Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak oświetlenia przy otwartych drzwiach


pogo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam następujący problem: otwierając drzwi przednie zarówno od strony kierowcy jak i pasażera nie zaświeca się światło we wnętrzu samochodu oraz nie działają czerwone lampki ostrzegawcze w tych drzwiach. Przy otwarciu drzwi tylnych oświetlenie wnętrza jak i lampki ostrzegawcze działają. W czym może być problem, bo nie mam zielonego pojęcia :(

Samochód to audi a4 b6 2002r 1.9 tdi 130 km avf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia przewodów w drzwiach w gumowym łączniku między drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia przewodów w drzwiach w gumowym łączniku między drzwiami.

Aha i mogę dodać, że na fisie normalnie wyświetla mi, które drzwi są otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na fisie jest dobrze, to przewody oraz microstyki w zamku też chyba dobre.

Nie pamiętam ale może być podwójny mikrostyk i ten drugi nie łaczy, lub wtyczka w zamku

W vagu brak błędów?

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aby nie zakładać kolejnego wątku podepnę sie pod ten... Mam podobny problem z oświetleniem ale tylko pod nogami z tymi lampkami, w drzwiach mi świecą wszystko ok, na fisie tez jest ok ale lampki pod siedzeniami z tylu i przodu nie świecą mi, czy jest jakiś bezpiecznik od tego czy co mogło sie schrzanić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem aktualnie wygląda tak: na fisie pokazuje otwartą maskę przednią, otwarty bagaznik i lewe tylne drzwi. Tam tez swieca czerwone światła ostrzegawcze i zapala sie światło we wnętrzu po ich otwarciu. Po otwarciu pozostalych drzwi światło w środku sie nie zapala i nie pokazuje tego na fisie.

Aha i jezeli to istotne to nie dziala również brzęczyk od pozostawionych włączonych świateł, natomiast przy spalonej zarowce, czy przekroczeniu prędkosci dziala.

Proszę o jakąs poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrostyk w zamku, albo przerwa w instalacji w przelotce - tam sprawdź. Zacznij oczywiście od przelotki, czy nie ma żadnego luźnego przewodu. U mnie np. drzwi naprawiły się same, odkąd ciągle je otwieram :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zdarza sie, ze drzwi od pasazera dzialaja poprawnie.

Mógłbyś napisać dokładnie co i jak mam zrobić? Bo w tej kwestii jestem zielony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij VAG i sprawdź błędy (46 KOMFORT). Zacznij od tego. Następnie sprawdź przewody w gumowych łącznikach idące z drzwi do słupka, w których bardzo często łamią się przewody. Oprócz tego do sprawdzenia będzie jeszcze mikrostyk w zamku, w którym znajdziesz również elektronikę - ona także czasami pada. Rozbierz i pomierz styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłaczam sie pod temat poniewaz mam podobny problem. Zginelo oswietlenie wnetrza auta przy otwieraniu drzwi bezwzgledu na to ktore to sa. Przy zalaczaniu przycisku na "1" dziala, tak samo dziala podswietlenie przyciskow. Pod kompem nie wyswietle zadnych bledow odnosnie modulu komfortu. Swiatlo bagaznika dziala po jedo otworzeniu, na kompie w aucie pokazuje ktore drzwi sa otwarte. Bezpieczniki sprawdzone i sa dobre. Rozebrana podsufitka nie przyniosla zadnuch skutkow. Moze ktos ma jeszcze jakis pomysl na to? Z gory dziekuje za wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podpinam , u mnie znow wszystko świeci tylko prawa tylnie drzwi ( to czerwone światełko ) nie świeci i nie jest to wina żarówki bo wymieniałem i nadal to samo ( FIS pokazuje normalnie otwarte drzwi ) w czym może być problem ? ( zostało mi sprawdzenie bezpiecznika nr 2 ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w ogole u siebie bezpiecznik nr 2? :D Bo jak dobrze patrzylem u siebie a sadze ze na tym chyba bledu nie mozna zrobic to mam puste miejsce. Pewnie dlatego ze jest to bezpiecznik odpowiedzialny za oswietlenie ale "nóg". Czytalem zeby zobaczyc miesca zatytulowane "kennzieleuchte" oraz "innenleuchte" ale u mnie czegos takiego tez nie ma na rozpisce. Moze Tobie sie to przyda.

Edytowane przez Orzeł1921
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów .

Ja też mam problem z oświetleniem kabiny + zamek w drzwiach pp.

1.lampki zapalają się kiedy chcą .Nie raz długo nic , aż zapalą się ni z tego ni z owego . Dodam że czerwone podświetlanie lampek działa cały czas jak z przodu tak i z tyłu .Dodam że w bagażniku też się nie świeci . Na kompie jak otworze drzwi to pokazuje prawidłowo

2.zamykam z pilota prawe drzwi nie chcą sie zamknąć , albo nie chcą się otworzyć , a nie raz jest wszystko ok.kupiłem używany zamek i to samo . możliwe że drugi też jest zepsuty . Jak mogę to ewentualnie sprawdzić .

3.Od nie dawna pokazała mi się następna usterka w Radiu. jednego dnia wszystko było dobrze , a na drugi dzień chcę dać głośniej i nie idzie . włączę je gra normalnie daje głośniej pomału idzie , i nagle za charczy w lewym głośniku i zaczyna znów cicho albo w ogóle przestaje grać .

4.Po włączeniu świateł mijania prawy żarnik nie świeci . muszę wyłączyć i włączyć i tak na przemian aż zaskoczy . żarniki są nowe "Osram "Dodam że z lewej wymieniałem przetwornicę bo była spalona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak. Wszystko na fisie wyświetla ze otwarte. Lampki świecą choć nie zawsze. Nie migaja kierunki gdy zamykam drzwi z pilota co zrobić jak najmniejszym kosztem żeby miało jak zamykam bo mam już dość wsluchiwania się czy zamknąłem drzwi... Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmienić kodowanie w module komfortu.Poszukaj na forum.U siebie mam jeszcze takie piknięcie z tyłu włączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez był taki problem, brak prądu w drzwiach kierowcy, i niedziałający centralny zamek w drzwiach kierowcy, przyczyną był uszkodzony sterownik opuszczania szyby strona kierowcy, ponieważ to jest główny sterownik ma on bardzo duży wpływ na elektrykę. Proponuje udać sie do dobrego elektryka, ja próbowałem samemu kombinować ale bez skutku, a tym bardziej, że to powszechne problemy w audi a4, więc jak jest dobry elektryk to będzie wiedział co zrobić.
W razie czego piszcie na prywatnej wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez był taki problem, brak prądu w drzwiach kierowcy, i niedziałający centralny zamek w drzwiach kierowcy, przyczyną był uszkodzony sterownik opuszczania szyby strona kierowcy, ponieważ to jest główny sterownik ma on bardzo duży wpływ na elektrykę. Proponuje udać sie do dobrego elektryka, ja próbowałem samemu kombinować ale bez skutku, a tym bardziej, że to powszechne problemy w audi a4, więc jak jest dobry elektryk to będzie wiedział co zrobić.

W razie czego piszcie na prywatnej wiadomości.

Wystarczy to wymienić i wróci do normy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...