Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chip a masa zasysanego powietrza


tomasz102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Robiąc logi zauważyłem, że dawka paliwa jest delikatnie obcinana przy wyższych obrotach. Spowodowane jest to, że jest zbyt niską ilością zasysanego powietrza. Czy jest to normalne po chipie czy katalizator, wydech może być winny ? Przepływomierz ma z pół roku, także myślę że jest dobry.

Logi:

Dynamiczne:

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 010,011

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008,003

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaraz po programie było ok ?

jeszcze kwestia jak ogranicznik dymienia został zmodyfikowany

poza tym doł tez jest ciety przez przeplywomierz, a i sprezarka taka jakaś spiaca jest

p.s katalizator jest , kolektor ssacy wyczyszczony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator dalej jest, dolot nie byl sprawdzany. Przed chipem wygladalo to tak:

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003

Dawko paliwa nie logowalem przed chipem. Co bardziej wydaje sie prawdopodobne ? Tuner celowo ograniczyl paliwo, czy jest zbyt malo powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje typu: zabity katalizator, źle pracujący egr, zasyfiony dolot raczej mało prawdopodobne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi dynamiczne zawsze robi się pojedynczo, to auto mogło by się ciut lepiej odpychać, nie zaszkodzi wywalić katalizator, wypalić kolektor ssący, wyskrobać wloty w głowicy i zaślepić egr, to zrobić można i jakiś tam skromny efekt to na pewno da, a jak ci się coś nie podoba w logu zrób korektę czipa bo ktoś się po prostu nie przyłożył, ale nie licz na jakąś znaczną poprawę, od najniższych obr przepływka powinna domagać, po to się robi czipa by skorygować wszelkie nie domagania przepływ np. by od 1000obr paliwa było jak należy, wymieniłeś pół roku temu przepływkę bo wywalała błąd i w logu było stałe 550 czy po prostu zaniżała? Jak tuner ci kazał wymienić tylko dlatego że zaniżała to miałeś do czynienia z naciągaczem a nie tunerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja stara przepływka zaniżała. Wymieniłem bo sam widziałem, że na przepływce od kumpla pokazywało mi około 100 mg więcej. Dlatego wymieniłem i faktycznie po zmianie auto zaczęło się minimalnie lepiej odpychać. Chipa robiłem już po wymianie.

Będę postępował zgodnie z Twoimi zaleceniami.

Kupiłem zamiennik katalizatora od Gruchota i zacznę od katalizatora. Katalizator ma pewnie już trochę więc z każdym rokiem będzie co raz gorzej spełniał swoją rolę. Teraz będę miał zwykły tłumik przelotowy.

Później zrobię logi i zobaczę co się zmieniło. Jak dalej dalej będzie źle to:

Zaślepię EGR oraz czyszczenie dolotu i wlotów w głowicy.

Kolejnym etapem to będzie już sprawdzenie zaworów. Ostatnio słychać popychacze hydrauliczne przy odpalaniu samochodu(olej motul 5W40 XCESS). Być może któryś z zaworów niedomaga przez to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwile jak zaklepią przy zapalaniu to nic złego, mi na motul 8100 tez klepało, na LM syntchoil diesel nigdy no ale on kosztuje 200zł i u mnie na nim też ciśnienie oleju mam za niskie, ale po 10tys km silnik pracuje dalej ok, a nie jak sieczkarnia bo tak było na motul’u..

ja cię do niczego nie namawiam ale motul do agresywnej jazdy w dodatku na chipie się w ogóle nie nadaje, już lepszy jest mobil półsyntetyk do tego, lepiej chroni wyeksploatowany silnik w trudnych warunkach, jedynie w zimie pierwsze min po rozruchu są gorsze dla turbo, ale wystarczy wtedy nie gnieść i nie ma obaw o turbo

motul po rozgrzaniu robi się za rzadki a co za tym idzie ciśnienie oleju spada poniżej dopuszczalnej normy a co jest tego skutkiem wiadomo, kończenie się silnika szybciej niż przy prawidłowym ciśnieniu, druga bardzo ważna cecha tego super oleju to utrata tych dobrych właściwości smarnych, on traci za szybko te właściwości, zmiany max co 8tys km na tym oleju, nie sugeruj się pracą silnika po zalaniu oleju bo dziadowskie oleje maja specjalne dodatki by po zalaniu dobrze wyciszały silnik ale z każdym km tracą swoje parametry na łeb na szyje, ja do niczego nie namawiam ale po ostrej jeździe sprawdź ciśnienie oleju przy 2000obr, powinno być min 2bar, jak jest mniej zmień olej na taki który przy 100C jest gęstszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupowałeś zamiennik katalizatora trzeba było wydłubać katalizator ze środka i zostawic puszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego sprzedam za 150 zł. Zamiennik kosztował 210 zł. Jeżeli ktoś miałby mi to normalnie, uczciwie pospawać, dać materiał to sądzę że bardzo podobnie cenowo bym wyszedł na tym.

Wracając do tematu oleju. Na tym forum każdy chwali motula. Sam wcześniej jeździłem na Mobilu 10W40 i zmieniłem bo każdy mówił że turbo nie powinno śmigać na półsyntetyku. Jednak po zmianie na motula różnicy nie odczułem na + jeśli chodzi o pracę silnika.

W takim razie co byś mi polecił ? Bo często jeżdżę dynamicznie i będzie co raz cieplej, więc oliwa też będzie robiła się gorąca. liqui moly diesel 5w40 będzie odpowiedni ? Czy szukać czegoś innego ? U mnie samochód zawsze sobie delikatnie tyka na wolnych obrotach po odpaleniu i nie przekraczam 2 000 obr.

Bo dobrze mówisz. Mimo dobrej opinii na forum motul 8100 nie jest najlepszą oliwą. W takim razie co wybrać, żeby zimą nie stawało się "smarem" a latem "wodą" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze nie przeczytałeś co napisałem

wysłane z audi goldiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział w ilu autach tak zrobiłem klientom i nikt nie narzeka no nic ale to nie o tym. Temat

wysłane z audi goldiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zmierz na gorącym silniku ciśnienie oleju przy 2000obr, jak będzie w normie nie ma potrzeby zmieniać olej, w zimie na LM jest poprawa przy rozruchu, ale teraz zimy nijakie wiec czy warto wydać 200zł na olej do starego kibla chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W której grupie sprawdza się ciśnienie oleju ? Robi się to statycznie ?

Kat out, egr out, dolot wyczyszczony:

Efekty:

Log (43 - 003)

Log (44 - 003)

Log (45 - 008)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest sens go poprawiać ? Momentu nie zwiększę, jedynie może 2 KM przybędą.

Do ilu obrotów jest sens lać te 51 mg/r ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie oleju sprawdza się manometrem, wkręcasz go w miejsce czujnika oleju, to ci spr mechanik, 30min roboty

powyżej 4000-4500obr nie kręć silnika bo nie ma takiej potrzeby

pokaż logi 001 004 011 to się zobaczy czy jest sens poprawiać, no bo jeżeli tylko z pomiarem przepływki jest problem to korektę da tylko spokój ducha

trudne pytanie zadajesz do ilu lać 51mg:) do tylu do ilu w danym aucie należy:) w jednym to będzie 4000obr w innym 4250obr, 4500obr lub 4600obr, jest to zależne od wielu czynników, czy turbo nie przeładowuje, czy auto nie dymi itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...