Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4B5 1.8t AEB koniec silnika


gemboy05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie padły mi uszczelniacze po sciagnieciu głowicy zalałem tłoki niestety na 1 i 4 cylindrze dosc szybko poleciało wszystko do miski po wyjeciu tłokow okazało sie ze ze wszystkie 4 tłoki sa pękniete od strony wydechu wiec postanowiłem ze go wymienie i teraz dwa pytania

Montowac AEB czy cos innego ?

czy ktos zwas miał by jakies zródło do pewnego silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz drugi to i tak musisz go przewietrzyć. Zwalić czapkę , robić głowicę , sprawdzić dół , pomierzyć wał itp. W ciemno to szkoda roboty. Te motory są raczej mocne ale i ostro upalane. Nie wierz w cuda , że ktoś sprzeda Ci nówkę po 140 tyś przebiegu. Ja bym na Twoim miejscu szukał ładnego nominalnego bloku i składał z tego co masz robiąc wszystko na tip top (o ile głowica nie popękana i reszta gratów ok). W odróżnieniu od całego złożonego słupka blok możesz pomierzyć i pomacać a nie kupować w ciemno. Nigdy nie byłem zwolennikiem ładowania czegoś do auta na ślepo. 3-4 razy na 10 się uda ale reszta przyjeżdża z lamentem.

Dodatkowo jeśli wyremontujesz ten to będziesz mógł podnieść mu moc nie bojąc się ze korba bokiem wyjdzie.

Zrobisz jak uważasz.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...