Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z ladowaniem


jackking88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż posiadam od wczoraj problem x moja audi a4 b5 1,9 tdi/110PS 99r. Audi jeździło bez problemu aż do wczorajszego wieczoru, uruchamiając silnik pojawiła się ikonka braku lądowania. Po mocniejszym wciśnięciu gazu zegary mocniej zaczynają się zazyc. Czy wina tkwi w alternatorze? Obecnie jestem w Niemczech sytuacja nie robi się ciekawa bo do domu 1000km. Pomocy i przepraszam za moje laictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że masz problem z regulatorem napięcia, który jest w alternatorze.

Powinieneś to jak najszybciej naprawić, żeby czegoś nie uszkodzić.

Dobrze by było podmienić alternator. Robota prosta w miarę, tylko musisz szrot znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze tak, przy nacisku lekko się tylko ugina.

Mam również pytanie, posiadam alternator valeo nr: sg12b012 czy pasują też inne modele firmy bosch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tu chodzi nie o firmę a o mocowanie i moc.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest kilka:

1. Słaby naciąg paska (mówiłeś, że jest OK, więc odpada)

2. Zużyte szczotki

3. Uszkodzony regulator

4. Uszkodzony przewód między alternatorem a regulatorem

Także proponuję sprawdzić styki i przewody, pkt. 4. Najłatwiej będzie, jak zdemontujesz alternator, ale pamiętaj o odpięciu akumulatora.

Jeśli tam wszystko jest OK, to możesz sprawdzić szczotki. Do tego najlepiej zdjąć osłonę alternatora i regulator. Szczotki powinny mieć długość większą niż 5 mm.

Ale w sumie to poza paskiem wszystko sprowadza się do alternatora albo jego podzespołów, także spróbuj znaleźć używany o tej samej mocy (wartość na tabliczce znamionowej) i podmienić. Tylko pamiętaj o odpięciu aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziś sprawdzę połączenia wszystkie. Równocześnie zamówiłem altek. Także wszystko okaże się na dniach w czym leży problem. Czy ktoś się orientuje czy np alternator od skody superb 1,9 tdi firmy Lucas o takich samych wartościach będzie pasować wtyczka? Sprzedawca zabierał się przez telefon ze to wszystko to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie weźmiesz pod swój model dedykowanego?


Jeśli mocowanie to samo i oznaczenie silnika z tego superba to samo, to jest spora szansa, że niczym się nie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiejszego dnia problem został rozwiązany:) został założony regenerowane alternator firmy Lucas z skody superb, pasuje idealnie, oczywiście problem bym z wyjęciem śruby która zachacza o wiskoze. Ogólnie naprawa zajęła ok. godziny czasu. P.S część z Polski została wysłana w pon. Poprzez kuriera (DPD) a w środę już była u mnie także szczerze polecam, dziękuję również wszystkim za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...