Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyciemniane szyby kara


egon@

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuję się ktoś jaka kara za przyciemniane przednie szyby w aucie ile pln i czy jakies punkty za to są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zabrania dowodu rejestracyjnego, zaproponują mandat w przedziale od 20 do 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zabrania dowodu rejestracyjnego, zaproponują mandat w przedziale od 20 do 500zł.

Chyba, że zedrzesz przy policji to uratujesz dowód :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile przyciemnisz, bo jeśli wszystko bedzie spełniało normy to nic ci nie zrobią ale szyba wtedy musi przepuszczać chyba 70% promieni słonecznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz mandatu i zatrzymania dowodu rej, grozi jeszcze jedna konsekwencja; policjanci zwykle podchodzą do takich pojazdów z wyciągniętą bronią (zwłaszcza w nocy). Istnieje więc ryzyko, że po paru kontrolach zaczniesz się moczyć w nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz mandatu i zatrzymania dowodu rej, grozi jeszcze jedna konsekwencja; policjanci zwykle podchodzą do takich pojazdów z wyciągniętą bronią (zwłaszcza w nocy). Istnieje więc ryzyko, że po paru kontrolach zaczniesz się moczyć w nocy...

Dobre :)

Mysle ze gorzej by było jakby kolega to zrobił w jakimś kozackim BMW i przyciemnilby max

Edytowane przez PrzemoS4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni cwaniacy w cywilnych radiowozach mają przyciemniane i im wolno, a ja chcę przyciemnic przód właśnie tak jak w vectrach czy insigniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby stanowiące prawo są ponad prawem, a Ty przyciemniasz na własną odpowiedzialność.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oni cwaniacy w cywilnych radiowozach mają przyciemniane i im wolno
Oni maja przyciemniane fabrycznie (zgodnie ze specyfikacją zamówienia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniaj, jak chcesz i tyle. Nikt Ci głowy za to nie urwie. Najwyżej możesz mieć pecha i będziesz zdzierał folię przy nich. Ale później znowu sobie obkleisz szyby :decayed: Gdzieniegdzie możesz mieć też problem z przeglądem...

Ogólnie sporo osób jeździ bezstresowo z przyciemnionymi szybami latami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie przyciemniony przód na tyle że przepuszczalność światła wynosi 40% albo 50 % juz nie pamiętam oczywiście tył jest mocniej przyciemniony i powiem szczerze że miałem już kilka kontroli i kilka mandatów za łamanie inych przepisów ale co jak co to do szyb nigdy mi się jeszcze nikt nie przyczepił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zatrzymania dowodu i mandatu mozesz dostac jeszcze zakaz dalszej jazdy albo zdiersz folie przy Policjantach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zależy ile przyciemnisz, bo jeśli wszystko bedzie spełniało normy to nic ci nie zrobią ale szyba wtedy musi przepuszczać chyba 70% promieni słonecznych...

Już fabrycznie szyby przepuszczają w granicach 70% światła (w B6 są atermiczne) i każde naklejenie nawet przezroczystej folii zmniejszy jeszcze bardziej przepuszczalność światła.

Fakt, ładnie to wygląda ale...........

Jechałem takim autem kiedyś w nocy w deszczu i na skrzyżowaniach niestety musiałem opuszczać przednie szyby by cokolwiek zobaczyć z prawej lub lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile przyciemnisz, bo jeśli wszystko bedzie spełniało normy to nic ci nie zrobią ale szyba wtedy musi przepuszczać chyba 70% promieni słonecznych...

Już fabrycznie szyby przepuszczają w granicach 70% światła (w B6 są atermiczne) i każde naklejenie nawet przezroczystej folii zmniejszy jeszcze bardziej przepuszczalność światła.

Fakt, ładnie to wygląda ale...........

Jechałem takim autem kiedyś w nocy w deszczu i na skrzyżowaniach niestety musiałem opuszczać przednie szyby by cokolwiek zobaczyć z prawej lub lewej strony.

to miałeś bardzo kiepską albo zbyt ciemną folie.. ja mam 30 czyli 70 % przyciemnienia i jest lux w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to miałeś bardzo kiepską albo zbyt ciemną folie.

A w życiu.

To nie moje auto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

Oprócz zatrzymania dowodu i mandatu mozesz dostac jeszcze zakaz dalszej jazdy albo zdiersz folie przy Policjantach.

nigdy nie miałem żeby mi zabronili dalszej jazdy , jedynie to zatrzymanie dowodu i dostanie pokwitowanie na 7 dni , więc można jeździć przez 7 dni a później pokwitowanie nieważne.

mogą zabronić dalszej jazdy gdy pojazd zagraża w ruchu i jest niebezpieczny dla innych uczestników lub nawet jeżeli są podejrzenia że kierowca coś brał lub pił :) a jeżeli nie ma żadnego pasażera wtedy laweta i parking strzeżony policyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zatrzymania dowodu i mandatu mozesz dostac jeszcze zakaz dalszej jazdy albo zdiersz folie przy Policjantach.

nigdy nie miałem żeby mi zabronili dalszej jazdy , jedynie to zatrzymanie dowodu i dostanie pokwitowanie na 7 dni , więc można jeździć przez 7 dni a później pokwitowanie nieważne.

mogą zabronić dalszej jazdy gdy pojazd zagraża w ruchu i jest niebezpieczny dla innych uczestników lub nawet jeżeli są podejrzenia że kierowca coś brał lub pił :) a jeżeli nie ma żadnego pasażera wtedy laweta i parking strzeżony policyjny

oglądnij jeden z ostatnichi odcinków "Uwaga Pirat" na TVN turbo. Czarny Seat Ibiza- zakaz dalszej jazdy za przyciemnione przednie szyby.

Zależy na kogo trafisz ale możesz za to dostać zakaz dalszej jazdy albo zdzierasz folie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawiajmy o tym debilnym programie ... W jednym z odcinków koleś zerwał folie i policjant mu dał mandat całkiem bezprawnie bo przyczyna zatrzymania ustała...

Wysłane z Huawei Honor 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat dostał słusznie.

Po zerwaniu folii na miejscu glina oddaje dowód rejestracyjny i nie musowo jechać na dodatkowy przegląd.

Mandat jako kara zostaje bo fakt zaistniał.

Proponuję uważniej i ze zrozumieniem oglądać.

To nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...