Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B6


Shhaddoww

Rekomendowane odpowiedzi

Czy felgi 7,5Jx17H2, ET28 bedą pasowały do B6 Avant do tego chce wrzucić zawieche 1BE Jaki rozmiary opon beda pasować.Moge kupić Fajne fele i cena konkretna tylko sie zastanawiam co do tego ET obecnie mam 16"7"ET 35

3995501531.jpg

3995501531_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą :decayed: tylko tam jest chyba otwór centrujący 66.1mm -pierścień będzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,poszukuje lekkich kol do mojej audi a4 b6 , seryjne 16 (biedronki) sa dosyc lekkie , czy jest sens szukania lzejszych , czy mozna znalesc kola duzo lzejsze ? Potrzebuje takich kol , bo mam zmodzona audi i osiaga 400 nm przy tym momencie i quattro na orginalnych jest ok , ale jak zaloze 18 to sprzegielko podciaga , wiadomo ze czym lzejsze kolo tym lepiej , mniejsze opory i lepsze osiagi ( miedzy org 16 a 18 roznica jest kolosalna i w przyspieszeniu i w splaniu ok 2 l wiecej/100) . Co polecacie , bo narazie to tylko oz'ety obczailem . Jako letnie mysle ze chociaz 17 by sie przydaly . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że przy takim momencie, aż tak odczuwasz różnice między 16 a 18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak , prawa fizyki :) kolo 14 kg a 20 kg , naped quattro , czyli 4 x 6kg i to razy jeszcze, nie pamietam dokladnie ile sie przeklada mase wirujaca na mase (auta) , ale roznica jest widoczna i na srednim spalaniu ok 2 litrow wiecej (porownal bym to do jazdy z conajmniej 2 osobami na pokladzie), gdzie 205/55/16 a 215/35/18 (niestety ale osiagi widocznie spadaja , nie zawsze wyglad idzie w parze z osiagami , dlatego patrze za oz racing 16 cali zeby byly lekkie . Stad pytanie czy znacie moze jakies firmy ktore maja lekkie i stosunkowo wytrzymale felgi :) moga byc magnezowe .za wszystkie wypowiedzi dziekuje , moze ktos wie jakie felgi stosuja w autach wrc (bo napewno inzynierowie przeliczaja wszystkie masy .pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/felgi-opony-18/myslicie-kutym-aluminium-a8-d2-314927/ w tym wątku jest mowa o feldze 16" z a8 d2 Original Felge 4d0601025gz33, która waży według producenta 6,1 kg OTTO FUCHS KG: A8. Nie wiem czy uda Ci się naleźć coś lżejszego. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie kupna felg do swojej a4. Wyszukałem model który mi się podoba, tylko że są dostępne w dwóch rodzajach ET- 30 i 42. Które wybrać? Może to i głupie pytanie ale chciałem się was doradzić :wink:

Tutaj wstawiam opis felg:

MAM MAM RS2 Black Front Polish (BFP) Einteilig 7.50 x 17 ET 30 ET 30

MAM MAM RS2 Black Front Polish (BFP) Einteilig 7.50 x 17 ET 42 ET 42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5JX17 et 43 5x112 -1700zł (felgi w idealnym stanie bez opon)

felgi_audi.jpg

7JX17 et 44 5x112 - 1200zł Dezent 7J,

dezent.jpg

najchętniej chciałbym opony 215/45. Jakie są rozmiary optymalne dla 7J a jakie dla 7,5J? (na org są dobre opony 235/45, 2200zł kpl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch propozycji jak dla mnie numer 1 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/45 od zalecanej 235/45/17 będzie się różnić o 18mm na minusie (2,88%)

Do B6 jak już to 215/50/17 , to idealny zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/felgi-opony-18/myslicie-kutym-aluminium-a8-d2-314927/ w tym wątku jest mowa o feldze 16" z a8 d2 Original Felge 4d0601025gz33, która waży według producenta 6,1 kg OTTO FUCHS KG: A8. Nie wiem czy uda Ci się naleźć coś lżejszego. Pozdro

Dziekowa za podpowiedz , stronka bardzo przydatna :) Temat zamkniety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnisz czemu ET 30 a nie 42? Jaka jest różnica?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osadzenia jest roznica , et 30 beda wystawac bardziej za nadkola (za male et bedzie obcierac o rant), et 42 bedzie glebiej(za duze bedzie obcierac o wachacz) ... :P (pozatym to wujek google wszystko Ci powie , wystarczy wpisac "znaczenie ET" i np. masz link Ford Probe Klub Polska • Zobacz wątek - Felgi - wymiary, modele etc. nawet z wizualizacja :P

Uzasadnisz czemu ET 30 a nie 42? Jaka jest różnica?

---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:16 ----------

Uzasadnisz czemu ET 30 a nie 42? Jaka jest różnica?

274369717et.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Mam okazje kupić takie felgi:

Original Felge 4f0601025ba1h7 4F0 601 025 BA

8,5x19 ET48

Pytanei do znawców, jak to będzie wygladać na B6 , potrzebne dystanse ?

Czy otwór centrujący jest taki sam jak w B6 ?

Z góry przepraszam jeśli już gdzieś odpowiedź na to pytanie jest na forum, ale potrzbeuje tej informacji na gwałt a nie mam czasu szukać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejsć podejdzie, ale dystans by sie przydał, bo moze obcierac od wewnątrz na którejs osi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

18X8,5 ET45 + 9,5 ET40 przy taki wymiarach czy i jaki dystans musiał bym wstawić żeby felga była równo pięknie:decayed: z nadkolem ;):wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zalezy Ci na spasowaniu z błotnikiem to tak by powstało z tego et 35, bo w B6 mozna chyba wiecej wysunąć koło:wink: czyli 15mm styknie, ale 10 tez da rade tylko będzie bardziej schowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...