Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akumulator rozładowany rano, wentylator po lewej stronie komory silnika kręci się bez kluczyka.


MateuszP.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak widać jestem nowy, nie myślałem że tak szybko będę musiał się tu rejestrować;) Mam nadzieję, że w przyszłości będę tu zaglądał w przyjemniejszych okolicznościach. Kupiłem niedawno Audi A4 B6 i dziś rano akumulator był rozładowany, po podłączeniu prostownika od razu kręci się wentylator po lewej stronie komory silnika, przy filtrze powietrza, zdjąłem co nieco z góry, jest ciągnący cienką rurką powietrze z obudowy filtra, jest chowany głęboko po lewej stronie pod filtrem. Co to może być? Chciałem jechać w niedziele nad morze a tu takie coś... Auto mam od 3 dni i w tym czasie nic się nie działo. Z góry proszę o pomoc, dziś nie poszedłem do pracy, żeby to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdz skrzynkę z przekaźnikami w podszybiu być może masz wodę i stąd ciągła praca wentylatora . Częsty przypadek ... jest na forum parę wątków na ten temat chociażby taki np : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/299369-18t-bex-wentylator-chlodnicy-przy-wylaczonym-silniku/?hl=wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te tematy, chyba muszę ściągnąć listwę wzdłuż szyby by tą pokrywkę zdjąć? Bo trzyma chyba jeszcze jedna śruba... A co to jest za wentylator w ogóle? Od czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator klimatyzacji ... niestety bez tego sie nie obejdzie musisz ściągnąć podszybie bo są tam jeszcze 2 śruby po bokach ale szybciej podepnij pod Vag może coś innego masz uszkodzone czujnik np .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały VAG to czytnik podłączany do auta? O to chodzi?

http://allegro.pl/najtanszy-skaner-vag-505-pl-k-can-org-od-dealera-i4919992855.html

Jak sćiągnę ten dekiel, to co następnie zrobić? Bokiem, po lewej stronie tego pudełka, przez szparę widzę kolorowe plasticzki, to te przekaźniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełko to można mieć w sklepie :P a tak po za tym w skrzynce masz główne przekaźniki będziesz widział który to .. zapewne masz go w wodzie Nr 370 . Posprawdzaj co się da tak jak w tym linku co ci przesłałem kolega z forum robił .. a co do Vag to nie kupuj jakiejś tandety szkoda kasy .. poszukaj popytaj może jakiś znajomy ma albo ktos z forum by ci sprawdził auto na kompie .. Pytaj kolego to nie boli ... a wydawać kase na jakieś badziewia to tylko marnotrawstwo . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taki czynnik jest, wczoraj ojciec z wujkiem popili trochę i wujek mający kiedyś takie audi mógł wsiąść i coś poklikać na pałę, to chyba nie mogło mieć wpływu? Potem przez chwile szumiał jakiś wentylator, ale się wyłączył po chwili więc nikt nie dociekał...

Co do VAGa to wątpię by ktoś u mnie to miał, ale zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taki czynnik jest, wczoraj ojciec z wujkiem popili trochę i wujek mający kiedyś takie audi mógł wsiąść i coś poklikać na pałę, to chyba nie mogło mieć wpływu? Potem przez chwile szumiał jakiś wentylator, ale się wyłączył po chwili więc nikt nie dociekał...

Co do VAGa to wątpię by ktoś u mnie to miał, ale zapytam.

No to ładnie dajesz audice ludziom którzy dobrze dali sobie w palnik ajjj ... to będzie ten przekaźnik kolego bierz sie do roboty i sprawdz przyczynę ... co do vagu to daj zapytanie na forum może ktoś by ci podjechał i zlukał .. A przy okazji twojego wątku szukania odpowiedzi natrafiłem na rozwiązanie mojego problemu z klimą a mianowicie nie działającego wentylatora :P przeszczep sterownika udany i do pary bezpiecznik był spalony więc wymiana i wkońcu można jeździć hehe :D Powodzenia w usuwaniu awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięliśmy do VAGa i mechanik mówi, ze to "odkurzacz" do przedmuchu katalizatora czy coś, tylko chyba nie wie co z tym zrobić. Napiszę jeszcze raz, stojąc przodem do silnika, po lewej stronie pod filtrem powietrza, głęboko.

edit, google mówi, że to fachowo może być pompa powietrza wtórnego...

Edytowane przez MateuszP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niewiem w takim wypadku niech ktoś inny się wypowie

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


edit, google mówi, że to fachowo może być pompa powietrza wtórnego...
Jeżeli to pompa powietrza wtórnego to wyjęcie tego dużego pomarańczowego maxi bezpiecznika 40A w skrzynce komputera powinno załatwić sprawę. Jest jeszcze przekaźnik tej pompy, ja miałem nr 645 (ale we wcześniejszych rocznikach, może to być 373) sprawdź czy nie jest uwalony, albo zalany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wentylator/pompa załączał się co 6min na jedną minutę. Mechanik dzwonił do serwisu, serwisant nigdy o tym nie słyszał... Wyjął bezpiecznik. Gdzie jest przekaźnik? Ale skoro jest taki równy interwał to to coś innego niż zalany przekaźnik nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie spaliło bezpiecznika to być może przekaźnik zalany/uszkodzony. Przekaźnik jest również w skrzynce komputera, tylko musisz odpiąć ECU- wygląda jak twardy dysk. Pod Ecu masz przekaźniki, spróbuj wymienić na nowy, tylko ASO. Nr części to 4H0951253A, koszt ok. 65PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te załączanie 1min pracy, 6min przerwy, 1 pracy, 6 przerwy i tak dalej, nie wyklucza przekaźnika? Nie wygląda to na jakiś problem sterowania pracą? Przepraszam, jesli pytam o totalne podstawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było w innych modluach błędu np. czujnika temperatury? Niech włączy skan całego auta vagiem. Odkurzacz powienien załączać się tylko jak auto jest zimne. Jeśli włącza się w innych sytuacjach to coś jest nie tak.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się włączał w nocy jak spaliśmy, rozładował aku, po podłączeniu prostownika od razu się włączał, odłączyliśmy klemę by nie wył, u mechanika wyszło że kręci się minute, odpoczywa 6min i tak na zmiane. Bez kluczyka w stacyjce. Mechanik powiedział, że wyskoczyło tylko coś z kątem kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na kanał. Pompę masz po prawej stronie PATRZĄC do przodu auta. Wypnij kostkę od niej,zaizoluj żeby woda nie zrobiła zwarcia.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...