Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekko przerysowany zderzak, wycena,(zdjecia) co dalej ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako ze miałem nie miłą niespodzianke kilkanascie minut temu chciałem sie poradzić i zapytać jak najlepiej rozwizac ten problem. Stojąc przy sklepie gość jadac zarysował mi tylni zderzak po prawej stronie dość lekko wiadomo noc i słabo widać (jutro wrzuce zdjecia) zarysowanie biegnie od koła do końca bocznej czesci zderzaka tylniego. Spisaliśmy oswiadczenie dane numer dowodu polisy i ze on sie przyzanje do spowodowanie tego zarysowania (gość młody ogolnie wporzadku). Teraz tylko czy iść do jego ubezpieczyciela zeby rzeczoznawca to wyceniał tylko na ile on to wyceni jak mi sie wydaje ze da rade to spolerowac ? Czy poprostu sie zorientowac ile taka drobna naprawa moze kosztowac, zadzwonić do gościa i niech da mi $ bez ingerencji w jego ubezpieczenie. Wiem ze nie ma zdjec i nic nie wiedac ale moze ktos +/- powiedziec ile za takie coś jego ubezpieczyciel by mi wycenil ?? To moja pierwsza taka sytuacja odkad jeżdze i nie wiem jak najlepiej to rozegrac, doradzcie coś ;)

Edytowane przez rhinbac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym ty sie spinasz ??
Masz oświadczenie,masz Ryse... Nic nie poleruj,niech przyjdzie ktoś z jego ubezpieczalni i Wyceni...
Powiedz temu rzeczoznawcy ze chcesz mieć pomalowany Cały zderzak bo jesteś Pedantem i tyle...
Po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zarysowanie jest z jednej strony to nie wiem czy tak łatwo by sie zgodził na malowanie całego zderzak i dał by na to pieniadze raczej by stwierdził ze to uszkodzenie punktowe czy cos...a nie ze ja jestem pedantem akurat teraz jak zderzak trzeba malowac a samochod ma 18 lat i kilka rys na nim tez jest, malowanie zderzaka 300-350 zł a ja watpie zeby to na tyle chciał wycenic, ale moze sie myle, nigdy nie miałem z tym do czynienai i raczej nie chce w przyszłosci, dlatego pytam ludzi ktorzy sie na tym znaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest uszkodzony element musi byc malowany cały, zderzak siedzi dobrze? bo jak nie to moze poszly jeszcze zaczepy a jak poszły zaczepy to pytanie czy sa wymienne czy nie jak do wymiany to przysługuje Ci cały zderzak i malowanie go a przynajmniej pieniadze na ta czynnosc. Facet dostanie 10% zwyżki za to wiec nawet nie odczuje. Działaj tak aby było dobrze dla Ciebie jemu nic strasznego nie grozi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak spasowany dobrze nie ruszylo go bo on tez tylko krawedzia samochodu o niego zachaczyl z uszkodzen to tylko zarysowania no trzeba bedzie dzwonic po rzeczoznawce i niech wycenia, jak mowicie ze cały do malowania to tego sie bede trzymal jutro wrzuce jeszcze jakies foto do wzgladu. ;)

a8wxmgimskzc_t.jpg

glvmfczzqb03_t.jpg

Troche zarysowany i lekko sie cofnał do tyłu, czyli cały do malowania (wiadomo po polerce troche tych rys by zeszło bo nie sa dośc głebokie ale lepiej sie trzymac tego ze ma byc cały malowany) a co z tym cofnieciem ? Ktoś go juz kiedys na wkrety traktował widziałem ale czy dało by rade go tak spasować zeby wrocił na swoje miejsce ? I jak da deformacja bedzie sie miała do oceny stanu uszkodzeń ?

Edytowane przez rhinbac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz go wiec zrob z jego oc straci zniżki ale to jego problem. Poczekaj na rzeczoznawcę i nie wychylał sie z tym polerowaniem

(Na bank trzeba malować) :)

Ja za podobne imprezę w a4 b6 dostalem 500zl

Nie znasz go wiec zrob z jego oc straci zniżki ale to jego problem. Poczekaj na rzeczoznawcę i nie wychylał sie z tym polerowaniem

(Na bank trzeba malować) :)

Ja za podobne imprezę w a4 b6 dostalem 500zl

Zderzak połamany ? Pęknięty?

Edytowane przez Karolimp007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Pani z HDI dzwoniła i przedstawiła 2 mozliwosci rozwiazania problemu albo rzeczoznawca przyjeżdza lub ona mi to telefonicznie wyceni i jak sie zgodze to kopie dokumentów jej przesle to jest dowod rej. i orzeczenie mailem i po sprawie, pytam sie ile proponuje a ona ze 750 zł to długo sie nie zastanawiałem :) pierwszy raz odbieram pieniadze z oc sprawcy i cos wydaje mi sie ze troche grosza rzucili, ja sie obawiałem ze tamat bede musiał zamknac w przedziale 250-300zł a tu taka niespodzianka, chyba ze źle uslyszalem przez telefon :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak za taka przycierke to niezle wyrwales. warto sprawdzic czy polerka sciagnie wiekszosc rys, a w to miejsce zmien lampy tylne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...