Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaka przednia szyba była montowana seryjnie


lewandoes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, musze pilnie wymienić szybę bo komuś się w nocy nudziło. A4 b6 1.9 tli 18 km. nie wiem dokładnie jaka była montowana fabrycznie. W ubezpieczalni zadają milion pytań ale nie wiem przede wszystkim jaki odcien, górny pasek przeciwsłoneczny chyba był czarny a proponują mi szary, czy był czujnik deszczu i sensor(?) Zmierzchu? Jak wymienialiscie szybę podrzuccie jakieś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 na pewno nie było czujnika deszczu jeżeli był czujnik zmierzchu to jest wbudowany w lusterku i szyba nie ma z tym nic wspólnego, chyba że była jakaś przekładka lusterka z b7 na większy uchwyt i dokładany czujnik deszczu i wymieniany MCE.

poczytaj ten wątek to zobaczysz różnice w uchwycie lusterka fotochrom z b6 i b7

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-instalacja-czujnika-deszczu-mce-swap-b7-180471/

Jeżeli nie masz lusterka fotochrom to możesz założyć przy okazji wymiany szyby. Zakładasz szybę z uchwytem pod lustro z b7, kupujesz lusterko fotochrom za około 100 zł, podłączasz dwa kabelki i masz automatycznie ściemniane lusterko.

Oryginalnie była chyba szyba firmy Securit, za żadne skarby nie daj sobie założyć szyby NordGlas bo będziesz bardzo żałował, jest bardzo marnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. No właśnie nordglass mi zaproponowali, a co z nią jest nie tak, co się z nią dzieje? Jest bardziej podatna na uderzenia np drobnych kamieni spod kół i zaraz będę miał podziurawiona? Jak z nimi negocjować żeby dali inna szybę niż nordglass?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest miekka i podatna na zarysowania/odpryski, w poprzednim aucie mialem, dbalem, a po pol roku wygladala slabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest miekka i podatna na zarysowania/odpryski, w poprzednim aucie mialem, dbalem, a po pol roku wygladala slabo

Tak jak pisze kolega wyżej, ta szyba jest bardzo kiepska rysuje się nie wiadomo o czego do tego szybko matowieje i bardzo łatwo ją uszkodzić np. uderzeniem kamienia (dużo łatwiej niż szyby Securit lub Pilkington).

Moim zdaniem szkoda tracić energii nerwów na jej montaż, ja bym jej nie chciał nawet za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek jestem umówiony na wymianę szyby i właśnie PZU zaproponowało mi szybę Nordglas :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj czy jest inna opcja niż Nordglas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem i podobno jest jeszcze Pilkington. Mają się odezwać czy mogę zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy będzie dużo lepszy... Ja mam pilkingtona i tez badziew. Łatwo się uszkadza od kamieni, wyraźnie wytarte jest pole gdzie operują wycieraczki, jest szorstka i kazda wycieraczka jest cholernie głośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to już nie wiem. Też mam Pilkingtona teraz bo wymieniałem 3 lata temu. Badziew totalny. Porysowana cała. Ale z tego co tu orzeczytałem to NordGlass jeszcze gorszy. A może nic już nie zmieniać tylko brać tego NG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku wymieniłem w serwisie na oryginał , przy okazji montując lusterko fotochromowe i czujnik.

Teraz jazda nocą nie sprawia problemów, stara brała chyba udział w starciu z rojem maleńkich meteorytów.

Szyba 8E0845099AGNVB coś koło 1300 ze zniżkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...