Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trwałość akumulatora A4 B8


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

mój ma 6 więc chyba już końcówka.... rozumiem pomiar napięcia wskaże czy jeszcze się nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe aku. wytrzymują średnio 5-6 lat niezależnie od marki samochodu. Może się jednak zdarzyć że padnie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie auto 2008 rok 202 tys. nalotu i aku orginał nie wymieniany, zimą już miałem go wymieniać gdyż w mmi pokazywało mi 10% - 20% a gdy sie ociepliło wzrosło do 100% dodam że dziennie robię 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe aku. wytrzymują średnio 5-6 lat niezależnie od marki samochodu. Może się jednak zdarzyć że padnie wcześniej.

Jacek, nie uśredniaj trwałości akumulatorów według ilości lat, bo to nie ma żadnego związku z prawdą. Na długość eksploatacji akumulatora ma wpływ wiele czynników, z których na część z nich masz wpływ, na inne żadnego.

Tak dla przykładu kilku klientów z mniej więcej tygodnia:

1. Blondyna z Hondy Civic w benzynie, auto kupione w salonie, akumulator nie wymieniany przez użytkowniczkę auta - 12 lat ( zaznaczę, że nie rekordzistka, jeśli chodzi o wyłapaną przez nas żywotność akumulatora )

2. Stały klient z BMW serii 7 w dieslu, auto salonowe, akumulator fabryczny Varta z serii Start&Stop AGM sprawdzony po kodzie fabrycznym - 8 lat

3. Klient z jakiegoś leciwego VW 1,9 w dieslu, ( tu akurat akumulator z rynku wtórego ), nasz akumulator Fiamm i w ręce nasza karta gwarancyjna - 9 lat

Takich przykładów, gdzie akumulator ( czy to fabryczny, czy z rynku wtórnego ), służył klientowi więcej niż 6, 7 czy nawet 8 lat mam w miesiącach letnich kilkanaście ( i to tych klientów, z którymi zdążę zamienić kilka słów, lub gdy chłopaki rozkodują sobie z ciekawości numer fabryczny znanych nam marek akumulatorów ), a w miesiącach zimowych nikt tego nie zliczy, bo nie mamy czasu na takie zabawy.

Jeszcze dla zabawy takie wyjaśnienie pojęcia "średnia" przez mojego kolegę klientowi, który zapytał ile średnio służy pralka:

Jeśli Henio co dzień je na obiad kapustę, a jego szef co dzień je na obiad mięso mielone i ryż .......... to uśredniając oboje jedzą co dzień gołąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...