Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiast przebiegu wyświetla się napis FUSE


Giede

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś podczas jazdy zaczął migać napis FUSE w miejscu wyświetlania całkowitego przebiegu km. Na początku co jakiś czas mignął, ale po chwili wyglądało to jak zwarcie "stroboskop", aż po około 5 min napis FUSE zaczął świecić ciągle. Po wyjęciu bezpiecznika 15 i ponownym jego włożeniu ponownie pojawił się przebieg i gdy już myślałem, że jest ok - po włączeniu stacyjki ponownie wrócił napis FUSE. Autem jeżdżę już 7 rok i jeszcze takiej akcji nie miałem.

Ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było masy to chyba by nie było prądu w aucie, a przecież wszystko inne działa bez zarzutu... a jak by się sypnął alternator to chyba kontrolka akumulatora by się świeciła sygnalizując brak ładowania aku.

Czy źle rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz miał słabe połączenie masy - zaśniedziałe styki to będziesz miał właśnie takie objawy


a sygnał alternatora będzie wtedy kiedy alternator przestanie całkowicie ładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli który, bo 15 już sprawdzałem. Po za tym wszystko działa,,, no oprócz ogólnego przebiegu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 i 15 to pierwsze jakie sprawdziłem i lipa. Następnego dnia rano otwieram drzwi, zegary się podświetlają i wciąż widnieje napis FUSE, po przekręceniu stacyjki zniknął i pojawił się spowrotem stan przebiegu. Do dziś jest ok.

Już nie wiem o co chodzi. A może chodzi o temperaturę zewnętrzną i wilgoć powietrza bo w dzień pojawienia się problemu był upał, a następnego dnia przyszło ochłodzenie...

Będę szukał dalej jak problem wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pojawił mi się taki napis fuse po odłączeniu akumulatora gdy kluczyki były w stacyjce po ponownym rozłączeniu z wyciągniętymi kluczykami zgaslo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązaliście problem z tym napisem FUSE na zegarach? też walczę z autem szwagra z tym komunikatem i dodatkowo był błąd zapisany w pamięci ECC - spadek napięcia na terminalu 30

Akumulator nowy i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim aucie ten FUSE na zegarach? B6/B7? Wypnij /wepnij wtyczki zegarów , zobacz czy nie ma wilgoci itd. bezpieczniki sprawdzone?

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...