Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania przy 120 km/h


wookash

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy co może być przyczyną drgań które wyczuwalne są na całym aucie w granicach prędkości 110 - 120 km/h ??

Odczuwam je przy przyspieszaniu, hamowaniu, przy stałej prędkości, nawet wtedy gdy jadę na luzie

To co zrobiłem do tej pory :

- wyważałem koła

- zamieniałem na inny komplet od kumpla

- wymieniłem opony

- zamieniałem przednie koła z tylnymi

- 2x sprawdzałem zawieszenie u diagnosty

- wymieniłem wybity górny wachacz i dwa dolne (banany)

- wymieniłem łożyska kół przednich

- wymieniłem piastę w prawym kole bo biła

- na podnośniku mechanik przy rozpędzonym aucie nie wyczuł krzywizny półosi

POMOCY !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do < wookash >

W B8 omówiono to tak na naszym forum: http://a4-klub.pl/uklad-kierowniczy-97/drgania-kierownicy-zakresie-google-page-rankingedkosci-110-140-a-235822/

Może coś pomoże. Jednak Ty masz inne autko. Widzę, że ciężko coś jeszcze wymyślić.

Tuleja wahacza dolnego ( banan) z tuleją gumowo-olejową po przeróbce na 75mm napewno by pomogła, ale nie wiem czy tak można rozwiercić z 65mm na 75mm. Miejsca jest dosyć. Jeżeli w B8 2008r jest tuleja 65mm a w B8 2009r jest 75mm w tym samym optycznie wahaczu ( tylko sworzeń ma większy gwint), to chyba można tak zrobić. Na oko widać, że jest mniej "mięsa" w części osadzenia tulei. Można porównać rysunki wahacza z 2007.11 i 2009.10.

Może palnę głupotę, ale sprawdź czy ośka wychodząca ze skrzyni biegów zakończona flanszą do której przykręcony jest wewnętrzny przegub, jest bez bić.

Ktoś napisał na Forum, że "wymienił długi wałek w skrzyni biegów i to dopiero pomogło". Może to poduszki, ale które to "czeski film". Poradź się u wrclaguna, świetny gość.

Opisz jak coś się dowiesz.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...