Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strzał w głosniku tylniej półce


DARIO88

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kto miał problem z głosnikiem tylnim w półce ? podczas rozruchu jest tak jakby skok napiecia ,strzał

co moze to powodowac? Radio orginalne głosniki tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo słabe aku. Wydaje mi się że jak by głośnik miał zwarcie to by wciąż z nim były problemy a nie tylko przy rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym głośniku masz zwarcie

Bzdura.

Masz gdzieś przepiecie na radiu/wzmaku lub problem z masą. Musisz szukać po kolei... Najpierw odlacz głośnik i upewnij się ze to ten. Jeśli tak podłącz drugi głośnik w jego miejsce i sprawdź czy jest tak samo. Jeśli nie a zapewne tak będzie - odlacz radio - jeśli będzie występować dalej to znaczy ze dodatkowy wzmak jeśli takowego posiadasz na problem z masą i strzela w głośnikach jak się lądują kondy.

Edytowane przez Gribsem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bzdury gadasz ,a przepięcie twoim zdaniem to co to jest jak nie masz pojęcia to nie mieszaj strzał ma w jednym głośniku

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje sie to tylko w tym tylnim głosniku . Zawsze rano tak strzela a pózniej to co jakis czas co 2/3 odpalenie . Tez mysle ze akumulator słaby .. tylko czemu strzela jak radio wyłaczone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy nie jest zawilgocone złącze odepnij ten głośnik i sprawdź może ktoś coś tam grzebał i albo uszkodzony głośnik lub jego połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze duzo rozbierac? czy wystarczy tylko kratke zdjąc i bedzie dostęp dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie rozruchu spada napięcie zasilania, radio wciąż jest zasilane mimo że nie gra (wydaje dźwięku). Spadek napięcia poniżej pewnej wartości może powodować stany nieustalone które czasem się objawiają w taki sposób. Nie twierdzę że to na pewno jest przyczyna w tym przypadku, ale warto to sprawdzić. Sam u siebie miałem podobne objawy tylko że mi strzelało we wszystkich głośnikach. W tym czasie auto jeszcze paliło i nie było problemu. Po wymianie aku (jak już przyszła na nie pora) strzelanie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rownież strzela;/ Wymieniłem radio ori na JVC i przy wł. radia ( nie zapłonu) strzela mi z tyłu sub. i głosniki w drzwiach. Co moze byc powodem?? zle podłaczona masa??? aku jest 2 miesiace stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rownież strzela;/ Wymieniłem radio ori na JVC i przy wł. radia ( nie zapłonu) strzela mi z tyłu sub. i głosniki w drzwiach. Co moze byc powodem?? zle podłaczona masa??? aku jest 2 miesiace stare.

Strzelanie głośnika po włączeniu radia, może być to wzbudzenie suba. Jak zakładasz np. aktywną skrzynię basową to jest ona podłączona do + bezpośrednio do aku i masę gdzieś z bagażnika łapiesz. I w zestawie jest trzeci kabelek sygnałowy czyli tzw. wzbudzenie. bez tego wzmacniacz i głośnik pobierałby prąd cały czas. może w niefabrycznym radiu masz to pod którymś pinem i radio po włączeniu wysyła sygnał słyszalny w głośniku. Jeśli to ten problem to przy wyłączaniu też powinno być słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest ten problem z trzaskiem podczas zaplonu. Mam bardzo slabz aku i na tygodniu go zmienie.Jak cos sie zmieni to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...