Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zablokowane tylne lewe drzwi


monomachos

Rekomendowane odpowiedzi

Elektryka drzwi działa. Nawet zamek reaguje na polecenia pilota, ale drzwi nie dają się otworzyć. Podejrzewam więc, że to jakaś usterka mechaniczna samego zamka. Planuje, z bólem serca, zerwać boczek (ale wpierw muszę znaleźć i kupić drugi) i dostać się do zamka.

Jeżeli ktoś z forumowiczów miał zablokowane drzwi i mógłby się podzielić doświadczeniami, podpowiedzieć coś, byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączam się pod pytanie. Mam podobnie - i nie jest to blokada dla dziecka bo to już też próbowałam. Tzn drzwi od zewnątrz się otwierają ale od środka nie. Ta klamka od środka chodzi inaczej niż pozostałe, wygląda to jakby spadł z niej jakiś zaczep otwierający drzwi. Nie znam się, więc może ktoś ma jakiś pomysł? Czy jedynym wyjściem jest rozebranie środka drzwi? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zdemontowac boczek kilka srobek raptem i zobaczyc czy linka spadla czy cos z zamkiem nie tak. 10min roboty. na dole boczka sa srobki i pod dekorem z tego co pamietam i jedna w raczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monomachos Podobno B6 ma jakieś "Podwójne ryglowanie drzwi", spróbuj pobawić się pilotem, 2 razy nacisnąć zamykanie a później dwa razy otwieranie :) (oddałem auto do mechanika i tak mi zablokował, nie dopytałem go w jaki sposób to się robi dokładnie, poszukaj na temat podwójnego ryglowania bo nie wszystkie drzwi mi wtedy zablokował)

@moulin83 Zanim zdemontujesz cały boczek zdemontuj sobie samą klamkę i zobacz czy linka nie spadła albo się nie zerwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zdemontowac boczek kilka srobek raptem i zobaczyc czy linka spadla czy cos z zamkiem nie tak. 10min roboty. na dole boczka sa srobki i pod dekorem z tego co pamietam i jedna w raczce

jak zdemontować boczek na zamknietych drzwiach?? :grin:

spróbuj zrobić tak

-otwierasz szybę

-łapiesz za klamkę wewnetrzną

-łapiesz za klamkę zewnętrzną

a ktos do pomocy otwiera i zamyka centaralkę z pilota a Ty otwierasz obiema klamkami w drzwiach jesli nic nie jest uszkodzone tylko zaryglowane to otworzysz drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno B6 ma jakieś "Podwójne ryglowanie drzwi", spróbuj pobawić się pilotem, 2 razy nacisnąć zamykanie a później dwa razy otwieranie :) (oddałem auto do mechanika i tak mi zablokował, nie dopytałem go w jaki sposób to się robi dokładnie, poszukaj na temat podwójnego ryglowania bo nie wszystkie drzwi mi wtedy zablokował)

U mnie raczej nie będzie to. Diagnostyka modułu komfortu wykazuje błąd odnośnie tych drzwi. Więc wciąż pozostaje mi tylko demolka tapicerki.

Tzn drzwi od zewnątrz się otwierają ale od środka nie. Ta klamka od środka chodzi inaczej niż pozostałe, wygląda to jakby spadł z niej jakiś zaczep otwierający drzwi. Nie znam się, więc może ktoś ma jakiś pomysł? Czy jedynym wyjściem jest rozebranie środka drzwi? :(

Prawdopodobnie linka spadła, jeśli oczywiście w B8 jest to samo rozwiązanie co u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to chyba muszę gdzieś podjechać bo chyba sama nie chcę się za to brać bo jeszcze coś uszkodzę :decayed:

Dzięki bardzo za info :) Mam nadzieję że to tylko linka, bo komputer przy sprawdzaniu w ASO żadnego błędu nie pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz na spota to chlopaki Ci to ogarna, albo zapraszam do mnie w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być kilka, mam temat dobrze przestudiowany. Najczęściej są to kable w drzwiach lub siłownik zamka. Pierwsze to po prostu kable pękają ze starości a drugie to woda dostając się do wnętrza drzwi w zbyt dużych ilościach przez słaby docisk szyby do uszczelki zew. Jeśli poza otwieraniem nie działa Ci reszta elektryki to być moze masz uszkodzony/zalany sterownik w drzwiach lub moduł komfortu pod nogami kierowcy lub tak jak ktoś wspomniał spadło cięgno klamki, ale to byłoby natychmiast wyczuwalne. Pierwsze co to możesz poruszyć wiązka w drzwiach za pomocą specjalnie wyprofilowanej blaszki, zobacz przy drugich drzwiach jak ja dogiąć. Jeśli to nic nie da, wyciągasz listwę ozdobną, pod nią odkrecasz chyba 4 śruby, opuszczasz szybę i od góry, najlepiej stojąc na zewnątrz uchylasz ją delikatnie i sprawdzasz czy wszystko ok z cięgnem możesz je doczepić i spróbować pociągnąć mocniej kombinerkam. Jeśli to nic nie da, możesz ciąć tapicerkę od góry, ja to robiłem nożycami do metalu. Jak się już dostaniesz do zamka musisz wywalić taki kolorowy plastik i za nim podważyć i odciąć śrubokrętem blaszkę wtedy drzwi się otworzą. Możesz poszukać tez lokalnego magika, który otwiera sejfy itp. jest szansa ze on to otworzy bez rozwalania tapicerki i zamka.

Edytowane przez cl4vish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam podobny problem w mojej B8 z tylnymi prawymi drzwiami, klamka jest luźna od zewnątrz jak i od wewnątrz, z tym że gdy chce się otworzyć drzwi od zewnątrz i dwa razy porusza sie klamką od wewnątrz pomimo że jest także miękka to drzwi da się otworzyć od zewnątrz i potem już bez żadnego problemu można je zamykać i otwierać,pod warunkiem że nie zamkniemy centalnego zamka. Czasami jest tak że drzwi normalnie się otworzą od zewnątrz jak i od wewnątrz ale bardzo rzadko. Jak tylko będe trochę wolnego czasu to będe musiał zaglądnąć pod tapicerkę, też tak myśle że może to jakaś piedoła tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cl4vish

Dzięki za rady. Jak już pisałem elektryka mi działa. Sam centralny też "daje głos" na polecenie pilota, ale drzwi zablokowane. Tapicerkę już udało mi się zdobyć a zamek będzie na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...