Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Tapicerka drzwi przednich - jak zdjąć ?


cadbp

Rekomendowane odpowiedzi

witam

hałasuje mi podnoszenie drzwi i chcę je rozebrać, wykonałem czynności typu

- odkręcenie dwóch śrub pod zaślepką rękojeści,

- odkręcenie czterech śrub pod listwa ozdobną,

- odkręcona jedna śruba u dołu drzwi

i co dalej bo ciągnę tą tapicerkę, a ona ani drgnie znalazłem że jest ona wciśnięta na jakieś kołki

ale może zna ktoś kolejność postępowania albo jakiś rysunek

:mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dołu musisz delikatnie odciągać tapicerkę od drzwi.Cała tapicerka schodzi.Jutro mogę zdjęcia wkleić zdjętej tapicerki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam niedawno zalozylem taki temat i wczoraj chcialem sciagnac ale za nic na swiecie :thumbdown:

do tego radzicie zeby wczesniej kupic troche nowych kolkow wiec dokad nie kupie daje sobie spokoj.[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2008, 10:45_________________________________________________

Od dołu musisz delikatnie odciągać tapicerkę od drzwi.Cała tapicerka schodzi.Jutro mogę zdjęcia wkleić zdjętej tapicerki :)

chce wymontowac czarny przycisk z tapicerki drzwi kierowcy ktorm mozna zablokowac i odblokowac zamki drzwi(ten przed klamka) wiesz czy do tego trzeba sciagac cala tapicerke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam niedawno zalozylem taki temat i wczoraj chcialem sciagnac ale za nic na swiecie :thumbdown:

do tego radzicie zeby wczesniej kupic troche nowych kolkow wiec dokad nie kupie daje sobie spokoj.[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2008, 10:45_________________________________________________

Od dołu musisz delikatnie odciągać tapicerkę od drzwi.Cała tapicerka schodzi.Jutro mogę zdjęcia wkleić zdjętej tapicerki :)

chce wymontowac czarny przycisk z tapicerki drzwi kierowcy ktorm mozna zablokowac i odblokowac zamki drzwi(ten przed klamka) wiesz czy do tego trzeba sciagac cala tapicerke ?

Ja wiem bo sam wymieniałem ten przycisk :kox: tak musisz sciagnac cala tapicerke. Tak jak juz koledzy wyzej napisali musisz zlapac u dolu obudowe drzwi i smialo ciagnij, polamiesz kilka zapinek ale to norma inaczej tego nie zrobisz kosz takiej zapinki w ASO 1 zl

Pozdrawiam

ZeeBee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz.Kołki na pewno nowe tym bardziej że nie wiesz jak ściągnąć.Delikatnie śróbokręt od spodu i odchylamy.A potem troszkę siły.Zdjecie zrobiłem ale za bardzo na nim nic nie widać. :)

Przy szybie u góry jest na wcisk ,więc do góry pchamy jak dół jest już odczepiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za pomocne podpowiedzi :)

jak kupie kołki to powalcze z tym.A tak BTW za kawaleczek plastiku 1 zl :wallbash:....nie da sie tego jakos dorezac ? :tongue4::polew:

W lagunie sciaghlem tapicerke nie raz i nigdy sie nie polamaly :cool1:(francuska technologia :kox:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za pomocne podpowiedzi :)

jak kupie kołki to powalcze z tym.A tak BTW za kawaleczek plastiku 1 zl :wallbash:....nie da sie tego jakos dorezac ? :tongue4::polew:

W lagunie sciaghlem tapicerke nie raz i nigdy sie nie polamaly :cool1:(francuska technologia :kox:)

Mi się udało nie zniszczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie szarp bo pourywasz zaczepy - kołki kup i nie przesadzaj że to taki wydatek ( są 2 rodzaje duże i małe ) ja wygłuszając drzwi urwałem po 3 na każdą stronę w tym 3 małe reszta duże lepiej wymienić nić coś dorabiać bo będzie Ci skrzypiało. Ogólnie nic trudnego trochę siły i już :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozbierałem tapicerkę przednich drzwi.Dla tych którzy stoją przed tą czynnością krótki opis w jaki sposób ja to zrobiłem.

1) Zdjąć listwę ozdobną np.w kolorze drewna,granatową(w zależności od koloru wyposażenia) pociągnąć ją do siebie poprzez podwarzenie.

2) Odrkęcić (bodajże 4) widoczne śrubki.

3) Odkręcić widoczną śrubę, tj.na dole drzwi.

3) Zdjąć plastikową zaślepkę po środku podłokietnika drzwi i odkęcić śrubki.

4) Po odkęceniu wszystkich śrub,łapiemy ręką za podłokietnik i podnosimy ok 20cm całość do góry, a następnie odciągamy całość do siebie podwarzając śrubokrętem od zewnętrznej strony drzwi i wówczas powinna sie odczepić tapicerka z zatrzasków (mi sie udało zdjąć w całości bez połamania zatrzasków).

5) Następnie należy odczepić linkę klamki. (Ja jej nie odczepiałem,bo sobie poradziłem bez tego).

Aby zdjąć rączke podłokietnika,należy odkręcić bodajże 8 śrubek (jasnych) od wewnętrznej strony.

070120111321.jpg

Montaż może być w odwrotnej kolejności, a więc: zakładamy tapicerkę od góry,a następnie środkiem dociskamy aby zatrzaski wskoczyły na swoje miejsce.

[br]Dopisany: 08 Styczeń 2011, 16:54_________________________________________________

Dodaję jeszcze foto zdjętej tapicerki drzwi

070120111322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...