Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury zewnętrznej - podłaczenie do klimatronika.


classic90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moją klimatyzacją, założyłem ją rok temu, lecz nie do końca działa jak powinna ...

Elektryk zajmował się podłączeniem instalacji, lecz nie podłaczył czujnika temp. zewnętrznej.

W aucie jest czujnik temperatury, lecz nie podłączony, lecz był wczesniej podłaczony do fisa, obecnie tez nie jest podłączony.

Powiedzcie koledzy, którędy przewody z czujnika przed chłodnicami "wchodzą" do kabiny?

Druga rzecz, w której kostce i na którym pinie znajduje się sygnał z czujnika temp. zewnetrznej ?

Za wszelkie info wielkie dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa chyba dwa czujniki temperatury zewnetrzej

jeden jest przed chłodnica klimy

a drugi jest gdzies koło filtra kabinowego

ten drugi odpowiada za wyswietlana temperature na fisie

Pierwszy czujnik jest podłaczony obok zbiorniczka ze wspomaganiem i dalej (chyba idzie do kompa)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko teraz jak go wpiąć pod klimatronik żeby klima go widziała i pokazywała prawidłowe odczyty temperatury, konkretnie chodzi mi w którą koste i pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w wątku o montażu wyświetlacza temperatury w liczniku. Tam było to dokładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz mi orjetujesz sie czy a A4 B7 tez tak jest ze za wyświetlanie temp na fisie odpowiedzialny jest czujnik przy filtrze kabinowym (w podszybiu)?? Mam podobne objawy FIS pokazuje temp nizsza o 7*C czujnik pod zderzakiem założyłem nowy i nic , VAG pokazuje 0 bledow :( cały czas to samo

Bede dzieki za pomoc bo tez juz sie bujam z tym teamtem kupe czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta.. ma ktos fote z lokalizacja tego czujnika który pokazuje temp na FISie ? bo dzisiaj pokazywał -45st :) a na syberii nie jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to komuś pomoże. Co prawda nie w B6 ale w b5 dokładałem termometr. Zamontowałem drugi czujnik taki sam jak ten przed chłodnicami. Było ok ale po pewnym czasie wskazania były fałszywe: minutowa temp.w lecie, lub zamiast Celcjusza to Farenheit. Powodem była słaba masa na czujniku który dokładałem. Po wyczyszczenie styku i solidnym połączeniu było już dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to komuś pomoże. Co prawda nie w B6 ale w b5 dokładałem termometr. Zamontowałem drugi czujnik taki sam jak ten przed chłodnicami. Było ok ale po pewnym czasie wskazania były fałszywe: minutowa temp.w lecie, lub zamiast Celcjusza to Farenheit. Powodem była słaba masa na czujniku który dokładałem. Po wyczyszczenie styku i solidnym połączeniu było już dobrzeK

Kolego mógł byś mi napisać krok po kroku jak to podpinałeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje że temp na fisie pokazuje ten koło chłodnicy, miałem źle zamontowany (na trytytke do chłodnicy) i mi mocno zawyżał, po poprawieniu czujnika jest w normie b6 2004 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...