Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup garażu blaszanego 2 stanowiskowego


Kriss1322

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję garaż 2 stanowiskowy 6x5 z bramami uchylanymi do góry znalazłem coś takiego, tylko opinie są różne o firmie

pomóżcie :)

http://konstal-garaze.pl/view-order/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie sam nie zostawiłbym samochodu w blaszaku:p
pracowałem przy ich wytwarzaniu przez pewien czas więc wiem co mówie
co do firmy którą podajesz w linku znam
montowaliśmy dla nich halę produkcyjną z tego co wiem mają trochę reklamacji po zimie ale tak jak mówie gdze byś nie kupił blaszaka wszędzie mają jeden i ten sam szittt
dawniej jeszcze było to robione w miare solidnie ale blacha jaką się stosuje w tym momencie to 0,4 - 0.5 mm, ścianka profila / kontownika 1,5 - 2 mm łączona w pięciu kawałkach
niestety nie da się zrobić porządnego garażu w takich pieniądzach
lepiej dołóż trochę kasy i znajdź kogoś kto zrobi ci konstrukcje z wytrzymałego materiału i obłóż płytą warstwową
z fundamentem powinieneś się zamknąć w 10 tysiącach a garażyk solidny, ciepły i nie szpeci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą racje,do takiej puszki to strach wstawić samochód,szczególnie w zimie i przy mocnym wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma pomóc w odpowiedzi na moje pytania to w środku będą fiat uno i skoda felicja....ludzie ja pytam o garaże a nie o to czy auto bym w nim postawił. osobiście mam duży murowany przy domu w którym trzymam auto. Tak więc ponawiam pytanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie u kogo kupisz, wszystkie są tak samo robione. Ja zrobiłem sobie sam ale taki 6x3, może taniej to nie wychodzi ale na pewno dużo bardziej wytrzymały oraz stabilny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem rozeznanie w temacie niedawno, jeśli nie zależy Ci na jakości, to kupuj gotowca, jednak osobiście wolałbym trochę dołożyć i zrobić to z porządnego profila i z lepszej blachy. W gotowych garażach tak jak ktoś pisał wyżej stosowana jest bardzo cienka blacha z ocynkiem, który i tak niewiele da w perspektywie nawet niedługiego czasu. Jeśli ma być wytrzymalsze, to kupujesz trapezówkę alucynk i do dzieła :)

Chociaż z drugiej strony, niektórzy znajomi mają zwykłe zamawiane blaszaki i jakoś dają radę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy kupił taki garaż ,ale go wzmacniał bo straszna lipa ,szczególnie zimą jak śniegu napada,jeśli chodzi o firmy nie ma większego znaczenia ,garaże mają podobne konstrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór należy do ciebie jeśli chcesz w zimie gonić z łopatą i zwalać śnieg z dachu to kupuj blaszaka
o firmie już się wypowiadałem ale tak jak mówie czy ta czy inna wszystkie robią na przysłowiową "sztuke"
jak będzie odśnieżany i dobrze go zakotwisz pare sezonów powinien wytrzymać
w okolicy w której znalazłeś tą firmę jest wiele innych zajmujących się blaszakami np transtal w raciechowicach czy stalmex w żerosławicach
zawsze można sprawdzić czy nie będzie taniej
tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 2 garaże od nich. Zawsze wszystko sprawnie i bez problemów. 2tyg chyba czekałem bo mieli tyle terminów. Przyjechali postawili w 15minut Jeden kupowałem chyba 7lat temu a drugi z 3 lata. Oba stoją do dziś i nic sie znimi nie dzieje i waiatr ich nie porwał a ich nie kotwiłem a wieje u mnie nie raz mocno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z garażami ale bramę garażową u nich kupiłem pare lat temu, cena "debest", ale jakość lipna, po 3 latach działa, ale wszystkie elementy typu tuleje się rozpadły, wszystko klekocze, rusza się... Po profilach użytych do montażu widać, że wersja eko edyszyn, widać, taki mają asortyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam oba garaże od nich z brama uchylną do góry jedyne co zrobiłem to na prowadnice nawaliłem sporo smaru i sprężyny od bramy pomalowałem farbą podkładową antykorozyjną. Otwieram garaże po pare razy dziennie nawet i wszystko ładnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po objechaniu kilku pobliskich sprzedających garaże i patrząc na te które są w linku to jest to wszystko jedno a to samo, tylko cena inna bo to już pośrednicy, towar ten sam z tego samego. Co do bramy wjazdowej uchylnej. Też mam takową w garażu murowanym, mało nie kosztowała a po 7latach użytkowania chcąc nie chcąc wyrobić się musi trochę cudów nie ma. Tak więc patrząc na te wszystkie oferty po prostu najlepiej brać tą z linku bo u pośrednika to samo :) jeśli jeszcze ktoś ma jakąś firme z której korzystał to chętnie poczytam opinii bo garaże chcę zamawiać w połowie kwietnia dopiero no i byle do lipca sierpnia postawią tak więc nie spieszy mi się, tym bardziej że muszę wybrukować i zalać miejsca na kotwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.garaze-blaszane.pl/kupowałem w październiku dwustanowiskowy ale z normalnymi drzwiami, blacha tak jak tu koledzy mówią cienka, ale też bez przesady... , drzwi są bardzo lekkie, ale Ty chcesz uchylne, więc nie ma tego problemu. W ciągu 2 tyg od zamówienia montaż, panowie się uwinęli w 2h. Jedyna uwaga jaką mam, to, że próg jest z ceownika, zamiast profila, i słabo go przykręcili ,bo tylko w 2 miejscach i po jakimś czasie zaczął jeździć razem z autem, tak więc poprawiałem... No i kotwiczenie 250zł, a na dobrą sprawę to kilkanaście kołków to sobie samemu można przykręcić, niech tylko postawią.

Poniżej fotki.

http://imgur.com/a/UKwnA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zrobić zgłoszenie o planowanym postawieniu garażu. Taki garaż może być solą w oku sąsiada i może wystąpić konieczność rozebrania. W moim sąsiedztwie byłem świadkiem takiej podłości sąsiedzkiej. A wtedy kaska za blaszaki w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwaj sąsiedzi po prawej i lewej też mają więc chyba nie będzie to konieczne :decayed:

poza tym z tego co czytałem o prawie zagospodarowania terenu wiaty altany itd nic nigdzie nie wspominają o zgłoszeniu do gminy(w moim przypadku) a co dopiero do sąsiada o pozwolenie co sobie stawiam..

Edytowane przez Kriss1322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych pozwolen do 25m2 na 500m2 powierzchni o ile nie bedziesz robil wylewki w srodku tylko np jakis libet kostka plyty etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem blaszaka jakieś 5 lat temu w tej firmie http://www.rafal.com.pl/garaze-hale-kioski-altanki,10.html- do teraz nic się nie dzieje z blachą i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o pozwolenie na budowe nie jest koniecze
natomiast według prawa budowlanego chcą umiejscowić na działce tego typu obiekt budowlany musisz dokonać zgłoszenia właściwemu organowi - to w teori
w praktyce mało kto to robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam blaszaka z bramą uchylana wszystko śmiga tylko trzeba przesmarować prowadnice i uważać przy zamykaniu , to wszystko jest po prostu mało stabilne i się wygina przy zamykaniu ale jak sie powoli zamyka to jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...