Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 Nie grają mi tylne głośniki w drzwiach , oraz szukanie sygnału?


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeżym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość w braku wiedzy i komunikacji z doświadczonymi forumowiczami. Moje audi posiada orginalne radio CD audi concert bez suba w bagażniku. Od początku jak je kupiłem nie grał mi tylne głośniki w drzwiach , doczytałem że są one zasilane z innego wzmacniacza niż samo radio ale nie wiem gdzie go szukać. Czy ktoś mi podpowie co mogło się stać i od czego zacząć szukanie.

I jeszcze jedna sprawa w związku że mam wzmacniacz z poprzedniego auta (emphaser ea2010) to pomyślałem że warto by go było wykorzystać na jakiś mały subik tym bardziej że nie ma orginalnego , skąd pobrać sygnał do zasilania wzmacniacza a może fabryczne radio takiego nie wyprowadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku po prawej stronie powinien być, ale skoro nie ma suba to nie ma też wzmacniacza raczej.

Masz w ogóle głośniki w tych drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy kable się nie poprzełamywały w gumowych osłonkach między dziwami a karoserią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok z tymi załamaniami. Chyba zadam to samo pytanie w dziale caraudio tam chłopaki może coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia w aucie nie miales fabrycznie wiec ktoś na szybko tylko concerta wrzucił i tyle. Przód gra na radiu a tył powinien iść wzmacniaczem ale skoro go nie ma to tył nie gra. Ot cala filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego twierdzisz że nie miałem fabrycznie radia? Po czym tak twierdzisz. Czy wszystkie b6 miały z tyłu suba i wzmak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli b6 miało radio concert na pokładzie to miało również wzmacniacz i sub. Jak juz pisalem, concert jest słaby i uciagnie na wewnętrznym wzmacniaczu tylko przód, tył musi iść i fabrycznie idzie na zewnętrznym wzmacniaczu. Te b6, które fabrycznie wyszły bez wzmaka i tej całej reszty na 99% wyszły bez radia typu concert czy podobnego. U mnie siedziało 8 głośników w drzwiach, bez wzmaka wiec instalacja puszcaonq tylko pod niefabryczne radio.

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ----------

Po tym do do tej pory nqpisałes twierdzę, ze concerta fabrycznie u ciebie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wystarczy tylko dokupić suba z wzmakiem orginalnego i będzie wszystko cykało? Tylko że patrzyłem pod prawy schowek w bagażniku i nie ma tam żadnej wolnej kostki ani kabli , pewien pan jest że tam powinien być wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli auto wyszło w konfiguracji bez concerta, wzmaka i suba to próżno szukać kabli czy wtyczek...

U mnie był ten sam problem kiedy dokupiłem concert więc wzmak jak najbardziej powinien zostać zamontowany. Ja nie chciałem kombinować wiec kupiłem ori na aukcji. Kable niestety trzeba pociągnąć na nowo od radia do wzmaka i potem na tylne głośniki. Sub nie jest konieczny od razu, można go Noe montować bo to kolejna zabqwa z przerabianiem tylnej półki, chyba, ze mowimy o avancie to tam jest dużo prościej i wzmak z subem są zmontowane razem. Kable da się uprościć montując wzmacniacz gdzieś z przodu, ja mam za sxhowkiwm pasażera. Dzięki temu nic poza jednym kablem do suba nie ciagnąłem na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to jest avant , pomyślę ale wzmacniacz jest spory i może się mi nie zmieścić z schowek dużo tam jest miejsca? Wydaje mi się że to radio jest raczej tam od początku bo nie widać żadnych śladów kombinowania a i po zużyciu widać że jest takie same wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, raczej mało prawdopodobne żeby upchali fabrycznie concerta o podłączyli byle jak i tylko przód. Takie cos z fabryki nie wychodziło. Co do miejsca to na pewno po prawej stronie w bagażniku to powinno siedzieć. To nie są duże gabarytowo graty bo i sprzęt nie jest najwyższych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie źle chyba zrozumiał myślałem o swoim wzmacniaczu emphasera żeby tam wsadzić i do suba tylko na tył jeden kabel puścić na kolegi wzór.

Udało mi się nawiązać kontakt telefoniczny z jednym kolegom z tego forum i powiedział że były takie auta jak moje z koncertem i bez suba i wszystkie głośniki powinny grać z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie z tym radiem i tyłem podłączonym bez wzmacniacza bo to oznacza zmpstkpwanie tyłu z przodem, nie ma innej możliwości podłączenia tyłu do concert bo pn wyjść na tył po prostu nie posiada poza sygnałowymi na wzmak. ostatecznie można zawsze potwierdzić przez vin czy było radio i jaka instalacja. Jeśli chodzi p sam wzmak to faktycznie się nie zrpzymielismy, tam wejdzie ori ale co innego to juz może być kłopot.

---------- Post dopisany at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany at 22:43 ----------

U kolegi tył nie gra wiec tym bardziej mało prawdopodobne, ze auto wyszło z concertem bez wzmaka czyli bez grającego tyłu ale jednak z głośnikami. To byłby wyjątkowy okaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze udało mi się wyczytać że u mnie jeśli nie ma fabrycznie wzmacniacza w bagażniku razem z subem to powinny byś w drzwiach do każdego głośnika osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, było cos takiego faktycznie ale w takim razie powinny działać te aktywne głośniki na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuję delikatnie rozebrać tylne drzwi i zobaczę czy tam coś jest. Wiesz Może gdzie są śrubki od przykręcania boczka bo nie chciał bym ich zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci kolega pisał- radia concert i symphony wychodziły w 90% w wersjach ze subem i wzmacniaczem. Jak to było powiedziane sprzedający kupił bez radia lub było drozsze włozone i wstawił fabryczne. Ale zanim zazniesz kąbinować w drzwiach nie prościej jak pożyczysz sobie od kumpla zwykłe radio i zobaczysz czy na nim tył gra? jeśli będzie grał to kup sobie jakiegoś pioneerka i będzie o wiele lepiej grał niż fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radio JVC z kolorowym wyświetlaczem ,dosyć wysoki model i ładnie gra , czy do niego będę potrzebował jakąś ramkę bo ono jest troszkę mniejsze od tego orginalnego. Jak wyjmuje się to orginalne radyjko , potrzebne są specjalne klucze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do concerta potrzebujesz dwa tzw wyjmaki. Ramka do niefabrycznego radia te jest przewidziana przez audi. Miałem takie cos ale q Polsce i teraz nawet numeru OEM nie jestem w stanie wykombinowac. Ta ramkaa taki sam cheomowany pasek na górze jak concert co masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...