Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nawigacja nie czyta płyt


bob101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem, mianowicie początkiem roku kupiłem Audi a4 B6 z nawigacją(Navigation plus), była tam niemiecka oryginalna płytka z nawigacji ale tylko po niemcach. przyjechałem do polski sciągłem polską nawigacje teleatlas08/09 no i na początku z 3 razy sczytało płytę a potem już nie. Dosyć dł. nie używałem nawigacji bo nie miałem dobrej płytki. No i wczoraj zakupiłem płytkę dobrze przegraną(bo w innym Audi chodzi) i wkładam dalej to samo nie czyta płytki. Więc włożyłem tą starą z niemieckimi mapami i tu się okazuje że ta też nie działa. Czym to może być spowodowane? Tym że nawigacja nie była dł. używana czy poprostu głowica z odtwarzania płyt się może zepsuła lub zakurzyła? Co radzicie w tej sytuacji. Może są jakieś płytki do czyszczenia głowic albo coś? Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos wiecej , jaka navigacja? RNS-E czy RNS-D?, Jaka ta plyta niemiecka 2005, 2006, 2007? jaka ta plyta ktora zakupiles ?Jaki soft zainstalowany w navi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWIDBORI - a gdzie jest ten laser, który czyta plyty, dużo trzeba rozbierać, żeby go wyczyścić, piszę o navi RSN-D, tej tej z dwoma pokrętłami z lewej i prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam nawigacje: Navigation Plus Audi RND-D DX.

Dokładnie ver. oprogramowania nie znam. Ta płytka niemiecka to"MERIAN Scout Deutschland v. 2001 TravelPilotDX" płytka działała kiedyś bez problemów. Teraz też niekiedy działa niekiedy nie. I teraz nie wiem czy kupować oryginalną płytkę Teleatlas08/09 bo co kupie i też nie bedzie chodzić(jeśli to wadą będzie laser). Znacie może kogoś z śląska kto się takim czymś bawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw oddaj navi do jakiegoś speca do wyczyszczenia i się okaże czy najpierw masz kupić mapę czy nowy napęd do navi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bob101 ja właśnie dałem Navi plus do naprawy, jak mi naprawią to będziesz musial przyjechać z nią do Lublińca, będę wiedział za tydzięń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...