Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dolewanie oleju/innego specyfiku do diesla/ropy - opinie


audithebest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy mam pytanie, czy ma ktos doświadczenia z dolewaniem oleju badz innego specyfiku do diesla? Interesowałyby mnie nastepujące odpowiedzi?

1. Jaki preparat, jaki rodzaj?

2. Jaka dawka?

3. Jaki sposób dolewania? Tzn czy po zatankowaniu auta czy przed zatankowaniem czy w trakcie?

4. Jakieś sprawdzone opinie, sugestie?

Chodzi mi o konstruktywne wypowiedzi najlepiej uztkowników 1,9TDI 130km w szczególności silników na pompowtryskach, bo w audi b5 jest inny rodzaj silnika mimo iż 1,9.

Bardzo prosze o odpowiedzi na punkty 1-4.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dolewaj najlepiej nic oprócz uszlachetniacza w zimę i np dobrych preparatów do czyszczenia wtrysków np liqui molly :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto przebrnie przez ten temat TOYOTA AVENSIS FORUM • Zobacz wątek - Olej do dwusuwów 2T i inne dodatki poprawiające smarność ON będzie wiedział co dolewać, ile dolewać, i dlaczego warto dolewać.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixol to relikt minionej epoki.

Lepiej lac nowoczesne oleje do 2T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi głównie o auta na pompie, do PD'ka można nie lać, ale można też lać ze względu na dobre właściwości czyszczące. Poczytaj to się dowiesz, że aktualnie ON bez dodatku siarki ma dużo gorsze własności smarne, i z tego powodu ludzie właśnie dolewają 2T.

Nie leje się też pierwszego lepszego oleju 2T, bo nie wszystkie się nadają.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej moim zdaniem to jest wkręt w głowę:wallbash: najlepiej nic bym nie lał

A nie prawda.

Ja leję do mojego BKE 1,9 TDI PD 300 ml oleju 2T półsyntetyka na każdy bak paliwa.

np. Liqui Moly 2-Takt-Motoroil selbstmischend

Olej musi posiadać następujące normy:

ISO L-EGC

API TC

JASO FC

Robię to na własną odpowiedzialność.

Efekt jest taki, że mój PD-ek chodzi gładko jak benzynka.

Zero dymu, zero smrodu. Zero utraty mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200ml na 50l ON na 60l to 300ml

najlepiej ELF, Liqui Moly lub revanol

ja właśnie zaczynam bawić sie z olejem 2t od wczoraj korekcje wtrysków sprawdzone zobaczymy jakie bedą za 2-3baki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to minerał lub polsyntetyk jakiś. Ja wale od początku swoich diesli produkty do pił motorowych.

Najgorsze są od Łodzi motorowych bo to inny skład w celu nie zanieczyszczenia jezior itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Lepiej lac nowoczesne oleje do 2T

dokładnie , ja leje co tankowanie do pełna ,jaki podleci z normą min TC ( 1l okolo 12zl ) i wlewam pół litra na zbiornik . spadku mocy nie odczułem natomiast silnik chodzi ciszej ,byc może jest lepsze smarowanie po tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się i z ciekawośći ogrzewam kotleta,

Tankuje juz 4 raz z dolewką Liqui Moly i jest ok. Silnik chodzi bez zmian - w sumie może dlatego, że ma pompki czyste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję ~150ml na bak, pompa CR faktycznie pracuje ciszej. Niestety ostanie dwa baki lałem bezpośrednio po zatankowaniu bez szybszego wymieszania, efekt wzrost spalania i osłabienia auta (100 km/h jest ok problem zaczyna się wyżej).

Wczoraj przy odpalaniu przywitała mnie chmura białego dymu, duuża. Planuje teraz zakupić AR6800 500ml ~75 zł wychodzi 7,5 na tankowanie czyli da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewam Orlenowski 2T i jest ciszej ale na ostatnie tankowanie nie lalem i jakby bardziej troche mulowaty sie zrobil, wiec musze znowu zalac i zobacze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne oleje 2T mieszają się same, ja zawsze po tankowaniu lalem 250ml do zbiornika i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje orlen, ale ani on dobry ani tani. Ravenol Skuter 2T tańszy (22 vs 37zł) i lepiej smaruje.

Nowoczesne oleje nie mieszają sie same tylko mają zdolność mieszania z paliwem (czego nie ma np woda), sam się nie wymiesza jest cięższy od paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy na allegro 27 zł, każda kolejna aukcja to 30+

Na pewno mówimy o tym samym oleju ?

http://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Produkty/Strony/PLATINUM_MOTO_2T.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...