Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T PB czy 1.9 Tdi ?


harry9448

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dylemat jestem raczej zdecydowany na disela ale zaczelem sie zastanawiac nad 1.8T ale spalanie mnie przeraza z tego co widze z opini ludzi...

Ale sadze ze koszty utrzymania 1.8T sa mniejsze niz 1.9 tdi. I co teraz jest lepsze wieksze spalanie w benzynie ale tansze czesci czy mniejsze spalanie w diselu ale drozsze czesci??

Prosze o wypowiedzi doswiadczonych kolegow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jak w proilu pali 12 l gazu w mieście na trasie 8-9l .Moim zdanie tylko 1,8T no chyba że 3,0 Tdi .1,9 odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T. Diesel w ogóle nie nadaję się na krótkie odcinki. I w ogóle jak to przy mnie odpalają to łeb mi się tasuje. Dołożysz PORZĄDNY gaz i będziesz latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Miałem 1.8T przez 5 lat, teraz od dwóch jeżdżę 1.9 Tdi

tylko 1.8T

1.9Tdi - jest oszczedny i w ogóle, w miare bezawaryjny, nie przeszkadza, ale nie ma w nim oprócz tego NIC fajnego, po prostu NIC, nigdy więcej.

Ewentulanie na emeryturze :decayed:

Edytowane przez Ans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to się rozchodzi. Szacun :hi: Widać jeszcze nie każdy Polak chwali tylko to co sam posiada.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to się rozchodzi. Szacun :hi: Widać jeszcze nie każdy Polak chwali tylko to co sam posiada.

To jeszcze może coś dodam. Bo ktoś może powiedzieć, że z moim egzemplarzem cos nie tak. Otóż nie, jest w świetnej kondycji, robiłem program itd, na dokładke jeżdżę często nowym B8fl w 2.0Tdi i tam jest ta sama ch*jnia co tutaj :decayed:

jestem wkurwiony już zaraz po odpaleniu.

jak ktoś nie musi kupować diesla to nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nagrany gaz do swojego na stagu i wtryskach Hana u speca polecanego na lpg forum do którego mam ponad 100km. Krzyknął 2800 za full wypas ze zrobieniem tego jak trzeba bez poprawek.


Otóż nie, jest w świetnej kondycji, robiłem program itd, na dokładke jeżdżę często nowym B8fl w 2.0Tdi i tam jest ta sama ch*jnia co tutaj :decayed:

jestem wkurwiony już zaraz po odpaleniu.

:grin: Skąd ja to znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak benzyna i silniki 1,8 i 1,8T są bardzo dobrymi jednostkami audi:) 80 tys na gazie nie dotykam silnika wymiana płynów filtrów i oleju odkąd je mam to 140 tys przejechałem swoim 1.8 bez jakichkolwiek poważnych napraw rozrząd świece i poduszki wymieniałem:) jak dbasz tak masz autko nalatane 320 tys i chodzi jak malina:) powiem tak ja osobiście nie przepadam za dieslem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy jeżdżę dieslami i według mnie to tylko na woła roboczego dobre.Owszem fajnie to jeździ i nawet te 1,6 TDI nowe się nie sypie przy wielu kierowcach i intensywnej eksploatacji ale dla mnie tylko PB.A ostatnio brat wymieniał rozrząd w Octavii 1,9.Części 650zl.Prawie tyle samo co do B6 2,4 a różnica jest nie?To mnie tylko utwierdziło o słuszności moich przekonań.Mocna benzyna 1,8T lub V +LPG i będziesz pan zadowolony.Pozdrawiam. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie na 1.9 VP spalanie w okolicach 6 litrów przy mocno dynamicznej jeździe.

1.8 t to spalanie benzyny na poziomie 10-11 litrów lub 12-13 litrów gazu. Wiadomo, że głównie to zależy od stylu jazdy

Plusy 1.8t

- moc z korzyścią idzie na 1.8t bo po samym chipie robisz 190 KM

- frajda

Minusy 1.8t

- w przypadku gazu mniejszy bagażnik

- koszt założenia instalacji

W Twoim przypadku kupiłbym 1.8t, bo jeżeli będziesz robił jeszcze mniej km rocznie to nawet olejesz sobie sprawę założenia gazu. Natomiast 1.9 tdi i dużo jazdy po mieście to oznacza problemy z turbosprężarką. Koszty eksploatacji są bardzo porównywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że dobra. dlatego chce wrzucić. Przeliczę jeszcze tylko ile km robię bo może się okazać , że mi się nie opłaca.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2800 lub nawet mniej masz wystarczający zestaw , a wypas wcale nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...