Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyberdach sam sie otwiera


LukasxXx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent to a4 b5 AFN 97r. Problem polega na tym, że czasami podczas przekrecania stacyjki szyberdach sam uchyli się do góry. Wie ktoś może co może to powodować?

Pozdrawiam Łukasz

Wysłane z gorącej muszli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pacjent to a4 b5 AFN 97r. Problem polega na tym, że czasami podczas przekrecania stacyjki szyberdach sam uchyli się do góry. Wie ktoś może co może to powodować?

Pozdrawiam Łukasz

Wysłane z gorącej muszli

Mam ten sam problem. Z tym ze z mojej winy bo pewnej zimy zachciało mi sie otwierac szyberdach i prawdopodobnie polecial jakiś silownik. NO i nie otwiera sie w poziomie ale za to działa w pionie... z tym że czasem żyje własnym życiem i sam sie otwiera :) A jeśli sie sam otwiera to prawdpopodobnie jakis błąd ale sam jeszcze do tego nie doszedlem. Jesli rozkminisz co to i jak sie tego pozbyc, chetnie tez sie pozbęde tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie - szyber żyje swoim życiem :)

Otwiera się i zamyka normalnie, tylko po zamknięciu, potrafi się uchylić - zawsze w górę, i otwiera się, przymyka, znów otworzy i znów przymknie ...... :facepalm:

Rozwiązaliście problem, czy dalej Wam szaleje ?

A może ktoś inny miał taką akcję i znalazł przyczynę. Nie chciał bym, czekać do zimy, gdzie może przymarznąć i się pourywać coś ....


nikt nic ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sie tylko przylaczyc do problemu bo mam te same objawy ale nie mam pojecia o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wypialem bezpiecznik od szyberdachu, co oczywiście nie jest rozwiązaniem ale chociaz sie nie otwiera ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nikt nie ma pomyslu co to moze byc? Ja podejrzewam kostke stacyjki wyrobiona. Na dniach ja wymieniam i podziele sie efektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie, ale ja kostki stacyjki bym nie podejrzewał. Dlatego że dziura w dachu ( przynajmniej u mnie) szaleje podczas jazdy, ale nie przy odpalaniu czy gaszeniu.

Dodatkowo, jak szyber zamknę domykaniem z kluczyka, i przełącznik pozostaje w stanie " szyber otwarty" to przy następnej jeździe nic kompletnie się nie dzieje. Dopiero jak ruszę przełącznikiem, to wariacje znów się pojawiają. Prędzej bym obstawiał jakieś brudy ( lub zaśniedzienia ) w przełączniku i fałszywe sygnały do sterownika. Może któregoś pięknego dnia rozbiorę i wyczyszczę przełącznik ......

Albo w sterowniku coś ... tylko gdzie on w ogóle jest ...... :D

Edytowane przez Ostan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czyściłem przełącznik - pokrętło, i u mnie pomogło, jak na razie 2 tygodnie i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to stary temat, ale czasem wracający na różnych forach, więc odpiszę. 

U mnie przełącznik otwierania szyberdachu zmienił pierwotną pozycję o kilka stopni w lewo, co powodowało, że się otwierał. Po prostu będąc na - dla mnie prawidłowej pozycji - auto myślało, że ma otworzyć szyberdach. Więc zwracajcie uwagę na to, czy czasem tu się coś nie przesunęło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...