Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie!


BEpower07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z działaniem oświetlenia wnętrza A4 B5 1999. Po otwarciu jakichkolwiek drzwi nie zapala się światło, jakis czas temu podczas otwierania drzwi jeszcze "żarzyły" teraz już nic. Czerwone lampy w drzwiach działają ok. Poświetlenie pod nogi również. W związku z tym zakładam, że mikrostyki w drzwiach są ok. Światła po włączeniu ręcznym działają, więc zasilanie jest. Gdzie szukać usterki? HELP!!


Czy znalazłby się ktoś kto jest w stanie coś na ten temat powiedzieć ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia wiązka przewodów pomiędzy lampką sufitu a zasilaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może raczej do sprawdzenia albo przeczyszczenia krańcówki w drzwiach skoro przy zapala się światło przez przełącznik?? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego typu problem. Nie pala mi sie w nogach i w drzwiach lampki, wczesniej palily sie na odwrot, jak prawe drzwi otwarte to palily lewe, a jak lewe to prawe, teraz nie pala sie wcale a podsufitka dziala bez zarzutu. Dodam ze zalozylem ostatnio fis i podlaczalem drzwi to na fisie pokazuje albo przod otwarty naraz albo kierowcy zamkniete a reszta otwarte. Gdzie szukac problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie posiada Modułu komfortu, chyba kazde drzwi sa podpiete osobno, wiem gdzie szukac tylko nie pamietam ktora kostka i jakie piny za ktore drzwi odpowiadaja :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie przypominj :) bo bede szukał w nieskończoność xd


mozliwe jest to ze ta lampka podsufitówka sie spalila generalnie chodzi mi o poziom neutral (czyli po otwieraniu drzwi zapala sie swiatlo) chodzi mi o spaloną płytke i dlatego nie przełącza ?


lampka sprawdzona dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu uporałem się z takim samym problemem, że przy otwarciu drzwi paliły się tylko lampki w drzwiach i oświetlenie pod nogi. Winą był brak połaczenia w kostce, a dokładniej gdzie możesz to sprawdzić: koło dźwigni otwierania maski jest plastik słupka zakręcany na jedną śrubkę i po jego wyjęciu masz pare kostek. Winowajcą był kabel brązowo-biały w szarej kostce która jest na samym dole na środku. Niestety u mnie był ułamany bolec w kostce to odciałem kable z danego pinu i połączyłem je kabelkiem na stałe poza kostką. Teraz wszystko śmiga aż miło :D . Jakby było to winą także u Ciebie to daj znać na forum. Takie info na pewno się przyda. Zapomniałem jeszcze o jednym, może masz wszystko ok z pinami ale połaczenia mogą być zaśniedziałe i wystarczy je przeczyścić tak też się zdarza w tych modelach, a jakby tam było wszystko dobrze to nie wiem gdzie dalej można szukać.

Edytowane przez damian543
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia pompka centralnego- ona odpowiada za oświetlenie. Wyjmij też lampki i posprawdzaj luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj w kostce lampki podsufitki, ja miałem ten sam problem w b5, tam jest bardzo słabe połączenie, po poprawieniu styków działa jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bede sprawdzać jak się zrobi cieplej, jak cos to dam znać jak znajdę przyczynę.


Dzisiaj rozkręciłem w celu zamontowania podgrzewanych lusterek przedni panel od drzwi, lecz nadal nie zdefiniowałem gdzie jest problem od podświetlenia, sprawdziłem wszystkie kostki obok dźwigni maski wszystko wydaje się okej. Powiedzcie mi czego szukać w drzwiach. Pozdrawiam. Poniżej zdj.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c690727430bcf6f.html


Odświeżam temat! Nadal brak oświetlenia.
Halo halo ktoś pomoże?



HALO LUDZIE! Nikt nie jest w stanie pomoc? Na pewno ktoś miał taki problem. Ten moduł komfortu jest czy nie ma bo już nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro czerwone lampki w drzwiach są ok to ja bym darował sobie szukanie w drzwiach skoro nawet lampka pod nogi świeci to oznacza że tam jest wszystko ok i pompa dostaje sygnał że drzwi są otwarte, ja bym szukał w lampce podsufitki, tej przedniej ponieważ tylna jest od przedniej zależna, kostki po lewej w słupku też są ważne, tylko nie pamiętam która dokładnie odpowiadała za światło, jak znajdę schemat to podeślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to podświetlenie nóg jest niezależne od górnej lampki. Jeśli źle mowie proszę o poprawienie. Czytałem również inne forum piszą tam o pompce centralnego zamka. Jeśli coś więcej wiecie prosiłbym o info, moduł komfortu jest ?

Z moich obserwacji wynika ze sygnał czerwonych lampek drzwi z pompki idzie, również ze stacyjki się zapalają czerwone lampki natomiast nie działa podsufitowa lampka, kostki w progu są na moje oko dobre, lampka podsufitówki była zmieniana i nadal to samo, powiedzcie mi który pin w lampce górnej daje sygnał zapalania ?

posiadam taką lampkę:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9df8f954f98b6a82.html


Halo halo ludzie! Edytowane przez BEpower07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne lampki są załączane z pompki centralnego zamka. Zacisk B6 kolor kabla brązowo-biały. Sprawdź czy jest dobry kontakt (poruszaj przewodem), albo wypnij wtyczkę i podaj masę na ten pin (nie pomyl kabla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzałem wszytko ruszalem nic się nie pali, powiedz mi jak mam podać masę na ten kabel bo nie mam pojęcia jak to się robi.

Sprawdziłem dzisiaj pompkę wszystko wydaje się być w niej okej wiec nie wiem co jest grane, jakieś rady?

HAlo HAlo!

Odświeżam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem tylko u mnie żadne lampki się nie świeca,tylko jak otworze bagażnik to ta w bagażniku świeci, kolega sprawdzał pompkę i lampki w podsufitce i niby jest wszystko ok. wiec w czym problem? POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba chyba zrobić na krótko tzn ja się drzwi otworzy to zaskoczy światło i przy zamknięciu zgaśnie od razu bez efektu wygaszania, trochę lipa ale co zrobić xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba chyba zrobić na krótko tzn ja się drzwi otworzy to zaskoczy światło i przy zamknięciu zgaśnie od razu bez efektu wygaszania, trochę lipa ale co zrobić xd

Takie rozwiazanie nie wchodzi w gre :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi akurat, nie działa lampa w bagażniku. Gdy otwieram klapę to nic. Prułem cały bagażnik, mikro włączniki, i inne bzdety. No i wszystko jest git. Ruszałem kostkami które są po lewej stronie. Patrzyłem do pompki, również żadnych zimnych lutów nie zauważyłem. Jedynie co mi przychodzi do głowy, że kable idące, podłogą, zgniły po prostu... Bo czasem tam woda stała. Albo w tej roździelni tam, w tych kostkach. Fajny byłby schemat, pokazujący, gdzie idzie mikrowłącznik. Ktoś wie? Gdzie on jest podłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...