Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] różne problemy z ukł.elektrycznym


Koziszmin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam następujące problemy z układem elektrycznym.

1.Wyświetlacz pomiędzy zegarami nie działa poprawnie,otóż raz świeci w 100 %,lecz czasami na 70% lub 50 % wyświetlacza,jego ostrość się zmienia.

2.Wskazówka prędkościomierza,przy zwalnianiu często regauje w sposób gwałtowny i np. momentalnie z prędkośći 20-30 km/h schodzi do 0 km/h.NIE PŁYNNIE.

3.Posiadam radio Audi Concert CD w którym na czerwono świeci się jedynie wyświetlacz środkowy ze stacją,numer piosneki itd...natomiast podświetlenie przycisków typu rds,scan,tone do obsługi radia NIE DZIAŁA.Wyjmując radioi przyciskając mocniej kostke od ledów ktore odpowiadają za podświetlenie zapalały się one na sekunde po czym gasły i tak w kółko naprzemiennie.Co do radia i głośnikow jest 2 problem ponieważ włączając Radio czasami włączają mi się poprawnie wszystkie głośniki a czasami tylko tylnie lub tylko przednie lub lewe albo prawe ;/

4.Problem ze światłem pozycyjnym,czasami po włączneniu świateł nie działa,kiedy przekręce stacyjkei powtornie ją włącze zaczyna działać.Tak samo jest z małą lampką na podsufitce.Jakieś 2 miesiąće mialem podobny problem z LEWYM KSENONEM ale problem zniknął.

CZY KTOŚ Z WAS MIAL PODOBNE PROBLEMY ? CZY MOŻE TO BYC WINA CALEGO UKŁADU EKEKTRYCZNEGO W MOIM AUCIE? CZY KAŻDA ZE SPRAW MOŻE MIEĆ OSOBNE ŹRÓDŁO USTERKI?

PROSZĘ O POMOC I PODZIELNIE SIE DOŚWIADCZENIAMI KTÓRYCH JESZCZE NIE MAM Z GÓRY DZIĘKUJE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do radia to musisz przeglądnąć kostki z tylu, jak sam napisałeś raz działa raz nie, po dociskaj mocno kostki, ewentualnie spróbuj po dociskać same końcówki w kostce małym śrubokrętem,

stacyjka, może kostka w stacyjce się kończy, ciężko to sprawdzić, należałoby ja cala wyciągnąć (kostkę) i zobaczyć czy nie jest gdzieś pęknięta,

co do deski to było na forum, wyświetlacz tak ma niestety i chyba tylko wymiana na nowy pomoże, a co do prędkościomierza zrob test vagiem, jest tez mozliwosc ze bylo cos grzebane w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie możesz mylić, stacyjka jest odpowiedzialna za zasilanie poszczególnych podzespołów-obwodow, może być tez jakiś przekaźnik, ogólnie zajrzyj na przekaźniki pod kierownica, może coś znajdziesz luźnego lub podejrzanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze u mnie jest tak ze jak za mocno przekrece kluczyk to niemam swiatel mijania,dlugich klima nie dziala,nawiewy,no i wczesniej radio gdy bylo zrobione na wylaczenie z zaplonem,i niewiem co piec a sposob na to- to cofnac lekko kluczyk w stacyjce do tylu i wszystko wraca....mam to caly czas,o i podswietlanie podsufitki tez niedziala wtedy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to Ci pomogę ,bo miałem tak samo. Musisz z kostki zasilającej odpiąć kabelek nr 1 . Jeśli chodzi o podświetlenie to w B5 nie ma CAN-a musisz dolutować jeden kabelek od podświetlania do plusa ( mi to zrobił sprzedawca radia z allegro).

Zobacz http://www.a4-klub.pl/smf/concert_ii_czasami_przednie_glosniki_milcza-t46800.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...