EDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona już była w serwisie i jest fizycznie uszkodzony sterownik więc lipa i trzeba coś wykombinować zamiennego. Tylko pytanie na co zamienić żeby to działało?

---------- Post dopisany at 16:00 ---------- Poprzedni post napisany at 15:57 ----------

Jeszcze z koncowka A

Musisz miec wersje ABS/EDS

Czyli jeszcze z końcówką A mi podejdzie? Bo ja na swoim mam tylko M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj na allegro ludzi którzy mają quattro z roku 1997-2000 do sprzedania na części, angliki też mogą być, szukaj z aut tak jak dev napisał które nie miały ASRu, sam ABS (bo EDS był w każdym Q), taki opis powinien ci wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swój naprawiałem w Piekarach....polecam warsztat bez zastanawiania...szukałem na allegro....była bida dostać stary z innego hebla to oddałem do naprawy.....

..masz niedaleko jak coś to namiary na pw Ci rzucę......jak będziesz chciał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...