Brak napisu BOSE po wlaczeniu radia.

SowaBezOka

Posiadam radio Chorus i byc moze system bose.

W radiu ustawilem kodowanie: 211 (bylo 205, ale nie mam licznika z FISem)

W bagazniku jest wzmacniacz BOSE, w drzwiach sa oslony glosnikow z napisem BOSE.

I teraz nie wiem czy po wlaczeniu radia powinien sie pojawiac napis BOSE czy nie.

Kuzyn ma radio Concert i u niego sie pojawia ten napis, stad moje zapytanie.

No wlasnie, a dlaczego sie nie pojawia?

Blad jaki wyskakuje:

00852 - Loudspeaker(s): Front

36-00 - Open Circuit

Moze byc przez ten blad?

to akurat nie ma znaczenia napis bose zapala się nawet po podłączeni radia na stole. Grają ci przednie głośniki bo z błędu wynika że jeden lub oba nie mają połączenia

No wlasnie, a dlaczego sie nie pojawia?

Blad jaki wyskakuje:

00852 - Loudspeaker(s): Front

36-00 - Open Circuit

Moze byc przez ten blad?

Nie wiem jak w B5, ale możliwe że jest tak samo.

Ja jak miałem Concerta II w B6, to napis BOSE był przy podłączonej masie bose, bez niej napis się nie wyświetlał i był taki błąd jak podałeś (testowałem bo BOSE dokładałem).

Czyli śmiem twierdzić ze gdzieś przerwana jest masa BOSE, radio nie wyświetla napisu oraz nie gra w charakterystyce BOSE.

bose świeci się przy podaniu tylko zasilania na radio / navi no i oczyiście prawidłowemu kodowaniu

Graja przednie, tylne rowniez graja.

Kodowania rozne probowalem. Przy kazdym nic sie nie zmienialo, wszystko gralo jak trzeba.

Dodam, ze przy wlaczaniu radia slychac jakies cykniecie z bagaznika.

Co radzicie sprawdzic teraz? Wyciagnac radio i obejzec okablowanie?

Czy ktoś jeszcze potwierdzi że jak na radiu wyświetla się napis BOSE to zmienia się charakterystyka dźwięku?

Ja też z podobnym problemem. Radio symphony I. Kodowanie 00205. Po aktywacji systemu BOSE wg

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_Radio_Generation_I#Coding czyli 00215

pojawia się napis na radiu ale przestaje grać przód. Próbowałem różnych kombinacji.

Czy przy bose głośniki przednie podłączone są bezpośrednio do radia czy może sygnał idzie ze wzmacniacza?

oczywiście że jest kabelek do BOSE jak w B6/7 i w tym problem.

Miałem napis BOSE nawet nie mając BOSE w concert2, potem dopiero zamontowałem BOSE.

Edytowane przez skalarx

No ale jest różnica w dźwięku, jeśli na radiu jest napis BOSE lub go nie ma? Jak jest to podłączę kabelek i będzie lepszy dźwięk :)