Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaśniedziały chrom !


Dawidos91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Czym doprowadzić do dobrego stanu listwy chrom na około szyb i relingi dachowe jakiś dziwny nalot się na nich pojawił zasniedziały . Proszę o pomoc czy jakis srodek w ogóle pomoże czy tylko wymiana na nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Czym doprowadzić do dobrego stanu listwy chrom na około szyb i relingi dachowe jakiś dziwny nalot się na nich pojawił zasniedziały . Proszę o pomoc czy jakis srodek w ogóle pomoże czy tylko wymiana na nowe ?

Witaj,

Wielu forumowiczy próbowało to usunąć niestety bezskutecznie.

Jest to bolączka wielu aut z grupy VW.

Ten nalot czy tzw. utlenianie na ramkach wokół szyb jest najprawdopodobniej spowodowany chemią używaną na myjkach bezdotykowych. Obawiam się, że wymiana na "nowe" przyniesie jedynie tymczasowy rezultat.

Pozdrawiam!

Edytowane przez black4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem dzieki za odpowiedź ... a jesli mam ten pakiet chrom to wystarczy go tylko ściągnąć ? czy trzeba dokupić takie ogumienie czarne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem czym to ruszyć aby te ramki i grill nabrał blasku, czyli mówicie że nikomu się nie udało tego nalotu usunąć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem dzieki za odpowiedź ... a jesli mam ten pakiet chrom to wystarczy go tylko ściągnąć ? czy trzeba dokupić takie ogumienie czarne ?

Witaj,

Tak, wystarczy zastąpić pakiet chrom ramkami np czarnymi, albo poszperać i znależć mat alu z RS4 :D

Wtedy też grill trzeba upolować :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio znaczek z grila leciałem pastą polerską na fibrze i trochę tego zeszło ale nie wszystko... jakby była to lepsza płaszczyzna to bym przeleciał wodnym ale wiem że tego potem nie wyprowadzę ręcznie :wink:

a na bezdotyki wcale nie jeżdżę. używam tylko piany aktywnej i szamponu megsa a pomimo tego przez rok potrafiło nieźle zaśniedzieć. podejrzewam bardziej sól z dróg w zimie :)

Edytowane przez konus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to fest widoczne :o nie wiem zostaje chyba tylko usunąć te ramki albo kupić jakieś uzywane w lepszym stanie ale czy to sie opłaca ? z nast stanie sie tak samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto miesiąc niemyte i lekko wychodzi biały nalot na listwach...

Trzeba będzie wreszcie ruszyć tyłek i wymyć samochód :-)

Zróbcie fotkę jak to u was wygląda, że aż tak bardzo po oczach szczypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja usunąłem nalot z chromów, moja mama jak to zobaczyła powiedziała że ma coś na to! :decayed: dostałem mleczko "kacper" do czyszczenia baterii łazienkowych chromowanych efekt wow :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja usunąłem nalot z chromów, moja mama jak to zobaczyła powiedziała że ma coś na to! :decayed: dostałem mleczko "kacper" do czyszczenia baterii łazienkowych chromowanych efekt wow :grin:

A gdzie można takie mleczko kupić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem ostatnio pastą do polerowania metali AUTOSOLu. 70% biełego nalotu zeszło, także już jest spoko, nie rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 ALUCHROM u mnie troche pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem na stronę 295 instrukcji obsługi. Jest tam wyraźnie napisane że: "... listwy ozdobne zostały wykonane z czystego aluminium (nie zawierają chromu)". Dalej piszą że, nie można ich czyścić środkami do chromu tylko substancjami o neutralnym pH. Poczytajcie sami. Jest napisane również o myjni jak wspomniał kolega black4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyczyścić z nalotu białego. Jak pojawi się zielony to pod nim już chromu brak. Wtedy tylko wymiana. Polecam K2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ręcznie da rade to doczyścić ? jeszcze zielonego koloru nie mam :D


Już sobie z tym poradziłem efekt idealny jak z fabryki można by powiedzieć . :) pasta farecla robi robote :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ręcznie da rade to doczyścić ? jeszcze zielonego koloru nie mam :D

Już sobie z tym poradziłem efekt idealny jak z fabryki można by powiedzieć . :) pasta farecla robi robote :)

Coś takiego?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5309077176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ręcznie da rade to doczyścić ? jeszcze zielonego koloru nie mam :D

Już sobie z tym poradziłem efekt idealny jak z fabryki można by powiedzieć . :) pasta farecla robi robote :)

Coś takiego?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5309077176

Dokładnie coś takiego ale przed uzyłem papieru wodnego 2000 pozniej 2500 i na koniec farecla efekt idealny :D troche trzeba sie namęczyć ale cos za cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...