Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowe zabezpieczenie samochodu -Homemade


michałswd

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc co myślicie o zastosowaniu dodakowego zabezpieczenia w naszych autach

polegające na wcisnięciu ukrytgo przycisku , dotknięcia punktu masy , lub uzycia kontraktonu sterowanego magnesem

Uklad stosunkowo prosty :

Zasada dzialania mniej wiecej taka

wkładasz klucz do stacyjki przekręcasz go napiecie 12 v podane z podswietlenia nawiewów przez 'Ukryty Przycisk lub punkt masy ,kontrakton ''zasterowany'' zasila przekaznik ktory swoim stykiem

zamyka obwod sterowania lub zasilania komputera zaplonu lub pompy paliwa dalej zapalamy samochód

Pytanie moje brzmi gdzie w najmniej inwazyjny sposób nie powodujący problemów z ecu itp

podłączyć styki przekażnika ???????

-opcja 1 w sterowanie

-opcja 2 w zasilanie (przekażnik min 35A obciążalności)

-opcja 3 sterowanie i zasilanie (przekaznik min 2 stykowy)

Chciałbym maxymalnie uproscic sprawe aby inni uzytkownicy mogli to wykorzystac w

swoich autach dlatego Prosze o konkretne odp

Do zmontowania układu możemy wykorzystac rzeczy znalezione w domu lub

gotowe "systemy odciecia do nabycia na allegro za 35zl" - link na pw ja nic nie sprzedaje

Schemat uzupełnimy gdy Ktoś odp na pytanie patrz wyżej ....... ??????

Dzięki za odpowiedzi

bez "utnij Pan kabel z rozrusznika "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien tez PINologie w złączu OBD

Ale do tefdo musisz miec swoja redukcje pomiedzy zlaczem a testerem diagnostycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja w sumie zmiana miejsca "złacza diagnostycznego"

Zastosowanie innego gniazda i innej wtyczki do danego auta

bez zbednych przekaznikow , przelacznikow i innych dupstw


to sie przyda :

1 – 15a bezp.31 -czarny/niebieski
4 – masa -brązowy
5 – masa sygn -brązowy
6 – CAN high -pomarańcz/czarny
7 – K -zielony/czerwony
14 – CAN low -pomarańcz/brązowy
15 – L -zielony/niebieski
16 - +12v bezp.12 -czerwony/czarny

A co do rekukcji to jest wiele dostepnych ..

Edytowane przez michałswd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michałswd

pewniejsze jest przeniesienie złącza w inne ciekawe miejsce

słyszałem już o lampie z tyłu, pod podsufitką po zdemontowaniu np osłon lampek podsufitki, gdzieś pod fotelem pasażera, miejsc jest kupę

nie polecam jednak zwierać piny z niedziałającego złącza(samego gniazda), złodziej w odwecie za spalone urządzenie pokiereszuje Ci wnętrze aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plan jest taki gniazdo zostanie przeniesione w inne miejsce

dodatkowo zostanie zmienione na zupelnie nietypowe ,,, jakie to zostawie dla siebie

Przyznaje racje co do "odwetu" , dodatkowo zamek kierowcy przerobie na 360* najwyzej dla mnie zostanie bagażnik , znajomy który zajmuje się "awaryjnym otwieraniem samochodu" otwiera taki zamek w 30 sek

nawet byśmy nie wiedzieli ze ktoś byl w naszym aucie

( wiertarka czy inne prymitywne sposoby zostawiaja skaze na zamku lub jego pobliżu )

gdy cos zauważmy bedziemy mogli dalej reagowac

Edytowane przez michałswd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzymać

