Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe auto - czym zbezpieczyć?


pieron82

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czym zabezpieczyć, nowe auto? Lakier to bialy akryl do tego alu felgi, szyby etc...Jaki czas i koszty zabiegu? Przed czym chroni mnie powloka ochronna? Dziekuje za podjecie tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, ale podejmę rękawicę i skrócę możliwie jak się da:

Masz 2 drogi

- powłoki ochronne: słyszałem o takich po 1 tyś zł :decayed: a kończą się przy kwocie ok 7 tyś

- x-pel - cenowo nie orientowałem się

Jest jeszcze trzecia droga w postaci położenia dodatkowej warstwy bezbarwnego żeby w przyszłości było co polerować ;) na to oczywiście wosk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowe auto to powłoka kwarcowa/ceramiczna. Zamkniesz się w 1,5 tys. jak komuś zlecasz - zależy kto - jake studio, jaki zakres prac - jednoetapowa korekta i kładą powłokę. Około roku trzyma jak trzymasz się mycia auta według zasad detailera. Ochrona jest, przed rysami itp. Jak taniej to sealanty super się spisują na jasnych lakierach i możesz to samemu zrobić, bo płacisz za chemię i nie wymaga dużego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Katowicach w MrCleaner wyjdzie właśnie około 1200. Lakier+szyba czołowa i 2 x przednie+koła od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Katowicach w MrCleaner wyjdzie właśnie około 1200. Lakier+szyba czołowa i 2 x przednie+koła od zewnątrz.

1200 za powłokę i taki zakres prac jak napisałeś? :o - ta powłoka to nie nazywa się czasem Fusso albo Coli?

Coś sobie wyjaśnijmy na początku. To że auto jest funkiel nówka nie śmigane z salonu jeszcze o niczym nie świadczy. I już nie chodzi o to że ja tak mówię, ale wystarczy spojrzeć na auto które robił Griffe - BMW 435d. Niby nowe a lakier cały porysowany i tam nie skończyło się na jedno-etapowej korekcie.

I jeszcze jeden temat do zastanowienia. Przeważnie do wykonania DOBRZE korekty potrzeba dwóch osób i mino tego potrzeba ok 25h/osobę (50 roboczo godzin) żeby lakier do ładu doprowadzić. Do tego dochodzi koszt chemii do mycia, przygotowania powierzchni, fibry, pady pasty, jakaś tam amortyzacja maszyn, prąd, woda i inne duperele a jeszcze przecież ktoś chciałby dostać wynagrodzenie za PRACĘ! Ile kosztuje sama powłoka można samemu sprawdzić na pierwszej lepszej stronie z chemią do detailingu. I teraz pytanie zagadka. Mając to wszystko na uwadze SKĄD WAM SIĘ BIERZE 1200 pln za powłokę? Ja Wam powiem tak - gdzieś trzeba przyoszczędzić...

Edytowane przez denishome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez podaje cene jaka dostalem w MRC, a nie jaka moge zaplacic... fakt nie doprecyzowalem z czlowiekiem, ktorym rozmawialem jaka to dokladnie powloka, firma etc, ale...nie rozumiem czego sie irytujesz denishome? Przeciez nie chce bys to Ty mi robil zabezpiecznie lakieru za taka "mala" kase (o ile w ogole sie tym zajmujesz)?! Swoja droga zapytam ich czy nie potrzebuja ksiegowego/finansowego bo chyba nie sa swiadomi, ze doplacaja do biznesu...ehhh

Griffe jestes podobno specjalista, a Twoja wypowiedz nic nie wnosi. Wydaje mi sie, ze pytam o konkretu: jaka powloka, czas, zakres prac i kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do rozmowy....

To że ktoś ma jakąś markę nie oznacza jeszcze że zna się na wszystkim... :) ale.....

