Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzynia automatyczna - jaka jest naprawdę ?


eMPe76

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz sprecyzować, chodzi Ci o kolor, smak, czy może jeszcze coś innego :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tiptronic chodzi bez zarzutu. Mam AJM-a z 2000r (A4 B5). Własnie stukneło mi 200 tys i chłopaki mi radza zalac skrzynie nowym olejem.... a ja sie waham ;-)

Poza tym automat w korkach i coraz wiekszym tłoku na drogach to wybawienie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku skrzynia automat multi z silnikiem 2,5tdi przebieg 192tyś i spisuje sie rewelacyjnie to już moje drugie auto z automatem, jestem zadowolony nic się nie dzieje brak zastrzeżeń. Nie wiem jak z ekonomią jazdy z silnikiem 1,9?. silnik 2,5 daje radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam afn'a z 1998r skrzynia 4b. chodzi jak ta lala, spalanie nie przekracza 7,5l po wawie. troche zamula ale jakos sie z tym pogodzilem. na miasto nie ma nic lepszego.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFN 4-ro biegowego skrzynia automatyczna DMX (stary typ)...genialny wynalazek

Trzeba tylko trafic na dobry egezmplarz....i uwazać na chłodnicę.

Ja jestem po remoncie kapitalnym skrzyni....$$$$ boli wydatek aż do dzisiaj.

Ale automat po miescie....komforcik...warty zachodu.

Tiptronik....tu bym nie radził...ze względu na ewentualną naprawę ceny rozpoczynają się do 5 000-10 0000 PLN

jak ktoś chce pokozaczyć to i w automacjie gumy piszczą...a kickdown w pedale...szybko rozpoznaje charakter kierowcy.

POZDRAWIA

SZYCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,czy one tak często się psują?Bo kiedyś coś tam słyszałem,że psują się i naprawa kosztowna ... :mysli:

wszystko zależy od użytkowania, czy skrzynia jest serwisowana, wymiany oleju i filtra doś kosztowna i często użytkownicy nie serwisują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,czy one tak często się psują?Bo kiedyś coś tam słyszałem,że psują się i naprawa kosztowna ... :mysli:

wszystko zależy od użytkowania, czy skrzynia jest serwisowana, wymiany oleju i filtra doś kosztowna i często użytkownicy nie serwisują

nie serwisuja bo i producent nie kaze... hahaha woli jak wymieniamy cała skrzynie niz olej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,czy one tak często się psują?Bo kiedyś coś tam słyszałem,że psują się i naprawa kosztowna ... :mysli:

wszystko zależy od użytkowania, czy skrzynia jest serwisowana, wymiany oleju i filtra doś kosztowna i często użytkownicy nie serwisują

kosztowna? co 30tyś km wydatek 300zł na wymiane oleju z filtrem to duzo? bez przesady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,czy one tak często się psują?Bo kiedyś coś tam słyszałem,że psują się i naprawa kosztowna ... :mysli:

wszystko zależy od użytkowania, czy skrzynia jest serwisowana, wymiany oleju i filtra doś kosztowna i często użytkownicy nie serwisują

kosztowna? co 30tyś km wydatek 300zł na wymiane oleju z filtrem to duzo? bez przesady....

ja wyczytałem na forum że wymiana oleju i filtra to koszt powyżej 700zł nie mogę znaleść tego posta, w najbliższym czasie będę wymieniał to się przekonam jaki koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju w Multitronicu w Warszawie w SAMKO. 150 zł

chyba zarty sie was chłopcy trzymaja!!!

pocztajcie sobie .... ten i inne wątki : http://www.a4-klub.pl/smf/a8_d2_42_pytanko_o_wymiane_oleju_w_tipie-t13794.0.html;msg166352;topicseen;highlight,wymiana+oleju+skrzynia#msg166352

za wymiane za 150 zł podziekowałabym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok

ale 150 zl to sama robocizna i to pewnie za statyczna wymine oleju...

do tego dolicz 100zł filtr, 100zł uszczelka , ok 7l oleju przy statycznej wymianie X 65 zł/l = 455 zł razem daje 805 zł

jak chcesz miec zrobione porzadnie to nalezy zrobic tez płukanie skrzyni... wtedy robcizna wzrasta i potrzeba jakies 11 l oleju razem powyzej tysiaczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W multitronicu nie wymienia się filtru ani uszczelek.

oleju ponoc tez nie :tongue4:

kolega pytal o ten sam model audi czyli a4 b5

multi to chyba dopiero w b6 sa ?

ja mam tipa ;-)

wiesz ... wkoncu ja tylko baba jestem ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak w opisie mam 1,9TDi 4bieg.aut. Ostatnio wymieniałem w VW olej + filtr za 450PLN. Wiem, że w serwisach potrafią zażądać nawet ponad 1000... ale gdzie kto woli, tam wymienia.

Co do użytkowania, to jestem b. zadowolony. Przebieg obecnie 212000. Wprawdzie przymierzam się do sprzedaży ale następny to też będzie automat :) :) jazda suuper, szczególnie po mieście. Na trasie bez problemów! ! ! spalanie- jak w opisie.

P.S. jeżdżę na zmianę z manualem. Problemów z przestawieniem nie mam ale jak się przyzwyczaisz do automacika, to raczej do manuala nie będzie Cię ciągnęło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka przeczyta mojego posta: "Wymiana w Multitronicu......."[br]Dopisany: 22 Sierpień 2008, 13:05 _________________________________________________W multitronicu nie wymiania się filtra poneważ jest on w środku skrzyni (wymina tylko praktycznie podczas remontownia skrzyni), dlatego jest tak ważna częta wymiana oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...