Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7, BRB] Jaki rozrząd wybrać?+ temperatura silnika


kjan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam nadzieję że w dobrym miejscu umieszczam posta, jak nie to proszę o instrukcje gdzie z tym się kierować.

tak jak w przywitalni pisałem, od kilku dni jestem posiadaczem A4 (B7, BRB), w związku z tym chcę z nim dobrze wystartować, a wymienić rozrząd by się przydało (termin już mam ustalony).

No i teraz co mam wybrać? Co doradzicie?

Na szybko znalazłem coś takiego na alledrogo (czy coś z tego jest OK?, czy ceny są odpowiednie?)

ROZRZĄD Z POMPĄ WODY AUDI A4 B6 B7 1.9 2.0 TDI ORG (4005188596) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

INA ROZRZĄD + POMPA AUDI A4 B7 1.9 TDI BKE BRB (4007414296) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ROZRZĄD + POMPA WODY AUDI A4 B7 1.9 TDI BKE BRB (4015081741) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ROZRZĄD KOMPLETNY SKF AUDI A4 8EC B7 1.9 TDI (4018703047) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

I jeszcze pytanie odnośnie temperatury silnika. Na trasie mi ładnie trzyma 90 stopni. Jak wjadę w miasto z trasy i stoję na światłach, zatrzymam się pod blokiem, to temperatura zaczyna mi spadać na jakieś 85 stopni. Czy to jest OK? Przyzwyczaiłem się w innych autach, że jak się ustabilizuje na 90 to tak trzyma. Z czym to może być ewentualnie związane?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do działu sprzedam , widziałem ktoś sprzedaje ori rozrządy chyba H4mm3R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak ... jedz do ASO skody seata (audi nie koniecznie bo cena sporo wyższa) zapytaj o wymianę rozrządu - powinna wyjść 1500-1800 zł z kpl. elementów - czyli wszystko od rozrządu + elementy od paska wielokilnowego - wg twojego uznania zostaej tylko sprzęgiełko alternatora ... o klimie nie wspominam bo tego się nie rusza. Dostaniesz 2 letnią gwarancję na części + wpis w książkę serwisowa ale nie w miejscu przeglądów a na końcu książki.

Kupując sam ori graty wyjdzie cię 900-1200zł - przy zamiennikach 500-1000 (zależnie jeszcze od tego co poza samym rozrządem chcesz zrobić) + robota mechaniowa, kupując samemu graty zapomnij o gwarancji ... podlicz zobacz co ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zakupiłem ori komplet rozrząd + PK z osprzętem + filtry i smary. Wszystko u kolegi z tego forum. Bardzo przyzwoicie wyszło. Mechanika mam swojego i mam duże zaufanie. Z kolei do ASO nie mam w ogóle zaufania. Mam znajomych, którzy pracowali w ASO i słyszałem co się tam dzieje. Sam używałem i obecnie używam samochody służbowe różnych marek i kilkakrotnie oddawałem je do ASO (kilku marek). Bez komentarza, bo szkoda słów. Osobiście jestem zdania że na zachodzie to tylko ASO (może dlatego, że mają inne podejście i generalnie nie ma nic innego dobrego poza ASO), ale w Polsce ASO to krzywda wyrządzona dla samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj wymiana rozrzadu w "sterylnych" warunkach aso to czysta przyjemnosc dla mechanika

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...