Skocz do zawartości
IGNOROWANY

odblysniki soczewek lamp przednich zamienniki


matissnk

Rekomendowane odpowiedzi

Być może już temat był ale Nie znalazłem to co by mnie interesowało było tylko o czyszczeniu a mianowicie czy są jakieś zamienniki samych odblysnikow soczewek... ok wiem ze regenerują ale na jak długo to będzie różnie to bywa... a gdzieś raz jakiś wątek mi się wrzucił w oczy ze ktoś jakieś odblysniki od volva chyba zakładał bez żadnych przeróbek pasowało i ponoć dużo lepiej to świeciło / działało. Tak że jak by ktoś mógł coś się wypowiedzieć na ten temat byłbym wdzięczny... lampy są zwykle nie bixenony


Czyli nikt nic w tym temacie nie robił.. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bixenon. Ostatnio oddałem moje odbłyśniki do regeneracji, a ściślej ujmując swoje oddałem, a otrzymałem w zamian inne zregenerowane. Co do trwałości to nie mogę się wypowiedzieć, bo za krótko je mam, ale myślę, że mogą całkiem długo potrzymać. Zależy też pewnie od grubości nałożonego "sreberka". Ja dałem stówkę za lampę. Po tym zabiegu kupiłem jeszcze oryginalne palniki osrama i mam światełka jak marzenie. A przedtem było naprawdę źle. Odbłyśniki były wytarte i zmatowiałe. Ja polecam taki zabieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założ sobie do tego bixa projektory od B8, to dopiero zobaczysz, co znaczy mieć światła jak marzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bixenon. Ostatnio oddałem moje odbłyśniki do regeneracji, a ściślej ujmując swoje oddałem, a otrzymałem w zamian inne zregenerowane. Co do trwałości to nie mogę się wypowiedzieć, bo za krótko je mam, ale myślę, że mogą całkiem długo potrzymać. Zależy też pewnie od grubości nałożonego "sreberka". Ja dałem stówkę za lampę. Po tym zabiegu kupiłem jeszcze oryginalne palniki osrama i mam światełka jak marzenie. A przedtem było naprawdę źle. Odbłyśniki były wytarte i zmatowiałe. Ja polecam taki zabieg :)

A mógłbyś podać jakieś namiary na regenerację ? Skoro już ktoś zrobił to warto tam zaglądnać niż szukać gdzieś w ciemno i nie wiadomo jak zrobią a jeszcze jedno bo ponoć odblysniki są metalowe i plastikowe prawda to ? Twoje były jakie ?

Lukasz_N można by tak było zrobić ale to już się wiąże z kosztami póki co chciałbym na razie tego uniknąć a zrobić dobrze to co jest chociaż nie mowie fajna to jest rzecz co proponujesz i nie jest wykluczone ze kiedyś w przyszłości może zagości :)

kolego Duch^ tak widziałem ten temat ale pisałem że nie chciałbym adaptacji bixenonow a zrobić dobrze zwykle + jakieś dobre żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wrzucenia soczewek od B8 jest taki sam jak regeneracja starych odbłyśników B6, a różnica w oświetleniu soczewka B8 vs zregenerowany odbłyśnik B6 wypada miażdząco na korzyść tych pierwszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wrzucenia soczewek od B8 jest taki sam jak regeneracja starych odbłyśników B6

Gdzieś na forum widziałem ludka,który sprzedaje soczewki od B8 w cenie 250 zł za komplet. Ja za zregenerowany odbłyśnik dałem 100zł od lampy więc cena jest bardzo zbliżona.

@matissnk, moje odbłyśniki były chyba ze stopu aluminium. Ja korzystałem z ich usług: http://www.reflektory.gda.pl/sklep.html.

Znalazłem jeszcze takie coś: http://paaw.nazwa.pl/reg1/faq/.

Z tego co się orientuję to do obydwu zakładów można wysłać odbłyśnik kurierem, ale lepiej jeszcze zadzwoń jeżeli się zdecydujesz na którąś z opcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wrzucenia soczewek od B8 jest taki sam jak regeneracja starych odbłyśników B6, a różnica w oświetleniu soczewka B8 vs zregenerowany odbłyśnik B6 wypada miażdząco na korzyść tych pierwszych.

to czekaj czekaj bo sie zgubiłem ja nie chce na razie zakładać bixenonów/xenonów czyli jak założę soczewki od B8 do siebie to podejdzie to bez problemu na zwykłą żarówkę a nie na palnik ? Bo niestety jak zacznę jeździć na xenonach bez sprysków i samo poziomowania to u mnie takie władze są że nie lubią takich "modów" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podjedzie do zwykłej lampy. Pisałem to do Osaa, bo ma u siebie bixa.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli mi jednak zostaje regeneracja... szkoda bo myslalem ze można coś innego wykombinować co było by bardziej trwałe a może i pewne


A czy z Anglika podejda odblysniki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...