Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki minimalny rozmiar kół do s-line ?


majin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie jeżdżę na oponach letnich 235/40 R18 z ori pakietem s line. Na zimę chce sie przesiąść na minimalny rozmiar kół jaki podejdzie do pakietu s-line. Czy na zimę podejdą 15 na stali, czy szukać 16?

Nie wiem jakiego odsadzenia szukać i czy 15 będzie pasować. Z 16 myślę że nie powinno być problemu bo mam zamiar w przyszłym sezonie przesiąść się właśnie na jakieś Alu 16. Czy możecie odpowiedzieć czy 15 podejdą i polecić jakie parametry 15 i 16 do pakietu s-line ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar kół (felg) nie ma raczej nic wspólnego z pakietem Sline. Pytanie tylko jakie masz hamulce. Do 320 podejdą tylko niektóre rodzaje ori alu 16`` o 15 i stalowych 16 można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar kół (felg) nie ma raczej nic wspólnego z pakietem Sline. Pytanie tylko jakie masz hamulce. Do 320 podejdą tylko niektóre rodzaje ori alu 16`` o 15 i stalowych 16 można zapomnieć.

Witaj,

Miałem podobny dylemat. Nic nie piszesz jaką masz wersję silnikową a od tego zależy rozmiar tarcz hamulcowych.

Minimalny size felgi przy hamulcach 320 mm na przodzie to 16 cali. Szerokość przy ori 16 jest zdaje się 7 cali.

Pamiętaj o odpowiednim ET żeby felga nie obcierała o zacisk!!!

Ja zdecydowałem się na ori 7,5 x 17 na oponce 205/50/17. ET mam 43. Wszystko hula oczywiście lepiej wygląda na niższym ET.

Możesz ewentualnie odsadzić felgę dystansem ale w końcu szukasz setupu na zimę,

Pozdrawam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zmieniłem hamulce na 320 przód przymierzyłem stare felgi zimowe 16 z et 42 i nie wchodzą na zaciski jaką felgę stalową muszę kupić żeby weszła na hamulce 320 oczywiście 16 bo taki mam opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowa nie wejdzie musi być Alu i ty tylko niektóre wzory

Witaj,

jeśli koniecznie musisz wkładać 16 to może wrzuć do tego dystanse? np. ok 7 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już chyba przełożę zimówki na alufelgi 16 które mam na lato bo one pasują.

A jakie masz parametry tych 16 ? tzn. szerokość i ET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomne się w temacie. Dzięki za wszystkie odpowiedzi z góry. A wiec u mnie weszły ori 16 bodajrze od a6. Takie 5-ramienne o nie symetrycznym wzorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z forum, czytając post dotyczący felg do audi a4b7 sline napotkałem twój post i miałbym pytanie, jakie felgi zakupiłeś, jakie felgi zakupiłeś, ja mam audi a4b7 sline 1.8. t BFB i chciałbym kupić 16, aluminiowe al nie wiem jakie szukać, t. jakie ET i jaka szerokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...