Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż boczka drzwi - prawy tył, sedan


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

takiego tematu jeszcze chyba nie bylo a podpowiedzi sa mi pilnie potrzebne.

Muszę sprawdzić czy mam w drzwiach tylnych głośniki a jesli juz mam to czy sie nie powypinaly kabelki w jakis sposob.. i otoż: :D

jak zdemontowac boczek tych tylnych drzwi?? boje sie brac samemu bo troche strach zeby nie poobrywac jakis zaczepow... moze ktos z forumowiczow zdejmowal te boczki?? prosze o podpowiedzi od czego zaczac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam podobny problem. Tył nie gra. Z tego co wiem, to tył zasilany jest z wzmacniacza, który siedzi w bagażniku z prawej strony niedaleko wlewu paliwa.

U mnie nie ma tego wzmacniacza :/ Czy go ktoś wypruł? Czy były takie wersje?

Tylnych boczków drzwi nie udało mi się zdjąć. Przód to 5 minut roboty, ale tyłu nie potrafię ruszyć. Odkręciłem śruby pod listwą ozdobną, oraz jedną pod uchwytem, wchodzi tak od dołu po kątem, jednak nie mogłem zdjąć boczków.

Jakbyś to rozebrał, to pstryknij jakieś foty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez juz sie uporalem z bagaznikiem:) okazalo sie ze wzmacniacz jest no i normalnie kostka w nim siedzi... tylko teraz pytanie? skoro wszystko jest podlaczone to czemu nie gra sub w desce?? bo z glosnikami w tylnych drzwiach moglo cos sie zdarzyc... typu wlasnie komus sie spodobaly i sobie wyjal albo sie zwyczajnie odlaczyly...

Ludzie pomozcie jak zdjac ten boczek:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten temat dotyczy B5 z tego co widzę. W b6 jest inaczej. Ja próbowałem zdjąc boczek tylnych drzwi, ale mi się nie udało. Poodkręcałem śrubki i zacząłem ciągnąc tak jak w przypadku przedniego boczka, ale ten ani drghął. Zaparłem się nawet o krawężnik który miałem w pobliżu i nic. Dałem sobie spokój, bo bałem się, że coś pourywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale w przypadku B6 jest podobnie. Jeśli odkręciłeś wszystkie wkręty(te pod listwą ozdobną, te pod zaślepką w uchwycie podłokietnika i ten na dole) to trzeba mocno pociągnąć. Niestety z reguły, (ale nie zawsze) urywają się klipsy trzymające boczek. Dlatego też najlepiej przed zdjęciem zaopatrzyć się w nowe (koszt ok.80 gr./szt)

numery tych klipsów 8E0 867 276 (2 szt. są w górnej części) 8E0 868 243 (tych jest 6 szt.)

Ja zacząłem ciągnąć od dolnej części i starałem się wyczuć, w którym miejscu jest ten klips po to by właśnie ciągnąć dokładnie w tym miejscu (napinać go prostopadle, a nie po skosie) Na koniec trzeba dać boczek lekko do góry i odłączyć cięgno klamki oraz kable.Ale lepiej mieć zapasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odkręciłem wkręty pod listwą ozdobną - 3 szt., w podłokietniku 1szt ale na dole drzwi nie mam wkręta tylko tak jakby miał tam być (okrągłe miejsce na wkręt) ale tapicerka tam jest nienaruszona. ?

http://img220.imageshack.us/my.php?image=20081105062mzb9.jpg

http://img219.imageshack.us/my.php?image=20081105060mou5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ETKI wynika, że powinien tam być wkręt i u mnie jest w tym miejscu taki długi i źle się go wykręca.

W takim razie spróbuj ściągać od tego miejsca.

4bbc2ec08078d42f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ETKą się sugerowałem ale tam go nie ma.

A boczek nawet nie drgnie nawet gdy poodkręcałem resztę wkrętów.

Chyba w sedanie i Avancie jest tak samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ETKą się sugerowałem ale tam go nie ma.

A boczek nawet nie drgnie nawet gdy poodkręcałem resztę wkrętów.

Chyba w sedanie i Avancie jest tak samo ?

tak jest tak samo. To trzeba dość mocno i energicznie szarpnąć i musi zejść(mogą klipsy się pourywać, ale o tym masz napisane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...