Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocowanie bagażu wewnętrznego na szynach A6 C6


Kubica86

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem szukałem i dokopałem się.
Kilka dni poszukiwania małe zakupy i montaż. Czas około 2,5 godziny samemu.

Szyny po zakupie są za długie około 11,5 cm ( ja skróciłem z jednej 3 cm z drugiej 8.5 cm)
Po skróceniu naniosłem markerem miejsca w których nawierciłem miejsca mocowania.
Listwy przykręcone w miejsca starych uchwytów na siatkę.
Całość jeszcze do wyregulowania ale dla mnie efekt malina, w końcu nic mi po bagażniku nie będzie latać!
gejebubu.jpgezu4yzeh.jpgega7edag.jpgany5yba6.jpg6adubezy.jpgese9emat.jpg4u8e2eme.jpg


Co do montażu na 1 foto widać ,,stare,, ori uchwyty na siatkę mocowane one są na 2 śruby. Listwy przycinamy i znaczymy miejsca nowych otworów.
Nawiercamy listwy w wyznaczonych miejscach i przykręcamy na śruby ( foto jutro) . Wydaje się skomplikowane ale tak naprawdę banalnie proste.
Jutro wstawię kilka fotek jak trzymają się bagaże ^^.


Póki co listwy wystają ponad płaszczyznę i na razie tak zostanie, może jak będzie cieplej to pogrzebię jeszcze przy tym.
W razie w można wszystko doprowadzić do stanu z przed modu bez jakichkolwiek zniszczeń itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystko co widać czyli listwy, taśmę, belkę, 2 siatki wyszło 300 z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa.

Przy Avancie uważam ze jest to jedyny skuteczny sposób na zamontowanie bagażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi rozpisz się trochę, bo napisałeś, że zamontowałeś ale jak to już nie ;) konkretnie- jakie narzędzia i mniej więcej jak to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcił stare zaczepy do siatki, złożył tylną kanapę, przymierzył szyny, odciął co było za długie, nawiercił po jednym otworze od strony kanapy (od strony klapy pasuje otwór) i przykręcił szynę w miejsca po zaczepach do siatki.Śruby pod śrubowkręt gwint 6/20-25.Czas roboty ok.5-10 minut.Sprzęt: torx do odkręcenia starych zaczepów , śrubowkręt do przykręcenia szyn, wiertarka , brzeszczot lub tarcza do metalu aby odciąć nadmiar szyn.Ja już założyłem.Kosztowało mnie to 112zł.Koszt szyn, resztę miałem za darmo.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował robić patent żeby listwy nie wystawały ponad poziom podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł... wreszcie coś konkretnego do mocowania bagażu.

Powiedz mi tylko jak z tym bocznym dekielkiem po lewej stronie co ma siatkę na sobie? Da się to bez problemu otworzyć i wyciągnąć ta klapkę ? Ja tam zrobiłem sobie schowek na kosmetyki samochodowe i często tam zaglądam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu.  Polecam ten mod. Wreszcie można w bagażniku przewieźć drobne zakupy. W tym cenne opakowania szklane niezbędne na weekend :D:kox:. Koszt niewielki. Zamkniesz się w 200PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...