Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycina oponę na gwincie


Radzioo66

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jest taki motyw, po założeniu gwintu FK oraz dystansu i obniżeniu autka zaczeło wycinać mi prawą tylną opone po zewnatrz aż po pewnej trasie zewnętrzna częśc opony zrobiła się slikiem, zrobiłem zbieżność, założyłem na tył ok opony zrobiłem trase do Niewmiec i po miejscu ok 1800km sciągam prawe tylne koło i tym razem po zewnatrz opona ok ale po wewnatrz jej już nie ma, i tylko ta jedna opona/. Co może być tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja tak samo miałem ;/ wydaje mi się że to od tarczy hamulcowej ja miałem tak z 2 oponami ;/ sprawdź czy nie obciera coś ;/ albo lekko do góry bo ja tak zrobiłem i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wpływ na to może mieć tarcza hamulcowa? Co najwyżej luz na łożyskach, ale to powinni sprawdzić ci na zbieżności. Masz jakiś wydruk z ustawiania? Tam powinny być informację o kontach każdego koła. Czy panowie zwracali uwagę na tył, czy zrobili tylko przód i olewając kompletnie to co jest na tyle? Tyłu nie ustawisz (choć mocowania tylnej belki są przykręcane do podwozia, więc może teoretycznie coś tam da się podregulować ale nigdy o tym nie słyszałem), ale przynajmniej powinna być informacja że nie jest ok.

Ale wracając do tematu. Jak byłeś na zbieżności to powinni dać ci wydruk i tam powinna być też informacja jak ustawiony jest tył. Może być tak że jedno koło z tyłu może odbiegać od normy. Przyczyny tego to: luz na łożyskach (powinni to sprawdzić, zazwyczaj wystarczy dokręcić nieco śrubę), krzywy czpień piasty, krzywa tylna belka.

Jeśli chodzi o glebę to zmieniają się trochę kąty pochylenia z tego co kojarzę, choć z tyłem nie powinno być problemu bo tam jest belka wleczona. W Audi nie ma z tym takiego dużego problemu, bynajmniej nikt się na to nie skarżył. Ale na przykład w Hondach przy glebie robi się taki negatyw że trzeba stosować wahacze z regulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...