Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luz pompy wspomagania jest dopuszczalny ?


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Borykam się ostatnio z problemem wycia jakiegoś łożyska na wyższych obrotach, po zdjęciu paska wycia nie ma, sprawdziłem alternator, napinacz, łożysko wiskozy i wszystko chodzi cicho natomiast zatrzymałem się na pompie wspomagania gdyż przy kręceniu niby szmeru nie ma ale jest luz w poziomie tzn góra dół nie ma ale jak pociągam do siebie i od siebie to około 2-3 mm jest luzu czy jest to normalne i taki luz jest dopuszczalny czy to jest to powodem tego wycia po zapaleniu samochodu ? Dodam, ze jak kręce kierownicą już na założonym pasku to słychać wycie pompy, co to oznacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że Twoja pompa długo nie pociągnie, niedawno przerabiałem ten temat tylko u mnie trochę inaczej było, bo rozsypało się łożysko... Na pewno stawiała opór bo też gdzieś miałem świerszcza, po zmianie pompy trochę ucichło ale nadal trochę słychać, więc prawdopodobnie rolka napinacza... Ale nie wątpliwie pompa się kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić jaki mam typ pompy ? Bo chyba były 80, 90 i 120 bar ? cos Sie stanie jakbym włożył mocniejsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stanie się, kierownica będzie się lżej kręciła :naughty: Ja wrzuciłem 120 barową od 2.5TDI i zadowolony jestem... Na pompie masz naklejkę ilu barowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglo wytrzyma większe ciśnienie? Od większego silnika pasuje bez rezania ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim stanie masz magiel, jak gdzieś delikatnie się poci to na pewno w niedługim czasie będzie trzeba wymienić lub zregenerować... Pasuje jedynie koło pasowe przekładasz ze starej pompy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...