Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym


bergus121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu miałem problem z przegrzewaniem sie auta. Jadąc na trasie zobaczyłem że temperatura zaczęła rosnąć do 110-115 stopni. Po zjechaniu na pobocze otworzyłem maskę i zobaczyłem że w zbiorniczku wyrównawczym jest mega ciśnienie, płyn ubywał i na nowo wystrzeliwał pod sam korek. Wymieniłem termostat, uszczelke pod głowicą, głowica poszła do planowania, przy okazji wymieniłem uszczelki kolektorów i pokrywy zaworów oraz pasek rozrządu. Dziś odebrałem auto od mechanika i problem jest ten sam ? Macie jakieś pomysły ? Czy to może być pompa wody o której zupełnie zapomniałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy sprawny jest korek od zbiorniczka wyrównawczego ma za zadanie upuszczać ciśniecie jeśli jest za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może to być wina pompy wody. Jeśli jest już wypracowana to nie ma obiegu płynu , a pompa mieli w miejscu i dlatego się grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wysoka temp.i ciśn. w zbiorniczku dopadło i Mnie,typowe objawy UPG,zacząłem od wyciągnięcia termostatu,

wirnik pompy można było obracać palcem,po wyciągnięciu pompy rozsypał się w rękach

a też już chciałem zwalać głowicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem wszystko co było możliwe, niestety poleciało mi strasznie po kieszeni, dzisiaj zamówiłem pompę wody w poniedziałek liczę na to że się uda.

Ale przynajmniej mam zrobioną uszczelkę pod głowicą przy okazji robiłem rozrząd.

W poniedziałek dam znać jakie efekty przyniosła wymiana pompy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazuje na winę pompy (jak sugerowałem) po wymianie powinno być dobrze. Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak okazało się żę pompa wody miała tylko połowę wirnika. Proszę o zamknięcie tematu.

Dzieki Panowie za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...