Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falujące obroty po osiągnięciu temp 85 w Audi A4 B6 BDH 180KM


grepal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z Audi które ma ok 260tyś km. Padła przepustnica (ta najlepsza 059 128 063 A ;) ).

Palił się check na desce, auto głośniej gasło, było jakby mułowate-pojechałem podpiąć pod kompa, okazało się że błąd dotyczy przepustnicy...Przepustnica zrobiona, błąd został usunięty wszystko działa OK, ale tylko do zagrzania do temperatury ok 85 stopni i wyżej. Po lekkim schłodzeniu odpala i chodzi ok do momentu przejechania ok 5 km lub do momentu zagrzania i obroty falują na wolnych 600-800 i odpowiednio przy podwyższaniu obrotów do ok 2000 w dalszym ciągu falują w dosyć dużym zakresie, przy wyższych obrotach nie odczuwalne, po odpięciu wtyczki od przepustnicy lub przepływomierza czy też sterowania egr-a problem falowania nie występuje, a wracają problemy pierwotne (check, głośne gaszenie, jakby słabszy), po natychmiastowym podpięciu - falują obroty, po odpieciu (check itd). Przepustnica oczywiste że wyeliminowana, podobnie przepływomierz, egr i czujnik temperatury cieczy.

Rano przy temp ok 0 trochę ciężko odpala ale już wiem że ktoś przede mną miał problem z odkręceniem świec żarowych i na etapie odkręca ponadrywał i zostawił żeby ładnie wyglądało więc działają 2 z 6. Wymienię świece przy rozrządzie za kilka dni chociaż wiem że to drogi gips;).

Jak myślicie? Wtryski, pompa, rozrząd a może jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat, bo od 2 dni mam ten sam problem. Wystąpił nagle, auto było u mechanika (klocki i tarcze) i postało kilka godzin w ciepłym, wyjechałem z garażu, zostawiłem na 5h. Po tym czasie wsiadam w auto, odpalam a tu bład 3103 (klapa gasząca). Myśle sobie, no nic, zaglądne do tego jutro. Ale tak jak kolega powyżej napisał, auto zagrzało się do 85 i zaczęło się falowanie obrotów. Co ciekawe zgaszenie i odpalenie ponownie rozwiązuje problem, do czasu ponownego cyklu nagrzania się od temp. otoczenia do 85st (czyli np. po nocy).

Zabiorę się we wtorek za czyszczenie tego ustrojstwa, dam znać o efektach.

---------- Post dopisany 07-02-2014 at 14:14 ---------- Poprzedni post napisany 02-02-2014 at 20:23 ----------

Okazało się że w przepustnicy mam wyłamane zęby. Połowę z nich... Czekam na nową, kolejny post będzie jak zamontuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem. Nie mam hajsu. Pewnie w następnym tygodniu zrobię. Zacięła się w pozycji otwartej i oprócz telepania przy gaszeniu żadnej różnicy między sprawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...