Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator chłodnicy


kontros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem A4 B8 Avant 2.0 TDI , rocznik 2009, 140 KM

Ostatnio po wyłączeniu silnika usłyszałem dziwne "stukanie" wentylatora chłodnicy. Po zdjęciu osłon zauważyłem że wirnik jest starasznie luźny. Mogę nim poruszać w przód i tyl, a gdy ma wilne obroty lekko szoruje chłodnicę. Czy orientuje się ktoś jak ten wirnik jest zamocowany do silniczka? Wystarczy kupić sam wentylator czy komplet z silnikiem?

O dziwio na razie wszystko się kręci, ale pewnie niedługo odmówi posłuszeństwa i wolałbym wymienić tylko to niż np. zniszoczną chłodnicę:-) Żeby go wymienić, musiałbym odsunąć chłodnicę ale nie chcę się za to brać nie mając części na wymianę. Stąd moje pytanie.

Zauważyłem również że tam jest tylko jeden wentylator. Czy do klimatu jest osobne chłodzenie, czy wszystko jest chłodzone tym jednym wentylatorem?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze cie rozczarowac kolego. Przerabialem ten temat w sobote. Wentylator mial straszne luzy. Cena nowego 990zl brak zamiennikow.

Wentylator jest caly z silniczkiem. Mechanik probowal to naprawic ale bez dobrych efektow.

Do wymiany trzeba caly pas przedni demontowac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Dziękuję bardzo za naświetlenie sprawy. Masz może numer seryjny części, lub jakieś informacje z tabliczki znamionowej starego wentylatora? Nowego kupować nie będę, może uda mi się trafić jakiś chodzony w dobrym stanie.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie byl 8K0959455g wycofano w dniu 01.07.2012. Nowy numer 8K0959455K 400W 400MM. Jedz na serwis mi tam po vinie dali numer czesci. Ja ogladalem dwa uzywane i powiem ci ze tez zaczynaly miec luz a u mnie to weztylator juz obcieral o chlodnice.

Sa tez 600W takze lepiej sprawdzic po vinie. Do wymiany trzeba demontowac caly pas przedni ale na szczescie nie musieli spuszczac cynnika klimy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszedłem za twoją radą i odwiedziłem serwis Audi w Poznaniu. Numer i model wentylatora do mojego samochodu jest dokładnie taki sam jak podałeś wyżej. Cena 1025 zł.

Poszukam używanego, a jeżeli nie znajdę nic ciekawego to kupię nowy.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...