swoich sekretów na forum publicznym się nie ujawnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie jest dobre wtedy kiedy po powrocie z urlopu sam nie pamietasz co odciales i sam masz problem z uruchomieniem auta :D sam miałem nieprzyjemne dośwaidczenie ze złodziejem który chcial ukraść mi poprzednia fure, kminilem dwa dni ale wymyslilem taki patent ze nawet jak kolega wsiadl zapial pas ja wsiadlem potem to nie widzial jak je wylaczam. Przezorny zawsze ubezpieczony i im wiecej zabezpieczen tym lepiej z tym ze nie trzeba wszystkich uzywac jednak jak zostawisz auto na dluzej dadza pewnosc ze chocby zlodziej pol auta przyniosl to go nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi moj stary kolega, zresztą emerytowany złodziej "każde auto ukradniesz, ale nie każdym odjedziesz, reszta to kwestia czasu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak już chcesz wiedzieć że ktoś się wpieprzył do samochodu możesz zmontować urządzenie które do Ciebie zadzwoni kiedy wykryje kogoś w środku.

Mam już takie coś przygotowane.(zwykła nokia 5110 i +czujniki)

Czeka na pewne poprawki i montaż.

Po włamaniu telefon dzwoni do Ciebie na wcześniej zaprogramowany nr. telefonu a ty w ciągu około 10 sekund wiesz o tym że ktoś siedzi w Twoim wozie i tylko od Ciebie zależy czy polecisz tam z drągiem czy czymś innym

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne sensowne zabezpieczenie to ubezpieczenie od kradziezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj stary dawno temu jak kupowal a6 to bylo 94 dokupil w hella elektro zawor podlaczyl przed pompe do paliwa sterowanie podlaczyl jakos tak ze jak panela nie bylo paliwo nie bylo podawane do pompy,wiem teraz jak bedzie pompa bez disla to sie zatrze ale moze takie zabezpieczenie zrobic ale na prad w aucie?

to tylko propozycja i info ale zrobisz jak chcesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie "rozumim" coś nabazgrał.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi moj stary kolega, zresztą emerytowany złodziej "każde auto ukradniesz, ale nie każdym odjedziesz, reszta to kwestia czasu"

Bo na kontrabandę jedzie się zawsze z komputerem i lawetą.

Poczytałem tu i tam. Mówi się, że albo zakłada się odcięcie pompy albo wtrysków, a wtedy już nie odjedzie. Z kartą SIM będę niedługo próbował zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kontaktronu to na przekaźnik idzie jakieś 150mA i jest to za dużo, szybko kontsktron zdechnie. Żeby kontaktron zdał egzamin trzeba zbudować moduł, który steruje pracą przekaźnika, a kontaktron nie jest wpięty bezpośrednio przed przekaźnikiem tylko jest częścią tego dodatkowego układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrym pomysłem jest chwalenie sie jakie sie ma zabezpieczenia. Nie tylko uczciwi ludzie tu zaglądają. Najlepsze jest zabezpieczenie które zamontowane jest z pomysłem i jak najmniej osób o nim wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak już chcesz wiedzieć że ktoś się wpieprzył do samochodu możesz zmontować urządzenie które do Ciebie zadzwoni kiedy wykryje kogoś w środku.

Mam już takie coś przygotowane.(zwykła nokia 5110 i +czujniki)

Czeka na pewne poprawki i montaż.

Po włamaniu telefon dzwoni do Ciebie na wcześniej zaprogramowany nr. telefonu a ty w ciągu około 10 sekund wiesz o tym że ktoś siedzi w Twoim wozie i tylko od Ciebie zależy czy polecisz tam z drągiem czy czymś innym

twój samochód nie jest już bezpieczny, popatrz w ofertę tej firmy: http://astercomp.pl/sklep-internetowy/category/catalog/page/2/

plus to: http://www.podsluchy.com.pl/wykrywacze-wi-fi

Edytowane przez windu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się o mój. Mój stoi w prywatnym garażu gdzie mam do niego przejść przez jedne dzwi za jedną ścianą oddalony jakieś 2 metry ode mnie. Dotykowo monitoring posesji i ochrona która się zjawia w około 3 min od uruchomienia cichego alarmu a stoi w nim 99 % czasu więc lepiej zaopiekuj się swoim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...