Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dochodzi do 103C podczas jazdy


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano kupiłem dziś termostat ,oczywiście sprawdziłem go wkladajac do garnka i gotując ,otworzył się. po montażu go do auta ladnie odpowietrzyłem układ itd. postanowiłem jechać do miasta. podczas jazdy doszło do 105C na klimatroniku bo na zegarach było wryte 90C. w czym tu lezy problem? pompa wody jest nowa ,układ drożny, w kabinie dmucha bardzo mocno gorace powietrze. o co to chodzi?

---------- Post dopisany 27-10-2013 at 12:02 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2013 at 16:05 ----------

wszystko działa jeszcze raz odpowietrzyłem i temp trzyma w granicach 88-92C a termostat to vernet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak nie kupujemy ori termostatu to kupujemy WAHLERA ;-)

Ale skoro na "blacie" miałeś 90 a na klomatroniku 105 to może czujnik mówi papa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak nie kupujemy ori termostatu to kupujemy WAHLERA ;-)

Ale skoro na "blacie" miałeś 90 a na klomatroniku 105 to może czujnik mówi papa ?

A może wskazówka na blacie jest tak skalibrowana by przy prawidłowej temperaturze pracy silnika stać równo na 90 stopni ku uciesze kierowcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test zegarow był wczoraj robiony i sa ok. powiem wam tak widocznie dość slabo odpowietrzyłem układ i nie za pozno się otwieral. dziś zrobiłem na nowym termostacie 180km i temperatura wachala się w granicach 88-92 na klimatroniku i na vagu czyli czujnik sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie popełniłeś błąd przy odpowietrzaniu ?

Pytam sie bo jutro jadę na wymianę termostatu i płynu.

Kupiłem Wahlera (Made in Germany) od Toma z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzalem normalnie ale widocznie slabo się odpowietrzyl. a sprawdzales tego swojego WAHLERA czy się otwiera w garnku??

---------- Post dopisany 30-10-2013 at 09:52 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2013 at 13:48 ----------

panowie już rozpierdziela mnie te auto jade sobie do miasta 13 km temp dochodzi do 99C dojade zgasze go i za piec minut jade spowrotem do domu ale już temp wacha się w granicach 88-92C o co tu chodzi? termosat się nie otwiera prawidłowo?????

---------- Post dopisany at 11:41 ---------- Poprzedni post napisany at 09:52 ----------

dodam ze do zgaszenia auta dolny waz zimny a jak dojade do domu to jest lekko cieply

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciezko powiedzieć czy źle działa termostat i dlatego ja polecam tylko oryginał termostat. Tani on nie jest ale jest pewność w 99% (bo może zdarzyć sie jakić fake, ale rzadko spotykane), iż bedzie działać prawidłowo. No ale skoro piszesz że wąż dolny letni to pewnie termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik moze Ci swirowac. mi co prawda raz pokazywal dobrze raz spadalo do 60* pozniej wcale nie chchail sie podniesc. nie mialem sytuacji zeponad 90 bylo ale wymienilem czujnik i jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u was tez tak jest ze np. jak na klimatroniku jest te 90C a jak zgasicie silnik i za minute odpalacie temp na klimatroniku to jest już 97C??? bo u siebie tak zauwazylem ze się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...