Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] najpierw wyciekał płyn a teraz rozerwało wąż od pomy do maglownicy


pajak381

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z A4 a konkretnie ze wspomaganiem jakis czas temu zaczoł wyciekać płyn od wspomagania przy pompie z przewodu co idzie od maglownicy, a wiec założyłem opaske to zaczeło leciec przy maglownicy to założylem drugą opaske no i było oki! do dziś - pompa zaczeła wyc- podniosłem maske i okazało sie ze rozsadzilo ten przewod! jaka jest pzyczyna takiego zachowania sie ukladu wspomagania co moze byc do wymiany?? plyn byl brazowawy a dolewalem czerwonego gdy ubywalo ale wycieki byly przed dolewka!

z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska nic ci nie da , tam jest takie ciśnienie ze żadna opaska tego nie wytrzyma , jesli wąż ci pękł podczas jazdy i zatrzymałeś auto w krótkim czasie to pewnie nic sie nie stało , tylko bedziesz miał wąż do wymiany , ja to niedawno przerabiałem. Popytaj na forum , ktoś dorabiał węże , ze starych brał końcówki i wycinał zaworki regulujące ciśnienie ( nie wiem czy w 1.6 takie są , u mnie w 1.8 były ) i montował to na nowym węzu , koszt 80 pln.

jaka jest pzyczyna takiego zachowania sie ukladu wspomagania co moze byc do wymiany??

przyczyna jest taka ze twoje auto ma 13 lat i ma zacząć prawo sie psuć, teraz kolego trzeba zacząć wkładać w samochód , a nie tylko jezdzic i cieszyc sie bezawaryjną jazdą :polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze powiedzieć, że węże w audi i tak są bardzo żywotne, bo często dorabiam węże od audi nawet z 87r. Kolego moge Ci naprawic ten wąż ale musiałbyś mi go wysłać albo zrobic sobie wycieczke do Łodzi. Jak byś się zdecydował go wysłać to zaznacz dobrze kąt ustawienia końcówek, bo jak je zacisnie prasa to już ich niczym nie ruszysz :> koszt tak jak kolega pisał 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajak381 wysyłaj wąż do zrobienia Radziowi bo nowy jest pewnie drogi , mi do adeera krzykneli w ASO około 500pln nie wiem jak jest z ADP , ja uparłem sie na uzywke i znalazłem na szrocie za 120 pln ale było ciezko , jakbym wiedział wczesniej o Radku ze dorabia to napewno bym wysłał do niego, szkoda nerwów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! kumpel mi doradzil i zrobilem tak: dzis od rana pojechalem na skladniece maszyn rolniczych;) pokazalem gosciowi wąż no i znalazl od cyklopa czy od czegos (200bar) dopasował dwa oczka jedno 14 fi drugie 16 fi wziołem nowe podkladki i zamontowalem! koszt 47,50zL wąż trzyma i jest oki! tylko teraz pompa zaczela troche glosniej chodzic a zalalem ja zielonym febi. Tak mi sie wydaje ze trafi mi ja wymienic-a moze jakas od ciagnika mi dopasuja-heheheh! :polew:

dziekuje panowie za porady i wogole! jak by co juz wiem do kogo pisac na przyszlosc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasem na tym wężu nie miałeś takich zaworków regulujących ciśnienie ??? to taki zgrubienia na wężu. jsli masz coś takiego na starym wężu a nie bedzie na tym który ci dorobili to ci rozje...je pompe. przynajmniej w ADR takie zaworki i kryzy są , nie wiem jak w ADP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to że zapłaciłeś 47.5zł to nie masz się z czego cieszyć, bo czeka cie niedługo wymiana pompy! w każdym wężu od wspomagania jest kryza regulująca przepływ oleju w wężu. Bez tej kryzy pompa bedzie dostawać takie uderzenia ciśnienia, że długo nie wytrzyma a nawet jak kupisz nową pompe to też długo nie pojeździsz bo bedzie to samo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodze z kloegąmoskal, też przerabiałem ten temat :kwasny:, Bez tych zaworków, owszem wszystko chodziło :>. Ale pompa wyła jak dzika :wallbash:.. Chciał czy nie, kupiłem używane orginały, no i przeszło :good:..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie audiczka wyleczona! Radziu zrobil mi waz a ja go zamontowalem! pompa troszke jeszcze sobie mruczy ale jak sie jedzie to tego nieslychac-moze juz powoli pora na nia!!

polecam Radzia jako specjaliste od wezy bo zrobil go tak samo jak orginal!!

dzieki Radziu!! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie audiczka wyleczona! Radziu zrobil mi waz a ja go zamontowalem! pompa troszke jeszcze sobie mruczy ale jak sie jedzie to tego nieslychac-moze juz powoli pora na nia!!

polecam Radzia jako specjaliste od wezy bo zrobil go tak samo jak orginal!!

dzieki Radziu!! :>

Starałem się jak mogłem!

Pozwolisz, że posłuże się twoim wężem żeby pokazać jak wygląda kryza i naprawa takiego wężą oraz żeby ludzie nie popełniali takiego błędu jak ty i nie kupowali węży na składnicy maszyn rolniczych!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...