Nam na auto idzie powłoki około 30-50ml co się wiąże z kwotą około 250-400zł (cena wolnorynkowa) nie mamy i chyba nikt nie ma 90% rabatu :) wiec...

natomiast na ''sąsiednim" formu grupy VAG zaproponowano nam sprzedaż powłoki X butelka 30ml gdze na skode octavie II kombi poszło zaledwie 10ml :) ciekawe nie... czyli powłoka kosztowala jakies 100zl ....

Cena którą podajesz... jest rzucana przez telefon???... zapewne tak:)

jak byś pojechał okazało by się zapewne że miało być tak pieknie.... a wyszło jak zawsze :) .... :) wie Pan... to jest cena z cennika ale Pana auto jest... suma sumarum... + około 30-40% :)


Wydaje mi sie, ze pytam o konkretu: jaka powloka, czas, zakres prac i kasa

połoka jest konkretna natomiast, choć jak przytoczyłem mozna położyc i położyc :), pozostałe dwie kwestie są tak dyskusyjne jak.... nikt nie wie jak masz zniszczony lakier, ile czasu trzeba poświecić zeby go doprowadzić do stanu lux... ile masz tego lakieru czy w ogóle sie da ???

jedni beda uważali ze jest juz super git malina a inni stwierdzą ze to jest pierwszy etap jescze dwa... :) a czas leci .... detailing to jest mega dyskusyjna i nie sprecyzowana kwestia... oparta na odczuciach i doświadczeniu ... ale.... długi temat jak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak się włączasz to proszę przeczytaj uważnie...mówimy o nowym aucie, na które jeszcze czekam, więc ciężko ocenić jego stan (tutaj masz rację). Cena jest po rozmowie face to face z konkretnym człowiekiem poleconym przez znajomego (ma dokładnie taki sam lakier ta sama marka - tyle, że jego już był kilkuletni).

widzę, ze puki co to wypowiada się tylko "lubelska mafia detailingowa" :naughty: macie niestety tendencję do pisania o czymś co mnie nie interesuje...

Mnie naprawdę nie interesują Wasze problemy, rozterki, narzekania, koszty etc.

Panowie konkretnie :facepalm:

Zakres prac? Zakres cen? Jaki czas? Jakie produkty? Zalety?

Edytowane przez pieron82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lubelska mafia detailingowa" macie niestety tendencję do pisania o czymś co mnie nie interesuje...

Kolego ty chyba sie wczoraj urodziłeś i wierzysz w ''Narnie"

Cena jest po rozmowie face to face z konkretnym człowiekiem poleconym przez znajomego

mówimy o nowym aucie, na które jeszcze czekam, więc ciężko ocenić jego stan

W tym momęcie sam sobie zaprzeczasz, jeśli uważasz ze auto wyprowdzone z salonu jest w stanie ... IPA i powłoka to dalej wierzysz w ''Narnie" :)

Zakres prac? Zakres cen? Jaki czas? Jakie produkty? Zalety?

Od ''korekty'' hologramów do pełnej korekty

nie licząc połowki od 500-1500

do kilku godzin do kilku dni

temat rzeka ... jeśli chodzi o produkty jak o ich działanie

a sam nie podałeś konkretów więc z czym tu dyskutować :)

podaj co Ci polecili jakie etap :) o ile jest ktoś to w stanie przewidzieć skoro auto jeszcze sie produkuje :) desnishome opisał auto co mial 1800km przejechan wiec nowe a maiło pełna korektę wiec....

Mnie naprawdę nie interesują Wasze problemy, rozterki, narzekania, koszty etc.

my chcemy Ci uzmysłowić że nie da ocenic czegoś co nie isnieje/nikt nie widział w zakresie ceny od-do... na tym polega detailng chyba ze ktos jest samobójca i każde auto robi wg. cennika w co nie wierze .... bo był by to strzał w kolano ale każdy ma swojego księgowego jak pisałeś :)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Narnie to aż musiałem wygoglować :grin: bo nie wiedziałem o co Ci chodzi - widać, że znana Ci opowieść.

Gusiak11 Ty chcesz pomóc?

Zakres prac - chyba jasne

Czas -prościej nie można

Zakres cen - chyba można podać skoro inni podają nie trzymając się mega sztywnych ram?

