Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wiskoza


pablo311091

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje pytanie dotyczy wiskozy. Mam audi a4 b5 1.9 tdi bez klimy. Chhcialbym przerobic chlodzenie silnika czy dalo by sie jakos zrobic zeby przy dodaniu gazu wiatrak wchodzil z obrotami silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad mial w 2.5tdi sztywne wisko. Efekt dzwiekowy bardzo fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota, tracisz moc, generujesz zbędny hałas i ryzykujesz rozerwanie wiatraka na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, tylko po co? Tracisz moc. Silnik nie tak chętnie wkręca się na obroty. Miałem tak w poprzednim aucie - męczące, szczególnie gdy temperatury doszły do 25-30 stopni.J eżeli masz sprawną wiskozę - szkoda zachodu. Powinienneś się cieszyć, ponieważ jest to jeden z lepszych patentów jeżeli chodzi o chłodzenie silnika.

Edytowane przez kapete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pomysł bardzo kiepski. Ostatnio własnie przy 180 rozleciał mi sie wiatrak w niesprawnym wisko.. Więc nie polecam nikomu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Powinienneś się cieszyć, ponieważ jest to jeden z lepszych patentów jeżeli chodzi o chłodzenie silnika.

Z czym ten patent jest taki dobry???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , ze ja tego praktycznie nie odczuwam w 1.8 a Ty masz spadki mocy w 2.4. Jak chcesz się bawić to się baw ale sens jest znikomy. Wątpię żeby ktoś tu to przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniałem Visco na elektrykę w Fordzie Sierra. Tylko i wyłącznie zego powodu, że przekładałem silnik na nieoryginalny i fizycznie wentylator nie mieścił się.
Latem, w mieście była "masakra", elektryka pracowała prawie non stop. Płyn chłodzący prawie ciągle na granicy zagotowania. W końcu zmieniłem termostat na nietypowy i jakoś dało się jeździć.
W czym Viscoza lepsza? We wszystkim. Stoisz w miejscu, silnik się chłodzi, jedziesz - praktycznie nie odczuwasz, bo silnik nie "przegrzany".
Mam tylko 116 km, ale jakoś nie odczuwam spadku mocy, może dlatego,że chłodzenie działa ok i visco nie za często zasprzęgla się na full. Tak naprawdę to nie zauważyłem, żeby kiedyś tak było? W Fordzie przed wymianą silnika owszem czuć było, że viscoza załączyła się na full.
obecnie bardziej czuć obciążenie generowane przez sprężarkę od klimy.
Może Ty masz coś nie halo ze sprzęgłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim visco jest wszystko ok.Po zapięciu w ciepłe dni strasznie huczy co mnie denerwuje,chcę zmienić na elektrowentyl z tego powodu.

PS.Sierra fajne auto! Posiadam takowe w garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dieslach i w 1.8t są mniejsze wiatraki w wiskozach i dlatego nie odczuwa się tak bardzo spadku mocy po sklejeniu.u mnie w 2.6 v6 też czuć że wisko przymula auto jak jest sklejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

chciałbym się dołączyć do tematu wiskozy z moim pytaniem / problemem / zagadką. Otóż u mnie podczas ostatnich tygodni kiedy są upały i silnik potrzebuje chłodzenia mam wrażenie, że główną robotę wykonuje wiatrak elektryczny - kiedy stoję na światłach (z włączoną klimą) załącza się na drugi bieg i zasuwa jak dziki, podczas gdy ten główny na wiskozie leniwie się obraca. Ze trzy tygodnie temu temperatura skoczyła mi do 100 stopni podczas jazdy po mieście i poza. Po powrocie i po zerknięciu pod maskę zobaczyłem, że poziom płynu opadł nieco poniżej minimum. Dolałem i się trzyma, ale zastanawia mnie cała sprawa. Więc pytanie: czy jeśli wiatrak główny się opiernicza w pracy to tak ma być, czy coś z wiskozą nie halo?

Edytowane przez Jonas78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że załącza Ci sie drugi bieg to normalne klima potrzebuje chłodzenia a jak stoisz to wiadomo że musi zwiekszyć obroty żeby była wydajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się demontuje to ustrojstwo? Muszę u siebie chyba wymienić, bo nie jest w osi i przyciera gdzieś w środku lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...