Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z uszkodzoną regulacją reflektora lampy przedniej"soczewka"


demen87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżym posiadaczem A4 B7, i mam problem, dość poważny biorąc pod uwagę komfort i bezpieczeństwo jazdy. Do rzeczy: kupując moje audi nie sprawdzałem czy światła działają poprawnie, z tego co wiem reflektory przednie były zmienione z oryginalnych na soczewkowe. Po krótkiej przejażdżce nocną porą zorientowałem się ze jest coś nie tak z oświetleniem drogi, wiec zabrałem się za ręczną regulację reflektorów. Z prawym poszło bez problemów, za to z lewym porażka. Kręcenie śrubokrętem, nic nie dawało gdyż plastikowa śruba od regulacji obracała się bez skutku. Po wykręceniu tejże śruby okazało się że cały mechanizm regulacji jest uszkodzony. I pytanie do Was drodzy forumowicze, czy da się coś z tym zrobić bez poważnych wkładów finansowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły klosz dostaniesz za max 100zł więc tragedii nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły klosz dostaniesz za max 100zł więc tragedii nie

klosz soczewka, interesuje mnie czy istnieje możliwość naprawy tejże regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz rozwaloną za 50-60zł i bierzesz sobie regulacje do siebie, np: http://allegro.pl/lampa-przod-przednia-lewa-audi-a4-b6-europa-i4738832380.html

może być anglik.

lub kupujesz całą dobrą lampe za ok 100zł np http://allegro.pl/lewa-lampa-a4-b6-okazja-soczewka-i4772358994.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz rozwaloną za 50-60zł i bierzesz sobie regulacje do siebie, np: http://allegro.pl/lampa-przod-przednia-lewa-audi-a4-b6-europa-i4738832380.html

może być anglik.

lub kupujesz całą dobrą lampe za ok 100zł np http://allegro.pl/lewa-lampa-a4-b6-okazja-soczewka-i4772358994.html

Kolego B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podobnie to wygląda.

Zdejmujesz zderzak wyjmujesz lampę z lampy zawleczki zabezpieczające klosz.

Potem do piekarnika lampę na około 10 min i temperaturę około 55 stopni wyjmujesz w jakichś rękawicach klosz praktycznie sam odchodź jak nie to lekko podważasz..

Potem rozbierasz lampy na części pierwsze od strony klosza. Trochę trzeba uważać z osłoną kierunkowskazu. (uszkodziłem ją u siebie przy demontażu ma dziwnie skitraną śrubkę do której jest bardzo kiepskie podejście)

Po wyjęciu osłon będziesz miał dostęp do mechanizmu. Najlepiej zacząć "szkolenie" właśnie od starek lampy.

Mam mechanizm od swojego xenona z B7 do zwykłej niestety nie. Składasz w odwrotnej kolejności i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podobnie to wygląda.

Zdejmujesz zderzak wyjmujesz lampę z lampy zawleczki zabezpieczające klosz.

Potem do piekarnika lampę na około 10 min i temperaturę około 55 stopni wyjmujesz w jakichś rękawicach klosz praktycznie sam odchodź jak nie to lekko podważasz..

Potem rozbierasz lampy na części pierwsze od strony klosza. Trochę trzeba uważać z osłoną kierunkowskazu. (uszkodziłem ją u siebie przy demontażu ma dziwnie skitraną śrubkę do której jest bardzo kiepskie podejście)

Po wyjęciu osłon będziesz miał dostęp do mechanizmu. Najlepiej zacząć "szkolenie" właśnie od starek lampy.

Mam mechanizm od swojego xenona z B7 do zwykłej niestety nie. Składasz w odwrotnej kolejności i tyle

Bez zdejmowania zderzaka sie nie obedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Chyba ze jakims mc gaiwerskim sposobem.

ok, a tak na poważnie to lampa nie jest jednoroazowa, tzn jak ją rozbiorę na części to potem juz nie złożę? Mam na myśli, że jest zgrzany klosz z reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest zgrzany tylko sklejony klejem termicznym. Wiele osob je rozbiera i przerabia wiec sobie poradzisz alternatywa zmienic lampe na sprawna koszt wiekszy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za pomoc, obyło się bez rozbierania lampy na szczęście. Domowym sposobem rozwiązałem problem że tak powiem;] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...