Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BPW - Kontrolka systemu wtrysku


AudiPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam a4 b7 BPW. Wystąpił u mnie taki problem. Rano odpaliłem autko, zapaliła mi się kontrolka systemu wtrysku, ale odpaliłem i kontrolka zgasła.

Jadąc popołudniu znowu się zapaliła i po odpaleniu zgasła, ale tutaj już zauważyłem że podczas jazdy i przyśpieszania obroty auta delikatnie skakały i wracały ponownie.

Po zauważeniu tego jechałem odpowiednią prędkością równomiernie i miałem wrażenie, że się ustabilizowało. Natomiast na światłach przy ruszaniu na jedynce i dwójce, czuć było drgania, trzeba było bardzo powoli ruszać.

Teraz niby to znikło, ale obawiam się, że może wrócić. Kontrolka nadal się pali przed uruchomieniem. Co to może być?

Dodam jeszcze, że zauważyłem spadki temperatury, nie wiem czy to ma jakąś zalezność, ale silnik nagrzewał się do 90 stopni, a potem przy ostrzejszej jeździe spadał do około 70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś u mnie pojawiła się taka oto kontrolka (Kontrolka systemu wtrysku)07.jpg.

Mam VAGa i chciałbym zbadać co jest tego przyczyną. Stąd moje pytanie co dokładnie sprawdzić ? Gdzie szukać informacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś u mnie pojawiła się taka oto kontrolka (Kontrolka systemu wtrysku)07.jpg.

Mam VAGa i chciałbym zbadać co jest tego przyczyną. Stąd moje pytanie co dokładnie sprawdzić ? Gdzie szukać informacji ?z

zacznij od odczytania bledow w silniku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku był taki błąd: https://www.dropbox.com/s/556fynw5txu59kv/Przechwytywanie.JPG?dl=0

Skasowałem go i po odpaleniu kontrolka zgasła, pytanie czy przy jeździe znowu się nie zapali i co mogło spowodować jej zapalenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz kup preparat do czyszczenia styków odepnij wtyczke od przepływki wyczysc ja i podepnij spowrotem a jak nie bedzie działac to nowa trzeba kupic,aha i popatrz czy nie masz jakis luznych rur idacych od turbo albo od przepływki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

i jak ? udalo sie potwierdzic czy to jest przeplywomierz?

jaka jest szansa ze to nie EGR lub turbo w przypadku Diesli? rozumiem ze sprawdzenie bledow... czy to nalezy wykonac na wlaczonym silniku??

pytanie podstawowe (nie znam sie), czy po wlozeniu kluczyka do stacyjki (nie odpaleniu auta) oraz cyklicznemu znikaniu wszystkich kontrolek..airbag..swiece..itd. powinna zostac tylko ikonka akumulatora czy takze kontrola systemu wtrysku?

dziekuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...