Produkty - ceramika, kwarc, wosk? Czy ja piszę, że chce wiedzieć jako to marka?

Wystarczy i 30km nowym autem bo jak ktoś wjedzie na szczotki to co się dziwisz? Ja przy takim (1800km) przebiegu umyłbym już auto kilka razy...każdy jednak dba inaczej. Btw jeżeli ktoś już robił trochę nowych aut to chyba może to jakoś wstępnie wycenić?

Moderatorów proszę o usunięcie całego tematu bo kompletnie nic nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakie auto?

Inaczej idzie na Up'a, inaczej na A8 a jeszcze inacej na nowego Land crusiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym zabezpieczyć, nowe auto? Lakier to bialy akryl do tego alu felgi, szyby etc...Jaki czas i koszty zabiegu? Przed czym chroni mnie powloka ochronna? Dziekuje za podjecie tematu :)

Mega fachowe określenie auta które ma być robione! Gratuluję. W MRC też podałeś tyle danych i wywróżyli Ci z fusów cenę?

Mnie naprawdę nie interesują Wasze problemy, rozterki, narzekania, koszty etc.

Panowie konkretnie :facepalm:

Zakres prac? Zakres cen? Jaki czas? Jakie produkty? Zalety?

Dostałeś odpowiedzi adekwatne do zadanego pytania

Te Narnie to aż musiałem wygoglować :grin: bo nie wiedziałem o co Ci chodzi - widać, że znana Ci opowieść.

No tak Marcin o niej słyszał a teraz śmiało może powiedzieć że zna jednego takiego który ewidentnie stamtąd pochodzi...

Czas -prościej nie można

Zakres cen - chyba można podać skoro inni podają nie trzymając się mega sztywnych ram?

Produkty - ceramika, kwarc, wosk? Czy ja piszę, że chce wiedzieć jako to marka?

Kolejny przykład braku pojęcia o temacie - o braku chęci jego zgłębienia nie wspominając

Moderatorów proszę o usunięcie całego tematu bo kompletnie nic nie wnosi.

Jak większość Twoich odpowiedzi.

Skrót klawiszowy do usuwania tematu ALT+F4

Edytowane przez denishome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mega fachowe określenie auta które ma być robione! Gratuluję. W MRC też podałeś tyle danych i wywróżyli Ci z fusów cenę?

no jak to jakie

Mercedes-Benz Sprinter 519 CDI 3,5T

ehhh chłopaki bo Wy to nic nie potraficie wycenić :)

Zakres prac - detaling stage 1 + stage 2

Czas - od wjazdu na parking byle nei pozneij niż 9:00 - 96h

Zakres cen - 2000-2500

Produkty - ceramika

*Poniższa kalkulacja przewidziana jest dla pojazdu marki mercedes smart


Tadaaam :D

i co można, można ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 za ceramikę na MB? :D spoko to ja Ci już załatwiam klientów, Ty robisz a ja żyję z prowizji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 za ceramikę na MB? :D spoko to ja Ci już załatwiam klientów, Ty robisz a ja żyję z prowizji :D

podstawie Suba za ta cenę :decayed: ale odbieram z latarką :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denishome proszę zamilcz...dziel się swoimi mądrościami i nabijaj sobie posty w innym wątku :facepalm:

Edytowane przez pieron82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiła mi matka, żebym nie polemizował z idiotą bo pokona mnie doświadczeniem. No i poległem.

Swoją drogą w czasie gdy Ty płaczesz na forum o cenę, czas i produkty ja umówiłem kolejnego klienta na robotę.

Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że Ci się tak powodzi. Pracuj ciężko i zarabiaj dużo może do czegoś dojdziesz - w razie kryzysu możesz zarobić gębą bo w tym widzę jesteś mocny.

Na przyszłość słuchaj Matki, bo przekazała Ci cenne doświadczenie którego nawet nie potrafiłeś wykorzystać - pewnie tak samo jest w Twoich pracach.

Edytowane przez pieron82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...