Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nieprzyjemny niski dźwięk przy 1200 obr/min


gebe14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

kupiłem audi 1.9 tdi AVB 101 km z 2003 roku . buda avant.

wszystko fajnie tylko nieprzyjemnie sie mi nim jeździ przez dzwięk przy 1200 obrotów na min...

jest to taki niski jakby bas. niska czestotliwośc...

gdy jade po mieście np na 4 , mam obroty 1200 to słysze, nie jest to głośne czy coś.. tylko silnik wydaje ten dzwięk.

odrobine wyże lub niżej to znika. słychac to tylko w kabinie. na zew. wszytko jest ok.na wolnych tez.

czy to wina tłumika ?

czy poduszek silnika?

po podłaczeniu do waga wyświetla się błąd poduszek silnika, ale wydaje mi sie że może to robić tłumik

wiem że to stare auto i wszystko sie może w nim zuzyć , ale chciałbym go doprowadzić do porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź układ wydechowy bo to może być tam. Poduszki bym wykluczył bo przy Poduszka ch to pewnie były by i wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje.

mam jeszcze pytanie... czy powinien byc elastyczny metalowy łacznik od kolektora wylotowego do tłumika ?

znajduje się po lewej stronie silnika ... jest nowy , może to takie coś powoduje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przestań jeździć przy takich obrotach bo dwumasa prędko Cię pożegna. Dla mnie minimalne obroty do jazdy zaczynają sie od 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że on cały czas tak "basuje" jakby rezonuje( na 1200-1400 najbardziej to słychać).zastanawiam się czy to nie poduszki silnika. albo ta strumienica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...